Skúsenosti s rakytníkom

Profilova fotka
Kedze mi zacal vo velkom plodit rakytnik, rada by som sa podelila so skusenostami a pocula aj vase rady co s nim vsetko. Oberanie je sialene 🙂 preto aj verim tomu, ze to musi byt superpotravina😎. Po vselijakych pokusoch sa mi zda najschodnejsie robenie stavy. Obrate bobulky rozmixujem, do stavy pridam med a ulozim v chladnicke ako sirup na okamzite pouzitie cca na dva tyzdne. Ostatnu cistu stavu zamrazim a budem ju postupne vytahovat, pridavat med a popijat. Este som nalozila bobulky do medu, akoze jedna lyzicka denne, ale netusim trvacnost tohto mojho vymyslu. Je tu niekto tiez co rakytnikuje a podeli sa s napadmi a skusenostami?? 😉
Odpovedať
@renatab77 nam sa strasne rozliezol po zahrade 😒 Ako ho udrzujes na uzde?
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradkarvlado napodobne, zatial vykopavam a rozdavam 🙂 ...no necakala som az takuto expanziu
Odpovedať
@renatab77 tiez som ho daval do zahrady s tym, ze si dopestujeme nieco zdrave. Prve roky sme sa tesili, teraz uz nadavame, je vsade 😒 Dokonca zvazujem ze sa ho kompletne zbavim :(
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradkarvladokolko rokov ho mate?
Odpovedať
Mám odrodu Botanika.Prvý krát mi zarodil po 6 tich rokoch.Teraz mi samec úplne opadal z lístia.Vyzerá akoby uschol.Je to prirodzené?Samice majú olistenie. Prosím aké máte skúsenosti? .
Odpovedať
@zahradkarvlado Ja som pezieravo ohraničil Rakytniky obrumnikmi do hĺbky 20 cm.zatial sa darí udržať porast pod kontrolou po 6 tich rokoch.Držte mi palce.Poznám záhradkára ktorý to vzdal kôli výmladkom.Ja by som nerád.
Odpovedať
@lukacikv obavam sa ze to nie je ok...nevyschol ti v tych teplach? 😐
Odpovedať
@renatab77 asi tak 8 rokov a uz mi pekne prerasta cez hlavu 😒 @lukacikv to si dobre urobil veru, drzim palce, aby mu to stacilo
Odpovedať
@lukacikv a robíš pravidelný rez? https://abecedazahrady.dama.cz/clanek...
Odpovedať
Ja mam odrodu Botanica.Urobil som z nich stromky.Botanika má na plodoch malé stonky,oberám plody ručne.Plody suším na čaj a mrazím na jujce cez mixer.Chuť výborná..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Dobrý deň, prosím o radu.Mám 3 rakytníky.Jedného nerodiaceho samca a dva samičie stromy.Jeden mi krásne rodí žlté plody a druhý - viď obrázok má skoro zelené plody veľmi trpkej chuti akési chlpaté.Neviete mi poradiť prečo to je a nerodí normálne plody.Alebo viete niekto čo je to za druh rakytníka? ďakujem za radu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Zber je ozaj za trest 😉, ja robím šťavu v odšťavovači, potom nalejem do menších kelimkov s viečkom alebo skiel od presnidavky a dám zmraziť. Potom v priebehu zimy postupne vyberám a pijem alebo pridávam spolu s olejom do surových zeleninových šalátov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?