Slivka Joganta

22. mar 202017

Dalšia dozrievajúca každý rok spolahlivo rodiaca výborná slivka Joganta.

• Dobrý deň ,na poľskom fore niekto písal že haganta je viac chutnejšia ako joganta ..vraj joganta ostane veľmi mäkká a haganta dlhšie vydrzi ...ako to vyzerá u vás s touto odrodou aj s moniliou ...mam aj hagantu ale rád by som jogantu na povidla a na jedenie ...ďakujem

• Neviem ako je to z Hagantu ale Joganta netrpí moniliou a je bez chorôb.

• Ďakujem pekne

• Sponzor fóra
  • Práve som bol v záhrade Joganta sladká štavnatá.

• Vyzerá naozaj dobre ...už aby aj u mňa tak vyzerali 🙂

• @milan59  paráda

• pekne slivecky

• @milan59  je joganta chuťovo aspoň na takej úrovni ako toptaste ?

• pbe ja som od Trnavy keď si tiež príď okoštovat teraz budem cez víkend doma,z Toptaste nemám žiadne probemi žiadne usichanie konárov stále bez problémov rodí samozrejme postrek musí byť.

• @milan59 Žiaľ niesom doma a vratim sa až v novembri ..len by som chcel objednať jogantu a rad by som vedel ci sa chuťou vyrovná trochu
    slivke toptaste ..na toto nikde nemôžem najst odpoveď ..ináč ďakujem za pozvanie ...

• Joganta sa nemôže vyrovnať Toptaste ten je velmi sladký, Joganta okrem sladkosti má aj správne kyselinky.Keď pracuješ v zahraničí a bolo by to v nemecku teraz na jeseň prvý krát tam začnú predávať dve nové odrody sliviek Franzi a Moni tie treba kúpiť.

• @milan59  Mate nejake skusenosti aj s odrodou Haroma ? Viete ju nejak zaradit chutovo, odolnostou voci chorobam a pod ?

• @milan59  pozerám na tú moni ..má dobrý opis aromaticka,sladká ,drží to bude na štýl jofeli ...škoda že tie odrody odolnejšie sa k nám dostávajú v čase keď má človek po záhrade kopec 5..6 ročných sliviek ktoré sa dostávajú do rodivosti.

• To máš pravdu ale aj tak sa dá kúpiť možno iba v Nemecku ale na sto percent ju chcem.

• Haromu som mal bola dobrá sladká slivková chuť naštepená na slaborastucom podpniku wavit dal som ju preč miesto nej skúšam francúzku slivku d,Agen.

• Sponzor fóra
  • Vyzerá dobre aj haroma no v celku som rád že sú vôbec odrody ktoré Šárka nekantri ,že je možné dopestovať slivky v oblastiach kde to bolo absolútne nemožné ..a nové odrody na štýl jofela ,joganta ,toptaste ..robia radosť úrodou .verím ze čoskoro aj moni zatiaľ je pravda u nás nepredajna

• @milan59
    Pozdravujem pekne. Neviem na Slovensku zohnať slivku D'agen a vzhľadom na korona virus ju asi zo zahraničia nekúpim. Všetky moje snahy doviesť z Maďarska stroskotali. Chcem sa teda spýtať, či by som u vás vedel nejako dostať vetvicku na zaockovanie... Dakujem

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém