Visni zltnu a opadavaju listy

Visniam zltnu a padaju niektore listy. Je to ok? Mozu tak skoro zhadzovat listy? Ďakujem
Odpovedať
Je sucho, moze to byt aj tym. Ked len niektore, neries.
Odpovedať
U nas je to vzdy tak ze na ceresni a visni idu listy ako prve dole. Proste ozltnu a postupne padaju. Ako pise @zita19 , ked su to len niektore, tak neries, proste prirodzeny jav 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@framboise1...to bude najskôr škvrnitosť listov....čo je huba....aj u nás to býva.....to nie je pre strom dobré do ďalšej sezóny....skúste pogúgliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankomotitinko aj u nas už dosť davno padaju z čerešni suche listy....a ako zistim, či maju tu škvrnitosť ...a či gugliť ? :-)
Odpovedať
@jankomotitinko oj nepotesil si ma :P
Odpovedať
@zita19 teraz som uz z toho nervozna...su len niektore...ale uz aj z jabloni zopar padlo :(
Odpovedať
@framboise1 ja som specialne pozrela na nasu na zahrade, aj na tu co som vysadila pred panelak. Na obidvoch su sem tam nejake zlte listy ale vo vseobecnosti to nevnimam ako nejaku katasrofuNetreba vsetko moc riesit, keby nahle zozltli vo velkom mnozstve to je ine, ale 90% takychto pripadov si priroda vyriesi sama.
Odpovedať
@zita19 dakujem, tak sa nejdem teda nad tym pozastavovat 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Dobrý deň potreboval by som poradiť ohľadom višne túto jar zasadenú. Všetko bolo ok ale asi v máji my postupne začali žltnúť listy. Stromček bol ošetrený syllitom 65P proti dierkovitosti listov a zároveň aj proti škvrnitosti listov. Keďže je pomerne tento rok teplo bez zrážok tak som sa domnieval že sa asi o škvrnitosť nejedná ale listy postupne žltnú ďalej hlavne teda tie staršie od koruny smerom von. Chcem sa len utvrdiť v mojom názore že sa nejedná o pliesnovú chorobu ale o prirodzený priebeh. Bol by som nerád ak by po prvej zime višienka zmrzla 😉😊. Ďakujem za radu. Jedná sa o višnu vtáčiu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?