Výmena vrúblov

15. aug 201967

registrovaný 10. 12. 2018

23 príspevkov

24. máj 2019

@peterpe &nbspnejaké pokusné slivky sa mi ujali ale v pomere na počet vrúbľov je to mizivé percento. :-. Marhula sa mi neujala ani jedna ale napríklad sa mi podarilo dva vrúble slivky odrody stanley zaštepiť do plánky broskyne. Pri jabloniach sa mi darilo velmi dobre tam sa ujalo takmer všetko. :) Ešte by som chcel skúsiť vrúbľovanie "za zelena" nedávno som o tom čítal niečo... :thinking:

registrovaný 6. 1. 2009

343 príspevkov

11. jún 2019

@tomtom172 &nbspsom pozeral ty si stepil do razstepu? ja vacsinou robim obycajnu kopulaciu, robil som aj marhulu za koru a bol to prepadak, ale par marhul spojkovanim sa mi chytilo, ale z toho kolko som toho poskusal vela nevyslo, resp. vyrasili a potom zvadli a bolo po nich :-( .

23 príspevkov

15. aug 2019

@peterpe ja najčastejšie skúšam do razstepu veru. Jablone sa mi podarili pekne (tie čo mám od teba) ale ostatné ako napríklad marhule a slivky tam bola úspešnosť biedna a pri tých marhuliach úplne nulová... rozmýšlal som žeby som skúsil niečo zaštepiť aj teraz ale nemám s tým skúsenosti či je tam nejaká pravdepodobnosť prijatia aj v tomto období ... som teraz nedávno spravil taký pokus začal mi zo zeme vyrastať starý podpník zo zrezanej jablone tak som to navrstvil
    &nbsppredpokladám že to bola plánka . tak som zvedavý či sa to podarí a zapustí to korene...

• Sponzor fóra

registrovaný 3. 3. 2018

421 príspevkov

15. aug 2019

@tomtom172 Razstep som tiez skusal ale je to stara surova metoda, s nizkou ujatelnostou.Su&nbspovela spolahlivejsie a uspesnejsie techniky ako za koru a pod. U kostkovin je to problem tam sa mi osvedcil chip budding.Pripadne kopulacia skoro na jar.Razstep sposobuje prilis velke rany, cas na zrastanie je dlhsi, u chip budding to po 2 rokoch ani nepoznat kde je miesto zrastu.

23 príspevkov

15. aug 2019

@suhaj24 Ja som minulý rok skúšal chip budding ale moc som úspech s tým nemal veru. Neviem či som to robil v nevhodnom období (skúšal som v druhej polovici augusta) alebo kde bol problém ale skúsiť by som to veru mohol... Nakoniec mi zostala iba jedna slivka ktorá sa mi prijala. Tak pri raztepe sa mi celkom darilo pri jabloniach ale tak jablone sa všeobecne dobre prijímajú

registrovaný 3. 3. 2018

421 príspevkov

15. aug 2019

@tomtom172 &nbspChip budding u slivkovin robim z vacsim uspechom skoro na jar ked konci zima a zacina jar.Celkovo slivkoviny su problem , jablon a hruska sa prijimaju dobre.Tiez mi to spociatku neslo ale ked som zmenil obdobie uspesnost sa dost zvysila.Inak je to dobra metoda lebo nepotrebujes vela materialu a ak sa ti aj nieco neujme mozes to skusit za par dni znova a znova.

registrovaný 15. 8. 2019

2 príspevkov

15. aug 2019

ahojte. Vyrástla mi v záhrade moruša semenáč. Chcela by som ju zaštepiť na previslú s vätčšími plodmi. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem :)

Pridaj tvoj príspevok

:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

Reklama