Ahoj som Dazdovkar - Rady ohladom vermikompostovania

Zobraz úvodný príspevok
Pozyvam Vas pzrite si moje videa na you tube tam Vam ukažem viac o chove Kalifornských daždoviek o tom ako mame vdaka dazdovkam krasnu urodu na nasej zahrade https://www.youtube.com/channel/UCPpH...
Odpovedať
Ano myslim si ze aj ryza aj mango aj kivi. Je otazne za ako dlho sa ta ryza ktora je varenim vlastne sterilizovana zacne rozkladat. Lebo az vtedy budu moct dazdovky daco s nou robit. Iba pre zaujimavost dnes mi volal a objednaval novu nasadu jeden pan, co si takmer vyhubil domaci komposter stiplavou paprikou.To je nevyhoda malych kompostovisk oproti velkym ze sa tam lahko narusi rovnovaha biotopu.
Odpovedať
@dazdovky tak ja by som tam teda veru ryzu vobec nedaval, ak sa bavime o vonkajsom kompostovisku, by som sa obyval ze sa tam budu prehanat potom mysy resp. mozno aj potkany :-(
Odpovedať
@peterpe Ano samoyrejme mate pravdu, skor alebo meskor by sa objavili, ale myši prilaka aj ovocie zemiaky mrkva a uz samotne daždovky su pre hlodavce bonbooon :-D Preto mam biologicku ochranu trojmačkove utočne komando a tam nema žiadny hlodavec životnosť dlhšiu ako 3 dni.https://www.youtube.com/watch?v=i3a3rNTuQJE&t=67s video 25sec-1min 10 sec zaznamu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@dazdovky Zdravím Vás písal som Vám správu,neviem či ste ju dostali či nie,píšem ešte raz,mal by som záujem o domáci kompostér a aj dážďovky,aká je tam komplet cena?Ďakujem za info.Tanglmayer 0905 544 870
Odpovedať
zaujimave ako takto po lopate som to este nikde nevidela. my sme nad takym niecim tiez kedysi premyslali, no zatial sme sa k tomu nedostali
Odpovedať
tak presne od tohto pána - @dazdovky - som zakúpil v 2018 dážďovky, už som to tu niekde písal. Kýbel dážďoviek so substrátom za pár € pri osobnej návšteve. Vysypal som ich do pripraveného kompostu. Odvtedy už zožrali tak za Tatru buriny a prežili "sibírsku zimu" :) bez ujmy na zdraví. Naozaj neviem, kam by som tú haldu buriny, čo sa urodila v tomto roku dával. Možno sa to zdá byť reklama - aj to tak je- lebo nenájdete v okolí človeka, čo o tých "červíkoch" vie toľko ako on. Dokáže o nich pútavo rozprávať do vyčerpania témy aj poslucháča. :)
Odpovedať
Je mi luto ak skor vyčerpal posluchaca ako temu :)
Odpovedať
@foox dakujem bolo mi ctou
Odpovedať
@dazdovky jéj, vy ste z Trnavy?:thumbsup:Keď pôjdem k mame, môžem si u Vás kúpiť dážďovky? Už sme o nich uvažovali dávno, ale akosi nebolo času, ale buriny máme dosť😉
Odpovedať
Keby som dala dazdovky do kompostera bez nejakych uprav (nemozem ho vyhadzat lebo by toho bolo strasne vela takze nemozem nic dat na dno), malo by to vyznam? Nejake by mozno "usli", ale vsak oni sa stale mnozia a mali by tam dostatok potravy. Myslite ze by to slo?
Odpovedať
@spuchlina Myslim si ze by to slo. Ak je tam dostatok potravy nemaju dovod utekat.
Odpovedať
@spuchlina kludne mozes tak dat, skor by som sa bal krta ako toho ze ujdu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janine1030 Samozrejme rad Vam pomozem. Je idealne zavolat troska skor aby som Vam pripravil to co potrebujete. Dakujem Kleiman 0903 150 937
Odpovedať
@dazdovky ďakujem Vám veľmi pekne, určite sa ozvem aspoň dva týždne vopred. Jana
Odpovedať
Take rozozrate asi daju aj nejaku lepenku, alebo obaly z vajec, ci nie?
Odpovedať
@matkoo72 Ano ja pridavam aj kartony bez potlace a obaly od vajec. Najma tie uuplne male dazdovky to velmi maju radi.Kartony uplne zmiznu a na site mi ostanu iba lepiace pasky.
Odpovedať
heh ako sa tak na to divam je vas tu dost, co sa tomu venuje co ma popravde dost prekvapilo a mam coraz vacsiu chut s takymto dacim zacat
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?