Príroda je skvela

2 hod12

Ahojte. som s Vranova nad toplou. kupil som pozemok na zahradu pre Rodinu pre oddych a pre mna na robotu aby som ,nemusel kupovat tolko sriekane potraviny s kauflandu a chcem vediet co jem a davam detom.

V jeseni 2019 som vysadil sad pre rodinu na oddych. spon je 4x4 metre
3čeresne, 1visna1 5jablone1 2broskyne, 2hrusky ,2 duly , 17marhul , 10slivky

Som nasadil hrozno, maliny a dáke ríbezle
Takze bude aj do bacocky na domacu.

Tento rok som vyhral v degustacii v humennom 1miesto najlepsia marhulovica....
Mozem darovat daky ten odrezok na step s tej vyhernej marhule.

Mam v umysle posadit , rakytnik,zemloez,hurmikaki, morusu,figu,kiwi,goji,muchovnik,egres a ine.
Ak by mi vedel niekto poskitnut Nieco na vysadbu zadarmo bol by som vdacny.

DAKUJEM

• @misssssko
    Vítaj medzi nami. Som rád, že si sa medzi nás zatúlal. Nech sa Ti darí.

• @misssssko  Ahoj dovolím si ťa pochváliť veľmi pekná výsadba keď sa to rozrastie a prinesie úrodu bude to super. Mám rád praktické a produktívne využitie záhrad (najmä na pestovanie ovocia).

• @misssssko  Ahoj a vítaj. Aj ja sa pridám k pochvalných slovám. Pekný kus záhrady aj tie stromy posadené tak ako to má byť. Nech sa ti darí 🙂

• Sponzor fóra
  • misssssko pekne vysadené stromky, aká odroda marhule to bola čo si vyhral prvé miesto na degustacii. A aké odrody máš, sliviek a marhúl čo si vysadil.

• Tieto odrody tam mam.foto +2x dula . 3x neznama odroda ako Miro .kamosa od koho ich mam.

• ako chel som tam odordy ako vesna a madarska. super odrody nechal som pre vesnu jedno miesto volne.. ale skolka ich nemala. tak som musel improvizovat ako bhart,goldrich a big red. poda bola komplet vymenena cca 1x1x1m cisto za ornicu

Rad kazdemu pokytem zadarmo odrezky na vruble. a casom iformacie o chuti.

• Zanedbany pozemok

• Uf, to muselo dat roboty... tiez by som mal rad take priestorove moznosti... musim si vystacit so siestimi stromkami v spone 2,5x2,5m, ale aspon sa naucim strihat 🙂

• Ahoj,
    Paráda, páči sa mi to. Viem poradiť s pestovaním a prípadne dodať kaki, asiminy, figy, kiwi prípadne morusu. Muchovnik sa u mňa moc neosvedčil, ale je na suchom mieste. Goji k plotu, je to burina.

• velmi pekne vysledky

• Paráda, aj ja sa pripájam ku chvále. Super, nech sa ti aj naďalej dobre darí!

• Posadene 3x muchovnik 3x zemolez 4x ribezla 1x josta a 1xegres polana a polka malinu po 1ks rozmnozim si ich. . je to zo sabinova ov.skolka .
    Doma som si zasadil od nich dnes aj Nero hrozno.

Objednane mam 3x sladke egrese a 1x jota , mispula a dake cernice. a zlte maliny s Ov skolky. demeter prist to ma po velkej noci.

Mam kupene kiwi iassi a jenny a figu. ale miesto som im este nenasiel ale presadil som ich dnes do vecieho crepniku a cakaju v slkeniku.

Goji som chel ale som si to dako rozmyslel.
    Kiwi ako pestovat? rozmyslam ci to vobec mam sadit.Vraj su samoopelive ale ci tomu verit a asi racej este dokupit k nim samca.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?