Dobrý recept na zavárané uhorky

Chcem aby tam siel kopor, aby ostali chrumkave. Moze ist aj cesnak, mrkvu nemusim. Poradite dobry chutny recept na chrumkave uhorecky? Pripadne ak robite nejake salaty a tie zavarate, tak aj to by ma potesilo.
Odpovedať
Znojemske: https://varecha.pravda.sk/recepty/zno...
Odpovedať
@arachnofobicka ja nerobievam nalev,lebo uhorky postupne rastu. Na 7 dcl pohar 3 lyzicky cukru,1 lyzicka deka, 0,5 dcl octu, sterilizujem 10 minut a su vyborne, akurát vychutené sladkokyslé. Pridávam tam, čo mi napadne, najcastejsie mrkvu,cibulu,kopor, bobkovy list,klinceky. V sobotu som experimentovala,lebo som mala vela uhoriek, tak som spravila nalev,ale neviem,ci som si nepokazila uhorky :-( tak sa vraciam naspat k mojmu beznalevovemu receptu,uz sa mi nechce skusat iny.
Odpovedať
@hoblinka13 klinceky k uhorkam? To som este nepocula :)
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 a kolko takto bez nalevu vydrzia? ja som zatial o takomto sposobe ani len nepocula
Odpovedať
@arachnofobicka skusala som znojemske,niekde som citala,ze v tajnom recepte su aj klinceky,tak som jeden supla na skusku. ono ho tam zrejme ani nebude citit.
Odpovedať
@leuscha roky teda pokial sa nezjedia. My odjakziva robime len takto aj doma co sa pamatam sme bez nalevu robili,sterilizujes a vydrzia. Ono je to to iste ako nalev
Odpovedať
Ja mam najradsej uhorky kvasene :)
Odpovedať
@stellael kvasene aj ja, mnami
Odpovedať
Aj ja zaváram uhorky podľa receptov, ktoré uvádzate vo svojich príspevkoch. Moje uhorky sú však ochutené aj o papriku. Najprv som pridala len plátok asi 2 cm očistenej papriky, ale teraz, keď som zistila, že chutia nielen mne, dávam papriky viac - kľudne aj polovicu veľkej papriky do veľkej sedemdecky fľaše. Keď dávam papriku, klinčeky už nedávam, lebo sa mi chute bijú...
Odpovedať
Já používám recept, který se používal ve Frutě Znojmo při konzervaci okurek Znojmia (většinou to byly okurky na vývoz, jen ty poněkud přerostlé se dostávaly do našich obchodů). Recept na nálev je jednoduchý: 10 l vody, 2,5 l octa, 85 dkg cukru, 30 dkg soli a 1,5 ml lihového výtažku z nějakých bylin (je to hrozně hořké). Do sklenice 4 zrnka pepře, 4 zrnka nového koření, dva plátky cibule a dva plátky mrkve na ozdobu, zalít nálevem a sterilovat 20 minut při 85 °C, Tento recept není vlastně využitelný, protože to co dělá okurky znojemskými je právě ten výtažek, který není nikde dostupný. Tajn ý recept na výtařek dnes po pofiderní privatizaci vlastní Hamé, ale jestli ho do svých okurek používá, nevím. Moc mně nechutnají. Ještě k těm paprikám, opravdu nejraději jsem měl okurky Znojmia s nějakou pálivou paprikou. Loni jsem zkoušel přidat nějaké chilli, ale až zas tak mně to nechutnalo. Asi to chce odzkoušet odrůdu chilli. Jinak výtažku mám ještě tak na deset let, možná ho už ani nebudu potřebovat :) Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 to je zaujímavé, o tých bylinkách som nevedela
Odpovedať
@vozgrik paprika je super tip, vyskúšam dať do pár pohárikov
Odpovedať
Článok sa načítava...
No ako dobre že takéto témy zakladate, aspoň si tiež obohatim spajzku
Odpovedať
@stellael zapomněk jsem půl lžičky hořčičného semínka do každé lahve Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 dik ;) už mám zapísané
Odpovedať
@stellael Problém je, že ten výtažek z bylin nejde nikde sehnat. A bez něho to není nic moc. Vladimír
Odpovedať
@vozgrik paprika znie fajn, koľko tam toho dávate?
Odpovedať
@arachnofobicka koľko komu chutí. Kľudne dám aj polovičku stredneveľkej papriky. Nakrájam ju na pásiky cca 1cm široké po celej dĺžke papriky. Na farbe papriky nezáleží môže byť aj červená...
Odpovedať
@mrbig46 ah tak...skoda
Odpovedať
@vozgrik tak som vyskusala s paprikou, som zvedava ake budu :)
Odpovedať
@hoblinka13 a nedoplnas vodou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?