Ako sa zbavim krta?

Prosim nepiste, ze je prospesny...vsetko viem...ale hrozne mi rozrypal zahradu, mrkvu som na 3x siala, zakazdym ju zasypal hlinou z krtincov a nevzisla. Uz mam nervy, kazde rano 10 novych kopcov a vsetko len cez hriadky 😞 nemusim ho hned zahlusit, staci info ako ho odozeniem 🤔😒
Odpovedať
Moja babka do krtinca vzdy pchala psie chlpy, ked ho ucesala 😛 poslala ho tym k susedovi. Neviem, ci je to smradom zo psa, nejakymi feromonami, ale pomohlo to.
Odpovedať
@venita nemam psa...ostriham susedovho 😬😄
Odpovedať
Asi to nepomoze, ale paci sa mi to 😄😄😄:
Odpovedať
@zahradkarvlado 😄😄😄😄😄😄😄
Odpovedať
Mne raz poradili zapichnut do zeme palicu a na to nastoknut plastovu flasu /nammenej litrovu/,dajte to na viacero miest na pozemku,ja som to skusila a pomahalo.Ono vraj ked fuka vietor ,vo flasi piska a krtka to odplasi,ze neznasa ten zvuk
Odpovedať
A co si myslite o tych pasciach na krta? Takuto som pozerala...ja uz som fakt zufala
Odpovedať
@tabalugativi nuz z toho tazko vyviazne zivy. Ak si s tym ok, tak vyskusaj 😉
Odpovedať
@zahradkarvlado v tomto ohľade som už prestala byť empatická... skôr by ma zaujímalo, čo to dokáže reálne zachloštiť krta, alebo mi krt zmizne aj s pascou a za odmenu rozrýpe záhon ešte viac 🤔😒
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi ze by tou pascou preoral zahradku este lepsie? BioOranie Hmmm 🙂 je mi jasne, ze je to neprijemne tie krtince a podryte zahonky. Ako pise v predchadzajucom prispevku @winnenden tiez pouzivam na plasenie krtov palicu alebo roxorovu tyc zapichnutu do zeme spolu s PET flasou nasadenou na vrstek. Zvuku piskacieho som si nevsimla, ale zato to pekne buchoce a plasi krtov, staci jedna tyc v kazdom rozku zahrady a to mam cca 6-arov a vsetko je OK, aj susedia tak robia.
Odpovedať
Posielam domacky vyrobeny plasic ktory mne pomohol. Ini hovoria ze im to nepomohlo. Z plastovych flasiek vyrobeny takyto veterny plasic ktory pri pohybe hrdlom bucha o roxor ktory vydava do zeme pre krtoc neprijemne vibracie.
Odpovedať
Profilova fotka
To je pekne dielko - plasic veterny.
Odpovedať
Tie flase tiez vyskusam :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Posielam foto ako mame jednoducho plasic urobeny u nas a je vidno, ze aj susedia instalovali 😛Nemam take pekne veterniky ako @vick7, ale ked PET flase nasetrim, tak urobim aj veternik. Vetra je na rozdiel od dazda tento rok celkom dost 🙂Pekne tie PET flase buchocu vo vetre.
Odpovedať
Profilova fotka
mala som po celej zahrade tie fľaše....časom mi to šlo na nervy, tak som ich postupne likvidovala....a jedneho rana, asi pred dvomi dnami niečo buchlo u nás na zahrade...nevedela som čo...až neskôr som si všimla ten obrovsky kopec , čo vytlačil na zami 2 črepniky a vyvalil...a je to ...asi sa vratim k tým ľašiam :-)
Odpovedať
My sme kupili tie solarne plasice. A krt si priamo tam spravil kopecek, normalne to vyhodil von. Vobec mu to neprekazalo. Tak som mu to tam zas zapichla a rano to bolo vonku a plus mi tam dalsie  krtince narobil. Takze toto sa mne neosvedcilo vobec.
Odpovedať
Tak flase krutiace ignoruje...kazdym dnom pocet kopcekov narasta
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi aj u nas všade po zahrade nachadzam kopčeky a poriadne....v zahonoch medzi kvetmi, aj zeleninou, popri chodnikoch...akoby sa k nám nastahovali z celeho okolia....čo sme ešte tohto roku nemali ? pomooooc...a podľa toho, čo tu čítam, tie flaše asi nezaberaju...ale je fakt, ked som ich mala po celej zahrade, krtkov sme nemali a teraz ano.....asi sa predsa vratim k tým flašiam...u nas je často vietor a často sa krutia....možno predsa ich to vyrušovalo.....
Odpovedať
@lubicabystrica moze byt ze u nas tak nefuka...neskusala som ten solarny plasic, ale ked @spuchlina pise ze to je na prd, tak ani nejdem skusat. Uz som zufala..Nech si ryje..ale nie v hriadkach 😒
Odpovedať
@tabalugativi no ani nekupuj tu blbost, vyhodene prachy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Mne a mojim znamym ucinne pomohol jeden mlady chalan z ba. Treba sa s nim dohodnut na osobnom stetnuti, docestuje, vsetko vam vysvetli a krtince osetri dakymi tabletami z anglicka, ku ktorym sa ta dostal ked pracoval v jednej firme zaoberajucou sa s travnikmi. treba mu napisat email a dohodnete sa :) krtobijec@gmail.com
Odpovedať
@janelias hmm, akymi tabletami? Nieco chemicke?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?