Ako sa zbavit mravcov v zahrade

Poradite co s kvantami mravcov? Kam zakopnem tam mravenisko, cela plejada - zlte, cierne, cervene, male, velke...vsade...vela 😬 v jahodach maju uplny raj aj ked je tam textilia, ale inak su vsade, mrkva cela kucerava :-x ;-(
Odpovedať
ako nam sa celkom na zhrade osvedcili tie domcekove pasce. ropznesu si to do hniezda a no velkej casti sme sa takto uz dokazali zbavit
Odpovedať
@hornis mas prosim ta konkretny typ? Uz nemam velmi cas hladat co zabera najviac - ak mozes, porad prosim
Odpovedať
@zelenatravicka mala som aj Bros aj Biolit, zabrali obidvoje. Prikryla som ich kyblikom od litroveho jogurtu aby do toho neprsalo a nie ze by vsetky zmizli ale uz sa ich po zahrade straduje o dost menej A pod textiliou maju absolutne luxusne byvanie. Vtaky sa k nim nedostanu, vlko, teplucko. No preco by sa tam nezabyvali?
Odpovedať
Aj mne sa osvedčili kŕmitka od Bros. Veľmi nerada, ale musela som ich použiť v skleníku. Na skleník cca 5x3m som použila 2 ks a po 2 týždňoch mravce zmizli.
Odpovedať
Treba nejake postreky bohužial ja som sa snažila ísť na to ekologicky skúšala bars jake blbosti čo som vygooglila :D a nič stále tam boli .. dneska maju za záhradkou mravenisko jak hovado a robia si ďalšie nie že by ojedali všetko to mi ani nevadilo lebo tam nejsom často a je to skôr zahrada okrasná ale problemom bolo že strašne štípali 😠
Odpovedať
tak ako ja viem, že nie každý je za chémiu, no v niektorých prípadoch to inak bohužiaľ nejde
Odpovedať
@polina11 asi tak nejak, no vo vseobecnosti je tych mravcov teraz nejak vela
Odpovedať
tak je, no ako nie je to podla mna celkom normalne, ak sa kam kolvek postavis v zahrade a lezu po tebe, to co mi mame v skleniku, tak ako to je dovi dopo
Odpovedať
ahoj, nedavno som narazila na tento clanok https://www.topbyvanie.sk/magazin/ako... kde je popisanych fakt dost sposobov ako bojovat s mravcami. Snad niektory z nich pomoze ;-) drzim palce!
Odpovedať
@ruskiana mravcov je presne tolko, kolko ich priroda (zahrada) uzivi. Je to sice otravne, ked ich je privela ale aspon je to znakom, ze s ekologiou na tvojej zahrade je vsetko v poriadku Ked uz eliminovat mnozstvo mravcov v zahrade tak navandami na mravce, nie nejakou chemiou, ktora okrem mravcov vyhlusi aj vsetko ostatne uzitocne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@zita19 No veď toto,že nechcem ,aby som zahubil všetko.Máme mravenisko v rajčinách,zatiaľ iba mravce, žiadne vošky.Dilema ako to ich zničiť-vyplašiť k úteku aby som nepoškodil plody-v tomto prípade rajčiny.
Odpovedať
@vladimir_dodo_chovanec kupis navnadovy domcek, predava sa aj taky s eko navnadou, nespomeniem si ako sa vola, polozis medzi paradajky, zakryjes nejakym kyblikom aby do neho neprsalo, prilozis kyblik kamenom aby ho neodfuklo a o zvysok sa uz postaraju same. Paradajkam sa nic nestane
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tiez som googlila, lebo som chcela nieco ekologicke najprv, tu som nasla zopar tipov https://etipy.sk/ako-sa-zbavit-mravco..., snad niekomu pomozu, ale dobre ma pobavil ich prevratny spôsob na odstranenie mravcov 🙂
Odpovedať
@kocere tolko ti poviem, ze mam mravenisko v mate, kavovu sadlinu si vynasali na budovanie hniezda... Na druhej strane, dost som stara o mravcolevovi som videla len jeden dokument este za Husaka v telke a tohto roku som videla jeho pasce prvy krat na zivo. Este by som potrebovala zistit ako ho prestahovat ku nam na zahradu... Tam by sa vypasol do velkosti mensieho slona... Za mna najucinnejsie navnadove domceky. Rozkladam ich aj po zahrade, tam kde mi vyslovene vadia. Inac nech si robia co vedia, lebo ich pritomnost svedci o tom, ze poda je v najlepsom poriadku, cize aj nasa zeleninka...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?