Chrobaky vo fazuli

Poradite mi preco v uzavretej nadobe kde je uskladnena fazula mam chrobaky? Ako sa tam dostali? Take male, tazko sa foti, urobilo mi to len rozmazane machule na foto (asi sa mi trasu ruky 😄 ). Je to nejaky skodca, ktory tam uz bol pri zbere?
Odpovedať
Vajicka nakladli dospalece do fazule este kym bola zelena na hriadke. Larvy sa vypasli, teraz uz su z nich dospelce a vyhryzli sa von. Fazulu vyhodit, s tym uz nic nenarobis. Do buducna pred uskladnenim strcit fazulu aspon na 24 hodin do mrazaka, potom este dosusit a uskladnit
Odpovedať
Môžeš skúsiť zasiať . Mne pred niekoľkými rokmi taká narástla. Dala mi ju mamka s vysvetlením, že tá potvora zrniarka pri fazuli vraj nezničí klíčne zárodky . Pri hrachu vraj áno , ten som taký nemala.😀 Skús prípadne pár semien nalíčiť na mokrej vate a napíš ako to dopadlo
Odpovedať
Ahoj, aj ja dávam fazuľu po vysušení a vylúpaní na 48 hod. do mrazničky. Takto vydrží v dobrom stave aj 2 roky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
pridávam tohtoročnú skúsenosť vlani mi dozrelo niekoľko strukov fazule na zeleno, tak som nechala semienka v zatvorenom pohari, že na jar zasejem, ako inak ,teraz na jar boli v nich aj chrobáky zrniarky, ale namočila som ju, vysiala a pekne zišla.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?