Dymovnica do sklenika

Pocula som ze existuje nejaka dymovnica do sklenika, ktora vyhubi skodce ak nejake prezimovali. Skusal to niekto? Co konkretne mam hladat a hlavne - prenesie sa nejaka chemia tym do pody?
Odpovedať
@slimejsa aha tu mas dokonca bioverziu http://obchod.pestovani.in/sk/proti-c...
Odpovedať
@slimejsa ake skodce konkretne chces nicit?
Odpovedať
@testovacitest ja netusim co vsetko tam mohlo prezimovat, mala som plesne na uhorkach, roztoce, vsetko mozne...vosky...
Odpovedať
@framboise1 to vyzera dobre
Odpovedať
@testovacitest ono v skleniku moze barsco prezimovat, nie je zle to nejak vydezinfikovat pred sezonou, hlavne ak tam boli roztocce
Odpovedať
s tým som sa teda ešte nestretla a nenapadlo ma ako priznám sa začiatočníka, že je niečo takého zapotreby po zime
Odpovedať
@polina11 no podla mna to ani drviva vacsina ludi vobec nerobi, takze pohoda ;)
Odpovedať
no to teda nie. aspon ja som sa k tomu este nedostal a asi ani nepoznam nikoho, kto by nieco taketo robil
Odpovedať
@mokko Ja každý rok dezinfikujem sklenník dusíkatým vápnom. Postup: na dobre zrýľovaný záhon sa vykoná aplikácia rozhodením a potom nasleduje zapravenie vápna do pôdy s následným zaliatím a zakrytím takto ošetrených záhonov igelitovou fóliou na dobu 3-4 týždňov. Potom už môžeme začať z výsevom či výsadbou rastlín. Dusíkaté vápno obsahuje približne 2O% N a asi 5O% CaO. Pri aplikácii pozitívne pôsobí na pôdnu úrodnosť. V pôde sa hydrolyzuje na kyánamid a vápno. Vzniknutý kyánamid pôsobí v pôde fungicidne, insekticídne, herbicídny a repelentne. Dusíkaté vápno sa pri katalytickom procese vrátane mikrobiálneho rozkladu v pôde premení na močovinu, ktorá sa ďalej transformuje na čpavkový a nitračný dusík. Rýchlosť je závislá na pôdnej vlhkosti a teplote. Pri tomto procese, ktorý trvá približne dva týždne, dochádza k ničeniu burinných semien v pôde, klíčiacich burín, slimákov vrátane ich vajíčok a pôvodcov hubových chorôb koreňov a stebiel. Postupne po dobu 7 - 10 týždňov sa rovnomerne uvoľňuje dusík v prijateľnej forme pre rastliny. Pre rastliny sa zvyšuje dostupnosť vápnika, čo sa priaznivo prejaví likvidáciou plesní a zlepší sa skladovateľnosť zozbieraných produktov. Treba ešte dobre poumývať okná, následne ešte raz roztokom hypermangánu, príp. priestor vysíriť sirnymi knôtmi. Ja som práve včera zapravila dusíkaté vápno a prikryla fóliou na 3 týždne. Eva T.
Odpovedať
@purpleball vidis, na dusikate vapno som zabudla, to robievam presne aj na volnych hriadkach
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?