Invázia lienok - ako jej predísť?

Vidim tu clanok o lienkach, kazdorocne ich mame kvantum na fasade a tlacia sa do domu. Ako tomu predist? Mame sice sietky, ale staci otvorit dvere a uz su dnu..lozia po linke, hladaju spary, strasne smrdia ked sa pototo...existuje nieco ako krieda proti mravcom ze to tam dam a nepojdu dnu?
Odpovedať
Profilova fotka
mam ten isty problem a zatial ako nic som nenasiel a poviem tak, ze som z toho uz celkom aj zufaly. biela fasada a nakomplet obsypana lienkami
Odpovedať
a este ako stipu..neznasam ten smrad co vypustia...fuj
Odpovedať
Ja som od vonka ramy nasteiekala biolitom. Nic ine sa asi neda a potom vysavat. Ako prisli lienky uz neznasame babie leto.
Odpovedať
@stejza ten biolit ich odradi? Na ako dlho prosim?
Odpovedať
@netrpezliva kazde 3 dni striekam lebo asi po niekolkych dnoch to vyprcha z okien a spiny uz by sa nastahovali dnu. Celu zimu sme sa ich nesli zbavit.
Odpovedať
a nielen v zahradach, ides do lesa a obsadia ta od hlavy po paty!! fuj!!!
Odpovedať
ked na to najdete nieco ,dajte vediet, lebo my s tym mame neskutocny problem. otravy jedne hnusne!
Odpovedať
pomôže dobra metla alebo vysavač,,,
Odpovedať
Ináč zaujímavé...u nas v ololí BB - 20 km vychodne- nemáme skoro žiadne lienky, sme v nadmorskej výške cca 450 metrov, v udolí krytom harami, cez dedimu nam preteká stredom dosť velký potok, a je tu dosť chladné počasie s častými slabšími daždami a niekolkokrat do roky poriadnymi prietržami mračien....možno vtedy ich silna voda zmyje do potoka....u nás ich máme velmi málo...tohto roku som LIENKU BODKOVAN/ u nas ani nezeregistroval....ak by boli, pustim na ne sliepky....vyzobú....ich ako vydatný krm....
Odpovedať
@bohuzial uz vidim ako sa ti sliepky liepaju po fasade aby sa nakrmili 😄 A nasa domava lienka (sedem)bodkova je uzitocna, tu treba ofukovat a nie krmit nou hyd. Invazne su lienky azijske
Odpovedať
Len pozor, aby ste neničili slovenské lienky sedembodkované, ktoré sú veľmi užitočné, neškodné, neštípu, ani sa netlačia dovnútra domu. Tie americké sú žltšie sfarbené, majú veľa bodiek, nielen sedem.....
Odpovedať
@jvg no vsak to ze tie nase sa natlacia do domu
Odpovedať
Článok sa načítava...
do domu sa tlacia len tie azijske
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?