Invázia lienok - ako jej predísť?

13. nov 2019130

Vidim tu clanok o lienkach, kazdorocne ich mame kvantum na fasade a tlacia sa do domu. Ako tomu predist? Mame sice sietky, ale staci otvorit dvere a uz su dnu..lozia po linke, hladaju spary, strasne smrdia ked sa pototo...existuje nieco ako krieda proti mravcom ze to tam dam a nepojdu dnu?

• mam ten isty problem a zatial ako nic som nenasiel a poviem tak, ze som z toho uz celkom aj zufaly. biela fasada a nakomplet obsypana lienkami

• a este ako stipu..neznasam ten smrad co vypustia...fuj

• Ja som od vonka ramy nasteiekala biolitom. Nic ine sa asi neda a potom vysavat. Ako prisli lienky uz neznasame babie leto.

• Sponzor fóra
  • @stejza  ten biolit ich odradi? Na ako dlho prosim?

• @netrpezliva  kazde 3 dni striekam lebo asi po niekolkych dnoch to vyprcha z okien a spiny uz by sa nastahovali dnu. Celu zimu sme sa ich nesli zbavit.

• a nielen v zahradach, ides do lesa a obsadia ta od hlavy po paty!! fuj!!!

• ked na to najdete nieco ,dajte vediet, lebo my s tym mame neskutocny problem. otravy jedne hnusne!

• pomôže dobra metla alebo vysavač,,,

• Ináč zaujímavé...u nas v ololí BB - 20 km vychodne- nemáme skoro žiadne lienky, sme v nadmorskej výške cca 450 metrov, v udolí krytom harami, cez dedimu nam preteká stredom dosť velký potok, a je tu dosť chladné počasie s častými slabšími daždami a niekolkokrat do roky poriadnymi prietržami mračien....možno vtedy ich silna voda zmyje do potoka....u nás ich máme velmi málo...tohto roku som LIENKU BODKOVAN/ u nas ani nezeregistroval....ak by boli, pustim na ne sliepky....vyzobú....ich ako vydatný krm....

• @bohuzial  uz vidim ako sa ti sliepky liepaju po fasade aby sa nakrmili 😃 A nasa domava lienka (sedem)bodkova je uzitocna, tu treba ofukovat a nie krmit nou hyd. Invazne su lienky azijske

• Len pozor, aby ste neničili slovenské lienky sedembodkované, ktoré sú veľmi užitočné, neškodné, neštípu, ani sa netlačia dovnútra domu. Tie americké sú žltšie sfarbené, majú veľa bodiek, nielen sedem.....

• @jvg  no vsak to ze tie nase sa natlacia do domu

• do domu sa tlacia len tie azijske

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?