Kruspan a husenice

Profilova fotka
Mala som krasne zelene kruspany a v priebehu 14 dni co sme boli na dovolenke mi ich opapkali nejake husenice. Ako sa branit? Chemiu sa mi nechce pouzivat, skusili sme mechanicke oberanie, ale je ich vela, tak sa asi chemii nevyhnem. Prosim o radu co pouzit proti huseniciam.
Odpovedať
@zahradnakova to bolo aj v spravach niekde, cele slovensko je tym napadnute, bez chemie ti zozeru komplet cele kriky 😢
Odpovedať
@zahradnakova karate zeon a teda silny koncentrat...inak sa mozes s kruspanom rozlucit 😒😕
Odpovedať
Profilova fotka
tiez mi potvory napadli kruspan, pomohla iba chemia, napisala by som, ze boli ako kobylky, ale nie boli ako husenice 🙂 Pomohla iba chemia, skoda, nepouzivam chemiu, teda nerada, ale co uz ked sa kruspan nevie chuda branit.
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradnica aha, ked dam odpovedat, tak mi to sem da tag, no OK. Hladala som ako editovat svoju spravu ked som nieco zabudla, ale mozem sa iba nahlasit. Tak nabuduce budem viacej premyslat a menej klikat 😉 Ha, co som to chcela napisat, ze pomohla chemia a ako pise framboise1, tak tiez karate zeon, asi najlepsie, bezkonkurencne nici vsetko, husenice a aj vosky. Ako sa chova k prirode, tak to netusim, snazila som sa zachranit kruspan, snad som nicemu inemu neublizila.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za rady, skusim dat to karate do vyluhu z prhlavy. Uz druhy rok tym polievam teda striekam vsetko, je to ako zelene listove hnojivo, pouzivam aj proti pasovke (fu a som mimo temu 🙂 ) a voskam na slivkach, mimochodom musim zaklopat, ze tento rok ziadne vosky neboli a to na ani jednom strome, pouzila som uz treti rok po sebe na kmen stromov Chemstop eko fix, povodne som to mala, ze tym natrem take tie biele lapace proti obalovacom z minulej sezony, ale viacej toho bolo na rukach ako na bielych dostickach. A ked som videla ako sa premavaju mravce po kmeni a co tam robia, tak som kmen stromu pekne natrela v jednom pase tymto prostriedkom a aj kmene rybezlov a egresov a ziadne vosky nie su. A ako som pisala aj ten vyluh z prhlavy istotne pomaha. Tak som sa tu rozpisala aj mimo temu, chcela som sa pozriet na Pravidla prispievania do fora, ale to ukazuje na tieto prispevky a nie na pravidla. Dakujem pekne za rady a zahradkarceniu ZDAR ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradnica čoskoro bude možné svoj príspevok do určitého času editovať 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho super, tiez mi chyba editovanie vlastneho prispevku, predsa len aj zahradnik je dusa omylna a preklepy a nedokoncene myslienky sa vyskytnu a potom prispevok nevyznie ako by mal a riesit to dalsim prispevkom nie je OK, zbytocne sa citatel ztraca v obsahu.
Odpovedať
@zahradnakova drzim palce a daj vediet, ci si to zachranila 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica istotne napisem, zajtra im naservirujem troska Bruce Lee techniky, teda karate.
Odpovedať
Ako dopadlo vymetanie husenic z tela kruspanu? Som dnes objavila na svojom 😕😕😕😕
Odpovedať
Tiez ich maaam, pomoc...dala som im vycucat karate zeon, cakam na vysledok 😛
Odpovedať
Profilova fotka
@luciachrobacik uz tam nie su, ale chuda kruspan je dost zdecimovany. Ale vyzera, ze sa z toho posbiera. @stellael  to Karate je na ne fakt dobre, nemam rada chemiu, ale priroda odpusti, tu bolo treba ak mal kruspan prezit. Tak si dobre @stellael urobila
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zahradnakova poradili ni aj bioalternativu- biobit xl...ale uz bol v stave ze som neriskovala a prdla na to chemiu...
Odpovedať
Profilova fotka
@stellael  zatiaľ musím zaklopať pomohlo tu odporúčané Karate, ale ďakujem skúsim zohnať túto biolaternatívu, perfektné, aspoň ako prevenciu.
Odpovedať
@zahradnakova ja ho uz mam doma, osvedcil sa susedovi teraz nedavno tiez, tak chemiu mozem vyradit 🙂
Odpovedať
@zahradnakova ak tam uz nie su husenice tak sa pozbiera 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
krušpán, je najvyšší čas na strih, ale opäť sa objavili zelené húsenice, aký postup zvoliť, najprv postrek a potom strih a potom znova postrek, alebo najprv strih a potom postrek ?
Odpovedať
@roman_gejza_horon postriekat cim skor, lebo potom uz nebudes mat co strihat. Strihat mozes par dni po postreku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?