Mravenisko v jahodach

Ahojte, poradite ako sa ekologicky zbavit mravcov v jahodach? Obzieraju jahody, rastliny chradnu, kopky su okolo takmer polovice korenov a nevieme ako zasiahnut 😞
Odpovedať
Mal so ten problém, ja som to riešil tak, že som miesta kde boli okolo jahôd kôpky z mravcami spláchol vodou.Niekedy to treba zopakovať viackrát, ideálne je zostriekať tie kôpky slabým prúdom vody.Skúšal som aj zriedený ocot, mätu, čajovníkový olej, ale tá voda mi pomohla najviac.
Odpovedať
ja som porozkladala navnadove domceky, zabezpacila ich aby do nich neprsalo a mravce casom zmizli
Odpovedať
Skusim teda prud vody najskor, tych domcekov sa trosku obavam, ci tu chemiu nenanosia pod korene jahod 😞
Odpovedať
@sengana treba sa pozriet na ucinnu latky v domcekoch, napriklad toto je prirodny insekticid https://eshop.ekoclovek.sk/pouzitie-p...
Odpovedať
Profilova fotka
my sme to tiez riesili vodou a super, pomohlo to.
Odpovedať
aj u nas su zahniezdeni smejdi
Odpovedať
@sebrino u nas tolko prsi, ze podla vodnej teorie mali vsetky vykapat uz pred dvoma tyzdnami a nevykapali...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 hm, tak to je zaujimave.
Odpovedať
my sme isch tiez vytapali, ako znie to strasne no pomohlo to a bolo to hlavne bez chemii. inak pocula som ze smradky, mali by to byt nejake kvety je dobre si sadit takto medzi rastliny, ze ich mravce nemaju radi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?