Nastraha proti hlodavcom v pode

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu ohladom velkej hluposti, ktorej som sa dopustila: na zahrade mam tento rok premnozenych skodcov - hrabose, hryzce... Vsadila som na prevenciu, pouzila som plasice, pod vysokou hriadkou aj pod sklenikom mam pletivo, do vysokej hriadky sa napriek tomu dostali hrabose, ktore napriklad pocas jedinej noci zjedli vsetky priesady kalerabu. Tento vikend som na vysoku hriadku vysadzala (cerstvo nahnevana) priesady rajcin a v tom hneve som pod kazdú dala okrem zihlavy a podrvenych vajecnych skrupin aj 2-3 červene obilne zrnka - otravu na hlodavce. A tu moja otazka: nie je tu nejake riziko, ze rajciny, ktore toto maju priamo pod korenmi, by nejako nasiakli ten jed? Dakujem za odpoved, zelam  pekny den
Odpovedať
@zahradkarkade žiadne riziko nehrozí, ale je nulová pravdepodobnosť vyriešenia tvojho problému. dnes mi kocúr doniesol krtka, dostal pochvalu. Ak donesie aj zajtra, povýšim ho na generála. 🙂
Odpovedať
@zahradkarkade a nezeru ti to medvediky? Ake oka ma to pletivo co si davala? Sa mi nechce verit, ze by po tom tak sli tie hrabose 🤔 Ta otrava podla mna nebude mat vplyv, neboj sa
Odpovedať
@salamandrazuza Dakujem za radu... Pletivo 1cm x 1cm, viem, ze ide o hrabose, pred vysadbou sme zahrabali do hriadky vedro, chytili sme par kusov... uz dlhsie bojujem s hryzcami, znicili mi korene stromov a krikov, preto aj to pletivo, ale hrabose sa do hriadky dostali zvrchu, maju vyvrtane chodby 😞 Preto mi rupli nervy s tym jedom. Macku nemame, ale navstevuje nas susedova. Zrejme to vsak nezvlada, mnozia sa geometrickym radom
Odpovedať
@zahradkarkade ach to ma mrzi, cez take pletivo veru tie mrchy prejdu. My sme do jedneho vyvyseneho zahona davali pletivo tak, ze sme davali dve vrstvy, aby sa prekryvali a vytvorili tak mensie oka
Odpovedať
@zahradkarkade ako ste prosím chytili tie hraboše do vedra? tiež by som potrebovala nejaké do zbierky 😄
Odpovedať
My mame tiez kocura a zatial nastastie mame pokoj od neprijemnych navstev 😄
Odpovedať
@lusa14 Vo vysokej hriadke sme odkryli ich chodbu. Prerusili sme ju a vykopali jamu taku velku, aby sa do nej zmestilo vedro a vrchny okraj vedra bol tesne pod chodbickou (z dvoch stran). Na dno vedra sme dali vonavu navnadu pre hlodavce). Chytili sme 2 mladata. Drzim palce, nech sa zbierka podari 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od zahradkarkade:

@salamandrazuza Dakujem za radu... Pletivo 1cm x …
@zahradkarkade keďže bola zima bez snehu, nástražil som pasce na myší pod rôzne vedrá, lavóre podložené mam kamienkom po selom sade. Z počiatku bola každá pasť obsadená (14sk) postupne menej a menej. Posledné 3 týždne už nič. Nachitalo sa tam kade čo hraboše, myší, ba aj hryzce. Pasce boli rôznych typov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?