Neviem čo to je

Dobry den.Chcem sa opytat, ci nahodou neviete, co je toto v zahrade.Mam to vsade- aj na paprike, paradajke, mrkve a dokonca na trave a burine.Su to ako keby male oranzove rychlo pohybujuce sa larvy.Skusala som bio postrek aj chemicky, pomohol, ale o par hodin mam ich na inom mieste nove.Dakujem
Odpovedať
@artemissa ahoj, na toto som uz videla otazky aj na facebooku ale nikto doteraz nedal nejaku jasnu odpoved 🤔
Odpovedať
@artemissa fiha, minule na fb bolo take ze su to predatori a zivia sa hmyzom, pestovatelia ich kupuju na vosky a skocky v sklenikoch... rastline by nemali nijak ublizit
Odpovedať
Profilova fotka
Takže poslala som to nášmu biológovi, ktorý nám píše články aj pre Záhrada.sk a časopis Záhrada. Toto je jeho odpoveď: "No toto je zaujímavý pohľad :) Sú to larvy májok , tzv. triangulíny , vyliezajú na rastliny a čakajú kým na to sadne nejaká samotárska včela, na ktorej parazitujú. Najskôr bolo veľa májok tento rok, ktoré nakládli vajíčka do pôdy, preto tá kvantita. Rastlinám ale neškodia, len doslova lozia iba po povrchu :) "
Odpovedať
@zahradkarvlado dakujem za odpoved
Odpovedať
@miselaho dakujem vam :blush:
Odpovedať
@artemissa za malo, nech sa dari :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?