Piliarka slivková

Dobrý deň všetkým ,toľko krát opisovana téma a predsa vždy nová ,lebo v postrekoch je vždy niečo nové ,, Mnohí vieme že na pyliarku slivkovu bol najúčinnejší postrek Calypso 480sc Bol dá sa povedať istota ..No ako sa vytratil tento postrek je ťažšie akosi odsledovať s novými postrekmi tento hmyz ..moja skúsenosť z jari s postrekom Reldan 22 je taká ,že som po týždni videl nové pyliarky nalietavať na strom ,..aký postrek v akom čase používate vy ..v akej fáze sú kvetne lupene , dávate jeden alebo dva postreky ? V akom časovom odstupe ..ide mi o to ... S tymi postrekmi čo sa dnes vyrábajú získať čo najväčší úspech ..ďakujem vám za vaše skúsenosti .. PS : Reldan 22 zrejme skončil s výrobou ..
Odpovedať
Reldan22 bol na jablone ok vždy zabral. Nerobte si starosti vždy sledujeme stránku floraservis.sk aktuality na tento týždeň tam to máte vždy vypísané.Ja sa toho držím celé roky a nemám problém. http://floraservis.sk/aktuality-na-te...
Odpovedať
@pbe Mospilan 20 je to systemovy postek tzm ze aj ked netrafis kvet presne strom cez listy natiahne ucinnu latku a rozvedie ju. Aj Decis je na piliarky ,systemovy nieje. Postrek sa robi ked je kvitnutie na konci vcely uz nenalietavaju cca 80- 90% lupenov je opadanych. Jeden postrek staci.Hlavne aby neprisiel dazd do 5 hod po postreku.
Odpovedať
Dakujem vám ..a s Quassia amara máte skúsenosť niekto ?
Odpovedať
@pbe Ešte k tým piliarkam, súhlasím s tým Mospilanom, ale je dobré pred kvitnutím rozvešať lepové dosky na piliarky kôli zisteniu množstva pilarok ak by si nechcel zbytočne striekať,sú roky, keď je ich výskyt zničujúci a naopak.Ale aj preventívnym postrekom nič nepokazíš.A ešte nezabúdať postrek proti monilióze,ktorá spôsobuje opad plodov po odkvitnutí . Ja používam Signum 2x, prvýkrát tesne pred a druhýkrát hneď po odkvitnutí platí to aj pre čerešne a marhule.Je dobré na každý postrek 2 rôzne prípravky/Sporgon 50WP, Ornament250EW,Baycor 55WP/.
Odpovedať
@pbe Zabudol som doplniť na postrek proti monilióze sliviek,čerešní a marhúľ na druhý postrek po postreku prípravkom Signum používam Prolectus.
Odpovedať
@duarde ďakujem za užitočné informácie ..nestriekal som ešte proti monilioze nikdy teda aspoň nie čerešne a slivky ..marhule istotne ..ale zrejme budem musieť aj slivky s čerešňami preventívne ..najmä pri takejto mokrej zime a jari..
Odpovedať
@pbe Proti tej monilióze je to u mňa nutnosť, inak dochádza po odkvitnutí k usýchaniu a celkovému opadu všetkých aj opelených kvetov.Inak sa monilióza prejavuje aj uschýnaním niektorých výhonkov,ktoré je nutné odstraňovať hneď na jar.
Odpovedať
@duarde všimol som si na slivkach na podpniku MB ..to zvyknú robiť také tie trnovite časti ..že uschnú ..aj s tým prepadom mám skúsenosť ale malých plodov ..boli veľké ako malíček zdravé ..zozltli a opadli asi 50 % ..škoda že nieje poriadne známe prečo majú slivky tak veľký prepad plodov niekedy aj 80,% ..na túto tému som prešiel celý internet ..v každom prípade skúsim skúsim streknut aj na monilu ..ďakujem.
Odpovedať
@pbe Aj to je monília,takýto opad maličkých plodov som mal na čerešni keď som ju nestriekal, a opad bol tamer 100%. Minulý rok som mal krásnu úrodu čerešní, zatiaľ čo suseda o pár metrov ďalej nestriekala a úrodu nemala vôbec, takže postrek určite pomáha.Čo sa týka sliviek, mal som jednu krásnu Čačanskú lepoticu s priemerom kmeňa asi 15 cm a behom rokami ju zlikvidovali hryzce.Tá mala v začiatkoch takmer 100% opad malých plodov, až kým som nezačal striekať, potom bola úroda každý rok v pohode.Teraz mám jednu Jojo a čerstvo zaštepenú Stanley.Jojo minulý rok zakvitla slabo, ale slivky čo mala boli výborné, na úrodu Stanley si ešte trocha počkám.Určite odporúčam preventívny postrek dvoma rôznymi prípravkami tesne pred a na konci kvitnutia.
Odpovedať
@duarde vyskúšam to ..dobre vedieť ..niekde som čítal že ak sa chce človek vyhnúť veľkému prepadu sliviek mal by počas kvitnutia zavlazovat ..to som robil ..vyskúšam ešte postrek ..mám okolo 30 sliviek od cca 2 do 10 rokov ..ešte môžem odporučiť celkom mi chutila Topstar plus ..má veľa rodiveho dreva a vyzerá byť odolná celkom aj mrazu ..dakujem za rady
Odpovedať
PS ..pri lepotici badam podobné niečo ..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od duarde:

@pbe Aj to je monília,takýto opad maličkých plodo…
@duarde dobry den, minuly rok som mal pravdepodobne kvoli monilioze a piliarkam 100% prepad malych plodov sliviek cacanskej lepotice, topfirst a ringlot. Tento rok som pred kvitnutim urobil jeden postrek pripravkom signum a chcel by som po odkvitnuti spravit este 2 postreky mospilanom a zasa signum. Chcel by som sa Vas spytat, ci mozem hned po opade okvetnych listkov pouzit kombinaciu signum+mospilan v jednom postreku alebo to radsej rozdelit na dva postreky? Dakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?