Premnozene hrabose

Zobraz úvodný príspevok
pasce ktore som kupil nepomahaju a stoja za hov... skusal som aj dymovnice a tiez nic, handra namocena v riedidle a vlozena do diery mozno tak v okruhu max. 2 metrov... skusal to niekto travit jedom? ak ano tak akym?
Odpovedať
1
2
Iste hryzec je stale v hre, kurat ze som cital ze ma radsej kompaktnu usadnutu zem, naopak krt prevzdusnenu prekyprenu, co je prave moj pripad po rotovatorovani. Hoci sa musim priznat ze v nasich podmienkach som sa pri krtovi s takymi tunelmi ako su na obrazkovh nikdy nestretol, vzdy som mal za to ze krt robi len kopcek a hotovo...
Odpovedať
Takze som dnes chytil krtka...zrejme tie tunely robil on aj ked je pravda ze dier a dierok na zahrade mam viac...cize hrabos a hryzec nie su uplne mimo. Nieco mi vsak ohryzava listy karfiolu a kalerabu, nazdavam sa ze su tu vtaky...ach jaj, furt daco
Odpovedať
@arkadius111 a co si spravil s tym krtom, ci uz to ma za sebou?
Odpovedať
No vieš, moja babka stále vravievala, že každé "čudo" trvá 3 dni...každý problém raz pominie....ten krtko je úspech nie?Držím ti palce.
Odpovedať
krtka som odniesol do nedalekeho lesa...videl som nejake jeho tunely tak som zacal rylovat a nic...no po chvilke som zacul pohyb a tak som nabral do rźu zeminu a z nej vypadol, bol soknuty ze zostal stat na mieste, tak som ho nabral a hodil do kybla...ale toto sa stava adi raz za zivot...urcite ich tam mam viac, nikdy nie je len jeden
Odpovedať
Bude ti vďačný za život.Ten krtko je skôr estetický problém,teda pokiaľ nerobí kôpky priamo v záhone.Likviduje aj nejakých škodcov. Horšie sú tie hlodavce.Ale jeden problém si vyriešil.Na vikipédii som čítal že maximálna zistená hustota krtkov na 1hektár bola 16 jedincov, teda je veľká šanca že druhého už tam mať nebudeš.Prajem veľa šťastia.
Odpovedať
moja slusenost z minulej sezony je ze boli aspon 3 za celu sezonu, ojedinele byva len jeden, on ma hned nastupcu
Odpovedať
Jak som predpokladal, hajzel je spat...mam tam noveho krta...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@zita19 pozdravujem mne sa na novom sade nasťahovali okrem hrabošov aj hryzce. Padli 5 stromčeky. Na prvý krát som ich začal tráviť. Zopár som ich našiel. No zistil som, že to bola chyba. Celý sad, kam to šlo som zoral a vyvesil som 3 búdky,. ( Pre: kaňa, sova, kuvik ) Dal som si na nich záležať.Už pár dní po orbe, tam pravidelne strieľa kaňa. No toš uvidíme.
Odpovedať
Ahojte ,viete mi prosim poradit od coho mozu byt tie diery? mam ich po pozemku mozno aj 50+ Moj predpoklad to je bud hryzec vodny alebo Pyskor obycajny? co myslite? ja nemam so ziadnym skusenost tak len predpokladam. este aj ako sa toho zbaviť. dakujem
Odpovedať
@misssssko nalakat dravce do zahrady, prochystat im hniezdne budky ako sa pise vyssie, ani to vyriesia raz dva
Odpovedať
@zita19
Odpovedať
Článok sa načítava...
co to je Piskor:? sused chytil v stodole taketo
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?