Hnojenie travnika na jar

Ahojte, na jesen sme vysiali travnik, stihol vyklicit, aj stale vyzera celkom dobre, sneh mu nejak neublizil. Zaujima ma, co s takymto mladym travnikom na jar, resp. kedy ho hnojit. Dakujem
Odpovedať
@zvizdanebeska hnoji sa az v polovici marca. Hnojivo si treba vybrat, lebo su hnojiva, ktore treba aplikovat pravidelne, su pomali rozpustne hnojiva, ktore staci rozhodit raz za cas a uvolnuju ucinne latky niekolko tyzdnov aj mesiacov. Posledne honojenie dusikatym hnojivom musi byt vstrebane do polovice septembra, po tomto obdobi sa hnoji uz len jesennymi hnojivami s nizkym alebo ziadnym dusikom a vyssim obsahom draslika pre vyzretie pletiv. Ale skor ako zacnete na jar hnojit ho bude treba pokosit. Potom uz len polievat, kosit hnojit, ked sa vyskytnu nejake problemy, tak ich riesit.
Odpovedať
@zita19 dakujem, nejake konkretne hnojivo by ste vedeli odporucit? a este ma zaujima ta vetikulacia ci ako sa to vola, to sa na novom travniku nerobi?
Odpovedať
@zvizdanebeska ja nemám žiadne obľúbené hnojivo, kúpim keď mi treba to co vychádza najlepšia cena. Vertikutacia sa robí najskôr po roku od vysadenia, ale zvyčajne stačí až na ďalší rok
Odpovedať
@zita19 och dakujem za rady 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?