Vošky na paprike

No povedzte ako sa ocitli vosky na platoch papriky na balkone? Odkial? :imp: Co s tym? Zbytocne je asi velky postrek, daju sa aj take na jedno pouzitie kupit,?
Odpovedať
Rock effect je bio a môžeš si ho rozrobiť do malého postrekovača ;)
Odpovedať
@salamandrazuza to kúpim aj v tescu a tak?
Odpovedať
@cokoladovyjoe to netusim, ale vsak pozri
Odpovedať
@salamandrazuza tak kupil som, postriekal, bol chvilu pokoj a su tam zas 😠
Odpovedať
@cokoladovyjoe Rock effect udava ochrannu dobu 1 den.Postriekaj decisom ktory je sice riadna chemia ale ochrannu dobu udava v niekolkych tyzdnoch.Pripadne ak vosiek nieje vela ja na mladych stromoch odstranujem rucne.Nepouzivam nic.
Odpovedať
@cokoladovyjoe Teda to plati iba na sadenice, urcite by som tym nestriekal nic kde su uz plody.
Odpovedať
@cokoladovyjoe musíš použiť viackrát
Odpovedať
@suhaj24 dakujem, z tej chemie na malom balkone nemam dobry pocit 🤔 @salamandrazuza pouzil som, vyzera to teraz ok
Odpovedať
@cokoladovyjoe tak drzim palce, mozes to pouzit opakovane
Odpovedať
@salamandrazuza dakujem
Odpovedať
@cokoladovyjoe vosky su tento rok vsade, mne dusia komplet vsetko. Nastastie sa uz nastartovali aj lienky
Odpovedať
1 kilo zihlavy posekaj , zalej studenou vodou a nechaj to 24 hodin len tak vyluhovat. na dalsi den to sced a postriekaj. opakuj kazdy den a uvidis, ze vosky zmiznu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hracikovie koľko tej vody prosim?
Odpovedať
@salamandrazuza no vsak toto, už sú zas vsade
Odpovedať
aj vy ich mate?
Odpovedať
su vsade..VSADE!!!! 😠
Odpovedať
Toto je voškový rok, ja ich mám už aj na kôpre!!! A aj burine
Odpovedať
Vošiek je dostatok,kiez by vsetkeho bolo tak pozehnane, uz len vymysliet nejaky recept co z nich urobit.Napr voškove víno :) Snad ich nebude tolko ze sa zacnu navzajom pozierat a nakoniec tam ziadne neostanu.To by bola tragedia.
Odpovedať
@suhaj24 ale mohli by si navzajom vyhlasit vojnu. Kmen ciernych proti zelenym. Keby sa zaoberali strategiou likvidacie znepriateleneho kmena, nemali by cas skodit. Kebyze aj nejake z nich padli statocnou smrtou v boji za vyssie moralne principy, slubujem jednym aj druhym vystrojim dostojnu rozlucku a aj pekne miesto na vecny odpocinok im prichystam
Odpovedať
@zita19 Ja sa hlavne snazim zbavit mravcov lebo mravce si ich chovaju a ak clovek neporiesi mravce tak to nema vyznam.Minuly rok som napr vyviezol zo 3 furiky mravcov z jedneho mraveniska daleko do pola a to co tam ostalo po nich a odviest sa nedalo kedze tam bola kopa skal v zemi,diery, tam som nasypal otravu na mravce-(Bayer Garden) inak to neslo.Hlavne tie velke cierne si tie vosky pestuju jedna radost.
Odpovedať
Ja tam mám už aj smurtivky :scream::astonished:
Odpovedať
@cokoladovyjoe prajny rok na toto
Odpovedať
Na vosky je toento rok teda az prilis prajny na mna. Mame ich vsade. Na jednej urode sa ich zbavis a na tej druhej su o den neskor..
Odpovedať
@stracenka85 ja mám len balkón, nechápem kde sa ich tam hore toľko berie :-/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Akurát mám aj ja problém s voškama.... Mám ich na paprikách čo mám na terase, zatiaľ bojujem proti nim len s mydlovou vodou , a zmenu je aj vidieť, len každý si mysli že nastriekaš to raz a máš pokoj to je hlúposť ja to striekam už 3 deň a stále nájdem zo 4-5, a to som ich mal na jednej paprike plne listy :D Treba len trpezlivosť...
Odpovedať
vošky su nekonečna téma, mna pri čitani tejto diskusie ale zaujalo ako si mylne vysvetluje diskutujuci pojem ochranna doba. Ochranná doba uvadzaná na postreku neznamená ako dlho chemikalia chráni rastlinu, ale ako dlho sa z postriekanej rastliny nemá nič konzumovať. Ochranná doba chráni človeka pred otravou z použitej chemikalie.
Odpovedať
@evamama presne tak,dobre,ze si to napisala
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
vosky su veru vecna tema, aj tento rok som bezuspesne bojoval
Odpovedať
ja to riesim tak, ze zmiesam vytlaceny cesnak s vodou
Odpovedať
Kde sa zobrali vošky - na paprike...Tam -kde sú mravce- tam sa objavia aj vošky...Už v rôznych rašelinach s hnojivach z obchodov napr. OBI si domov dovlečieme rozne drobne živočíchy pre nác nie viditeľné...posadime spolu zo zemou sadenice...rastú...sadeničky dáme na jar vonku do zahonov....pekne rastú, do tej doby, pokial sa tam neobjavia MRAVCE. Mravce spôsobia to, že pri svojom pochode rastinstvom vylučujú kyselinu mravenčiu...túto kyselinu oblubujú vošky, a tam aj nakladú vajička a priamo okupujú rastlinu....MRAVCE SU ZODPOVEDNÉ za to, že tvoje papriky na balkone obžierajú vošky...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?