Ake bylinky nakladate do alkoholu?

Nakladate nejake bylinky do alkoholu? Mozu tam ist aj susene? Zemezlc napriklad. Je vyborna na zaludok, mozem ju tam hodit aj susenu? Musi sa to potom macerovat v tme?
Odpovedať
Ano, mozes pouzit aj susene (aj becherovka sa vyraba zo susenych) a ked budes macerovat chybu nespravis. Myslim, ze vacsina sa maceruje v tme hadam okrem lubovnika a nechtika, ale tie sa maceruju v oleji Ale moje skusenosti s bylinkami su len mata, oregano, rozmarin a salvia, takze viac neporadim
Odpovedať
@zita19 dakujem, v zasade si poradila vsetko co som potreboval
Odpovedať
koreň kostihoja, kvet ľalie lekárskej.
Odpovedať
@foox ta lalia je na co dobra?
Odpovedať
@zahradkarvlado Ľaliová tinktúra Zloženie: macerát okvetných lístkov ľalie bielej v 85% liehu, okvetné lístky ľalie bielej. Použitie: panarícium (zápal nechtového lôžka, zádery), zapálené rany, opar na pere (herpes), rýchlejšie hojenie pooperačných rán, popáleniny, svalové bolesti . zápal nechtového lôžka –zahnisané miesto prekryť kúskom okvetného lístku, previazať sterilným obväzom a prelepiť leukoplastom. svalové bolesti – svaly natierať nezriedenou tinktúrou. opar na pere – na začervenalé miesto priložiť lístok a chvíľu podržať. ľaliová pleťová voda – ľaliovú tinktúru zriedime ochladenou prevarenou vodou v pomere 1:2. My dávame celé kvety v štádiu otvoreného puku - ešte nie celkom rozkvitnuté. Hlavne to nepi,(nepoužívať vnútorne) lebo je to jed - podľa agentúry JPP - neskúšal som. Používať výluh a ak máš málo, možeš aj doliať alkohol - bude to slabšie, ale stále dobré.
Odpovedať
@foox dik, poobzeram sa po nej, vyzera to zaujimavo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?