Choroby čerešne

Vie niekto čo je tejto čerešni ?
Odpovedať
@bobson Ak máte na mysli tú kučeravitosť listov, spôsobujú ju vošky. Skontrolujte spodnú stranu listov rastúcich na koncoch konárikov
Odpovedať
Profilova fotka
@bobson a co myslis tie listy alebo ten kmen??
Odpovedať
Na kmeni ti rastu lisajniky. Vo vseobecnosti stromom neskodia a tvoria sa len tam, kde sa nedostane vzduch a svetlo. Ta ceresna je strasne husta. V juli ked ju oberiete treba ju ostrihat, presvetlit. Zbavit sa nadbytocnych vyhonov. Vsetky letorasty, ktore rastu do koruny aj vsetky, ktore rastu komo hore odstrihnut tesne pri dreve, nechat len to co rastie von z koruny. Aspon na zaciatok. O rok sa uvidi co dalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@bobson presne ako napisala zitka, treba ju trochu ostrihat, lebo je az moc husta a to nie je dobre, neprospieva to ceresni.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravím, nadviažem na príspevok, ja som tú čerešňu prevzdušňovala niekoľko rokov pravidelne, ale tiež mám problém s takýmito pokrútenými listami. Už to zašlo tak ďaleko, že už 2 roky som nemala žiadnu úrodu, ak aj zakvitla, nič z toho nebolo, max. 1 alebo 2 čerešne. Je to už niekoľkoročný strom, ale nie je to starý strom. A tento stav je posledné asi 3 roky. Nestriekala som ju, lebo je vysoká, to nemám šancu takto už ošetriť. Možno sú to vošky,ale lepové pásy nezabrali, všimla som si aj prítomnosť mravcov, ktorým tie lepové pásy tiež nezabránili dostať sa na strom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?