Mačky na záhrade

Ahojte, existuje nejaká rastlina ktorá odpudzuje mačky? V okolí je kopec túlavých a zablšených, ocikávajú nám dvere a pieskovisko nesmie byť chvíľu otvorené, lebo hneď sú tam. Oplotiť sa to nesmie. Čo s tým?
Odpovedať
1
2
@luciachrobacik Mačky neznášajú vôňu cesnaku,a rovnako im nevonia ruta voňavá. Ide o trvalku, ktorá má výraznú arómu a odoženie i neželaný hmyz . Vraj im nevonia ani Plectranthus canina,( Coleus canina) .
Odpovedať
Ja som volakedy dal detom vodne pistolky...videli macku, vypalili po nej prud vody. Po dvoch tyzdnoch obchadzali zahradu zosiroka :-D
Odpovedať
@majstercapko joj uz vidim ako by susedia zazerali na nas 😬 @iris13 dakujem, cesnak mam a neprekaza im..skusim pozriet tu rutu
Odpovedať
@luciachrobacik ale existuje nejaka rastlina..smradlava..co ich odpudzuje...googli
Odpovedať
@majstercapko nevygooglila som :-.
Odpovedať
@luciachrobacik keď budem pri pc pohladam
Odpovedať
@majstercapko dakujem
Odpovedať
@luciachrobacik macky odpodzuje cesnak, ruta vonava a coleus canina
Odpovedať
@luciachrobacik mačka dvere neociká ...mačka ciká tam,kde môže po sebe zahrabať, či ked sa vyciká alebo ked sa vykadí...vždy musí mať potrebu si to po sebe zahrabať....takže mačka ti isto dvere neocikáva - skôr by som tipol, že sa tam v tvojomokolí pohybuje aj pes...najskor pes-ten má potrebu niekde na roh, na múr,na dvere ocikávať....zdvihne nohu a ští....mačka je v tomto nevine....čo sa týka pieskoviska tam by som skor uveril, že sa vyšpiní...stačí jej dať samostatne niekde bokom malú nádobu s pieskom a prestane chodiť do velkeho pieskoviska...tie dvere ti obštieva pes....
Odpovedať
@bohuzial ale veru ocika, ja som veru znackujuce macky videla vela krat. aj u mamy, jej vlastna macka si pekne znackovala, a aj u nas chodia cudzie macky a veru kvetinace pred dvermi oznackovane jedna radost. :)
Odpovedať
@bohuzial veru to by si sa divil, ziaden pes, vsetko je oplotene a macky som videla priamo v akcii. Normalne ostia dvere a cokolvek 😒
Odpovedať
@luciachrobacik no chrobáčik, Lucka, to už ty vieš najlepšie...ty tam bývaš ...ja mám mačky -chovám ich tiež,sú vonku v teréne, a čo som si povšimol, tak potrebujú po zebe zahrabať....iné je to s kocúrom,ten ako šelmi mačkovité, lev, tiger a pod. má spôsomznačkovania svojho teritotia - teba jeho lovného revíru- značkuje si ho takýmpopraškom- pyžmom- ale to nie je priamo cikanie....cikania aj kocúr ide do piesku, zeme -ta,kde si mač aj výkaly po sebe môže zahrabať....na dvere ,ktoré si ty myslíš, že ocikáva-tak tak môže vylučovať poprašok, to pyžmo, a zároven upozornuje kocúr, že to je jeho revír,aby mu do neho neprišiel iný cudzí kocúr....mačka to nerobí-len kocúr....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bohuzial macky znackuju tiez :)
Odpovedať
Na túlavé mačky zablšene a chrastave ja najlepšia vzduchovka. Radšej mŕtva tulava mačka ako pliaga prinesené do domu! A teraz do mňa. 😬
Odpovedať
@milos35 s týmto sa viem stotožniť ;)
Odpovedať
@bohuzial tak možno je to kocúr, pohlavie som neriešila, proste pre mňa je to všetko mačka :joy:
Odpovedať
@milos35 mildo, nič v zlom...ja napríklad chovám sliepky, zajaca a kačky....mám v humne zrno, pšenicu, ovos, jačmen, keby som nemal mačky, tak by som mal v humne myši a potkany- tie by sa vláčili aj do susedov.... a kdekolvek....a lepšia je mačka,ako potkan a myši , čo po kanáloch donesú ešte horšiu pliagu ako mačka túlavá....moje sen tam odbehnú do susedovie záhrady....ale len preto-lebo susedia vyhadzujú rôzny odpad z kuchyne do záhrady....keby susedia nevyhadzovali zvyšky....tak mačka nemá potrebu sa túlať....kocúr áno....to je záletník a neraz u susedov ulovia myši, potkanov....aj medvedíkov ...mačka čo sa doma chová-nemá žiadnu pliagu....chovám ich už roky
Odpovedať
@milos35 vzduchovka mačku nezabije, len zraní....a tým jej utrpenie len predlžiš ...túlavá mačka nejde k ludom....obchádza ich z daleka....ja by som vedel tiež niekomu napáliť zo vzduchovky soli do prdele....aby vedel čo je to za bolesť
Odpovedať
JA by som nemala srdce tu macku strielat, postrelit alebo cokolvek...neviem po nej ani skalku hodit. Proste na nu hucim a ona na mna cumi. Ked dupnem, nanajvys ju mykne. Musim sa tam rozbehnut a hulakat, vtedy s kludom anglicana odkraca
Odpovedať
podla mna ak macke chce, tak na tvojom pozemku bude bez ohladu na to, ake odpudzovadlo na nom mat budes
Odpovedať
@karolli hej toho sa obavam
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
rozsypať granulky "STOP PES" od Florasevisu, fungujú aj na mačky
Odpovedať
hm my sme skusili tento rok nasypat kavu po pozemku a nevidim ziadne nove kako, tak asi to pomohlo 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ja nadalej bojujem s mackami, chvilu bol pokoj a zas mi chodia kadit na zahony 😞
Odpovedať
Pokiaľ im človek nechce ublížiť, a to nechcem tak je to problém....po vysadení hriadku prikrývame tenkými konárikmi, prípadne pletivom, alebo hriadku po vysadení poliať, na mokré sa im kadiť nechce.Skúšali sme aj odpudzovače s neistým výsledkom.Majiteľ mačiek by mal na to myslieť a urobiť im na svojom pozemku mačacie pieskovisko kde by chodili na vecko, už som to videl a funguje to.
Odpovedať
@luciachrobacik, mam podobny problem, chodia mi ostavat novu fasadu, slnecnik, detom hojdacku, zahony, a dokonca aj nabytok na tetase. zohnal som si kocura, ze bude mat svoje teritórium doma a nepusti sem cudich, ale akurat ho biju, vsetko mu zozeru a zase vsetko ostia, dokonca aj do jeho budy chodili a stali tam. skonci to tak, ze si kup zivolovu pastcu, daj navnadu, macka sa chytí, skor ci neskôr, najcastejsie po dazdi, ked oprsi tvoj pach z pastce. potom mas moznosti, bud mačku odviesť moooc daleko, utopit ju v pastci, co je podla mna hnus, alebo to co som spravil ja, vystirekat ju v pasatci z hadicou s uplne ladovou vodou, vyliat na nu 2 litre octu a otvoriť pastcu, macka bude od teba utekat cez 300 km v hodine. mne sa ta ista uz nevratila, ale prišiel iny kocur, dostal to isté. snad takto ich to od učím, ak nie, budu musiet byt zlikvidovane polovnikom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
jasne, ze ocika, ale nie macka, ale kocur. znackuje si tak teritorium.
Odpovedať
ahoj, tu je zopar tipov: https://dodomacnosti.sk/odpudzovace-m... ale pomoze aj ospliechat hadicou. macky nemaju rady vodu. nehovorim utopit, fakt staci trosku splechnut a macka fici prec.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahoj luciachrobacik, situáciu s túlavými mačkami v okolí poznám až príliš dobre. Mal som podobný problém, keď sme sa s rodinou presťahovali do nášho terajšieho domu. Mačky mali záľubu v našom pieskovisku a neustále sme našli nevítané "darčeky" pri našich dverách. Po troche skúmania a hľadania som našiel, že určité rastliny skutočne môžu mačky odradiť. Jednou z nich je levanduľa. Okrem toho, že krásne vonia a je užitočná v domácnosti, zistil som, že mačky ju neobľubujú. Takisto rastlina s názvom Coleus canina by mala byť účinná pri odstrašovaní mačiek z vašej záhrady. Rozhodol som sa teda zasadiť okolo pieskoviska a vstupných dverí niekoľko týchto rastlín. Musím povedať, že to malo určitý úspech. Situácia sa zlepšila, a hoci to úplne nezabránilo mačkám v prístupe, výrazne sa znížil počet ich návštev. Okrem rastlín som zvážil aj iné neškodné spôsoby, ako mačky odplašiť. Napríklad, rozmiestnenie citrusových kôr okolo záhrady, pretože mačky vraj nemajú rady citrusové vône. Tento trik som kombinoval s rastlinami a zdalo sa, že kombinácia oboch metód funguje lepšie. Dúfam, že moje skúsenosti ti môžu nejako pomôcť. Držím palce a dúfam, že nájdeš spôsob, ako si udržať mačky ďalej od domu :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?