Overené internetové predajne rastlín

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosím Vás o doporučenie overeneho internetového obchodu s rastlinkami (kvety, okrasné dreviny, stromy...). Ďakujem veľmi pekne za všetky rady
Odpovedať
To je prosím ťa nejaká slovenská stránka? Nechcela by som mať totižto problémy s dopravou a tak, aby to ku mne necestovalo napríklad mesiac. No pojdem si pozrieť, aké rastlinky vlastne ponúkajú, lebo nejak som nezaregistrovala ešte ich ponuku
Odpovedať
leuscha a tvoja kamaratka aj nejako udrziava tie rastliny na terase? Lebo mne sa pacia skor vacsie kvety, stromy a ze ci ich mozem hocikde postavit a neriesit. Pozerala som si rozne na stranke a teda maju riadne siroky vyber.
Odpovedať
Profilova fotka
@martiza suhlasim, ide o kvalitne kusky. mam od nich niekolko rastliniek a vyzeraju ako zive. neraz sa stalo, ze sa ma navsteva spytala ako casto ich polievam, ze su take pekne 🙂 reku nepolievam vobec, lebo su umele. @judittiana netreba sa bat, ze by ti objednavka isla mesiac, dodacia lehota je max. 7 dni, co je take standardne skoro pri vsetkom a dopravu ti zabezpecia oni zadarmo, ked mas objednavku nad 50€ a aj ked si objednas nieco vacsie 🙂
Odpovedať
Taká som pracovne vyťažená, že najlepšie by bolo keby mi niekto rovno tú rastlinku objednal plus ešte nejaké do zásoby, keby som mala nutkanie oživovať svoje bývanie 🙂 Vieš čo ja si chcem ale objednať také niečo väčšie, konkrétne uvažujem nad palmou na na terasu, to nemáš skúsenosť ako by mi to prišlo? Lebo asi to nebude najlacnejšia záležitosť, a keby mi to príde nejako zničené? Či to sa stať nemôže?
Odpovedať
Profilova fotka
@judittiana to by si mala veru lahsie pri pracovnom vytazeni 🙂 co sa tyka vacsich rastlin a teda nie len vacsich ale vsetky rastliny od nich chodia starostlivo zabalene, takze sa nie je coho bat, ze by ti to prislo poskodene. to by s tym potom aj oni mali len zbytocne starosti co sa tyka reklamacii a tak 🙂 a preco prave nad palmou uvazujes? zrovna takyto druh by sa ti hodil na terasu?
Odpovedať
@jela85 vieš čo ja by som chcela na terasu, a máme takú drevenú peknú, s príjemným sedením tak reku taká palma by tam vynikla 🙂 Či myslíš, že radšej skôr niečo na slovenskejšie pomery, predsa len akurát rozmýšľam, že či to nebude pôsobiť gýčovo. Ešte som takú totiž na záhrade u nikoho nevidela a umelú teda už vôbec nie. Nepoznáš náhodou niekoho, kto ju má, že ako to vyzerá a celkovo pôsobí?
Odpovedať
Profilova fotka
@judittiana taka teraska by sa aj mne pacila 🙂 no asi skor ide o to, ako to celkovo posobi, ale preco nie aj palmu dat. v tejto zvlastnej dobe, ked je aj cestovanie niekde pri more obmedzene si ludia radi dopraju pohlad na palmu, ktoru by mali doma a ktora by im pripominala dovolenku 🙂 takze zase take odveci to nie je a nad inymi druhmi si nerozmyslala, ci len tu palmu chces?
Odpovedať
Môžeš prísť na kávu 🙂 No veď presne to, človek by možno mal aj pocit, že je niekde na dovolenke alebo čo 🙂 Vieš čo, popravde ani neviem, mne hneď tá palma tak napadla, či ty by si mi vedela dať nejaký iný typ? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
to je mile od teba 🙂 fuha, tak neviem, ako ono by ludia mozno mali pocit, ze su na dovolenke pri palme ale na tieto nase slovenske pomery by to bolo aj take netradicne ked sa tak zamyslim 🙂 ved vyskusaj pozriet ponuku HK Green 🙂 podla mna by si si tam mohla najst aj nieco take klasickejsie alebo akoby som to povedala 🙂 a ked nakombinujes viacere stromky to ti aj pekne vynikne ta terasa.
Odpovedať
súhlasím, tam majú veľmi pekný a hlavne pestrý výber rastlín, že človek sa až niekedy nevie rozhodnúť čo vybrať 🙂 to sa potom oplatí mať niekoho ďalšieho pri sebe, kto pomôže alebo poradí 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ono je to asi aj take netypicke, ze von davat umely kvet, strom a tak 🙂 ze skor si ich ludia zvyknut davat do vnutra nie ? 🙂 akoze prodi gustu ako sa hovori, len na to potom treba asi aj mysliet, ze zivotnost sa moze skratit, kvoli roznym vonkajsim podmienkam 🙂
Odpovedať
@leuscha ale tak nie každému sa darí vypestovať pekné rastliny alebo stromy ak má záhradu. Chápeš, či už rôzne podmienky od toho závisia alebo aj kvalita zeminy a podobne 🙂 Takže mi to nepríde až také divné, pokiaľ to nepôsobí rušivo a ako gýč, prečo nie 🙂 Ty máš umelé kvety len doma?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
to ano, to chapem, ale zase na co tam potom nieco mat, skor uz pekne upraveny travnik 🙂 ako myslis len doma, ze len vo vnutri? akoze mam nejake, ale to len aby sa nepovedalo, za chvilku pojdu zrejme do kosa, lebo na ne sada len prach a nevyzeraju pekne 🙂 mozno si miesto nich prikupim nieco krajsie 🙂
Odpovedať
Tiez som sa tak na zaciatku rozhodovala, ze co prikupit. Hladala som do kupelne nieco, lebo ju mame velmi tmavu a teda si nemyslim, ze zivym by sa tam darilo, by bola v hline nonstop plesen z tej vlhkosti 🙂 Esteze som natrafila na stranku, kde ponukaju paradne imitacie umelych rastlin 🙂 Kupelna uz nevyzera ako z hororu 🙂
Odpovedať
kupelna je tazky oriesok 🙂 bud je prilis tmava alebo prilis svetla, hadam ani nie je nic medzi tym 🙂 to je pravda, keby tam mas zive kvety, tie by nedopadli najlepsie, pokial tam nie je okno, ze by sa vetralo 🙂 a z akej stranky si si nakoniec objednala?
Odpovedať
Ale co by nebolo nic medzi tym. Ved aj teraz su ludia, ktori maju v kupelke take tie starsie kachlicky, ci uz oranzove alebo bledomodre 🙂 Aby sa to nevratilo znovu do mody. Vies co nakoniec som si objednala z HK Green, do kupelky som si povyberala rozne kvety, napriklad tam mam cyklamenovu orchideu a paprad 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martiza a oni maju toho viac v ponuke alebo len do kupelky a podobnych priestorov? ze keby si chcem vybrat nejaku napriklad do chodby alebo do detskej, to by som vedela zohnat?
Odpovedať
Tak taky specificky obchod, ktory by sa zameriaval na predaj kvetov len do kupelky som este nevidela 🙂 Ale nie, oni maju siroky vyber roznych druhov rastlin, stromkov, hocicoho co ti len napadne 🙂 Potom je uz na tebe, kde sa rozhodnes si taku ci onaku rastlinu dat.
Odpovedať
Profilova fotka
pockaj aby sme sa casom necudovali, ved vies aki vedia byt ludia vynaliezavi 🙂 A dalo by sa aj tak kupit, ze keby chcem len kvet, ze kvetinac mam k tomu doma, taky aky by sa mi pacil?
Odpovedať
Nebolo by to uz zbytocne riesit tie kvetinace? Lebo ved oni ponukaju rastliny uz aj s nimi. Jedine ze by si tu kvetinu potom len do toho svojho dala, ale aby to neposobilo mohutne 🙂 A mas uz aj nejaku vybratu?
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim, ze aby si to zbytocne nedokombinovala chapes. nech je to take pekne ako ti to pride 🙂 a uz mas nieco vybrate, co sa ti paci? lebo si pisala ze do detskej a do chodby zhanas tak to budu mensie aj vacsie rastliny?
Odpovedať
ja si myslím, že keď si niečo objednáš a príde ti to, tak nebudeš potom riešiť žiadne dodatočné kvetináče 🙂 sa ti to zapáči tak, ako to je. ale tiež by ma zaujímalo nad akými uvažuješ. lebo ak do chodby, to by som volila asi niečo väčšie, nech to tak vynikne a do detskej by som na také vyplnenie priestoru zase niečo menšie.
Odpovedať
Profilova fotka
ved to ja neviem, preto sa pytam aj vas. lebo co viem, tak ked sa kupi nejaky kvet uz v kvetinaci, ludia si ho zvyknu prehodit do svojho. ze ci to aj tu tak funguje, alebo je dany kvetinac v pohode aj samostatne. jasne ze to nechcem silit 🙂
Odpovedať
Tak ale to tak byva asi ked si kupis zivy nie? Pri tychto to podla mna robit netreba. Nech je to take ako to pride 🙂 Ved sama uvidis, a pre aku rastlinku si sa vlastne rozhodla?
Odpovedať
Profilova fotka
no priznam sa, ze si neviem vybrat z tolkej ponuky sa mi pacia viacere, ale na skusku by som chcela len jeden max dva 🙂 a veru neviem, ze ci mensi mam kupit s nejakym vacsim, ci mam zakvitnuty alebo len nejake tie vetvicky 🙂
Odpovedať
leuscha tak keď máš takúto dilemu, tak nakúp z každého niečo a môžeš mať srdiečko na mieste, čo ti poviem 🙂 tiež, keď som taká nerozhodná pri niečom, tak to zvyknem takto robiť 🙂 ale je to zase aj o tom, kde ich chceš dať. tuším si písala, že do chodby, tam by som keď tak niečo väčšie nezakvitnuté a do detskej môžeš aj zakvitnutú 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
a doma by sa tiez potesili, keby mi sem pride tolko rastlin ze az co? 🙂 ano ano do chodby som chcela a do detskej. a ked myslis ze nieco vacsie nezakvitnute tak co take napriklad? lebo to mam uzsi priestor medzi skrinou a botnikom, tak zase nieco velke tam ist nemoze 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@leuscha tak ale pri umelych by som sa zrovna velkosti neobavala. tej nemozes ublizit ako keby si tam mala zivu, tak kludne si vyber taku aka sa ti paci 🙂 keby mam tolko priestoru na chodbe aj ja, idem do toho 🙂
Odpovedať
Podla mna to pride tak, ze teraz si budes chciet spravit radost pred sviatkami a volaco si vyberies 🙂 Si myslim, ze na prvy pohlad by sa naslo nieco co sa ti paci, minimalne ja to tak mam 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
aha, no tak ked vravite, tak dobre 🙂 lebo teda by som sa toho obavala, ze keby to bol vacsi stromcek a pchala by som ho medzi skrinky, do toho priestoru, ze by sa mi nejako polamal alebo co.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?