Overené internetové predajne rastlín

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosím Vás o doporučenie overeneho internetového obchodu s rastlinkami (kvety, okrasné dreviny, stromy...). Ďakujem veľmi pekne za všetky rady
Odpovedať
Profilova fotka
@leuscha pozri ked sa nevies rozhodnut, tak povedz rodine nech ti volaco vyberu a budes aj prekvapena a podla mna aj rada 🙂 ci uz si si objednala nejaku vyssiu rastlinu?
Odpovedať
Ale čo, veď mne tiež dlhšie trvalo kým som sa rozhýbala. Keď je toho veľa na výber, niet sa čo čudovať, a hlavne my ženy, čo všetko analyzujeme, a ako by to vyzeralo, a kde by to bolo najlepšie a podobne.
Odpovedať
vy riesite len kupu rastlin do interieru? lebo mna zaujima ako sa spravaju taketo kvety vonku. nevadia im nejake rozne vplyvy pocasia alebo nieco? myslite ze ich treba priviazat aby napriklad nespadli?
Odpovedať
@mirinka89 tak keby si si vybrala rastlinu aj von tak si myslím, že by sa jej nič nestalo, predsa len keď sa kúpi kvalitná, tak by som sa neobávala 🙂 to je na to prispôsobené 🙂
Odpovedať
Aj ste sa rozhodli sebe alebo niekomu zakupit umele rastlinky alebo stromky na Vianoce? 🙂 Priznam sa keby je to na mne, tak by som to asi kazdemu tak spravila. Aj co maju siroky vyber a kazdy by sa mohol tesit aspon z vlastnej zelene doma 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ale ved uz sa tesim, ked to dorazi vsetko co som poobjednavala 🙂 @mirinka89 ja myslim, ze co sa tyka toho, ci by si ich dala niekam von, to by sa im nic nestalo. vies ako, su na to aj prisposobene, ze si ich ludia mozu dat aj von.
Odpovedať
no ale aj ked bude na ne prsat, snezit, alebo v lete prazit slnko? to je jedno hej, ci myslite ze vydrzia tolke roky aj v takychto roznych podmienkach? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mirinka89 ako jasne treba s tym pocitat ze zase 100 rokov to asi nebude stale paradne ked bude vonku a bude na nu prsat a snezit a neviem co vsetko 🙂 vsetko ma svoju zivotnost ale zase nie je to tak, ze trikrat na nu zasvieti slnko a vybledne to nie, to je v pohode 🙂
Odpovedať
ved ako jasne, viem ze to nema nejaku neobmedzenu zivotnost alebo co, ale toto je super, ze sa na to mysli, lebo neviem keby som kupovala take ako kedysi, tak myslim, ze by zafukal vietor a bolo by tom 🙂 a ty mas aj nejake vonku? lebo mam pocit ze sa do toho celkom vyznas 🙂
Odpovedať
Mirinka89 pozri ako sa hovori, nevyskusas, nevies 🙂 Ak sa ti paci nejaky konkretny typ umelej rastliny a chces ju dat von, tak ju daj von a sama uvidis ako sa to bude "spravat" ked to tak mam napisat 🙂 Pri kvalite sa netreba obavat, vies ako.
Odpovedať
@mirinka89 a ty ich vlastne chceš dať von alebo do vnútra? 🙂 Lebo neviem, či som sa už nestratila, že aké vlastne hľadáš. A čo sa týka životnosti, tak keďže je to umelý kvet mal by ti vydržať riadne dlho, a čo sa týka toho ako si ty napísala, že vyblednutie alebo čo, no pokiaľ by si to mala vyslovene na slnku a stále tak je jasné že bude vidieť nejaké to vyblednutie ale predpokladám, že za niekoľko rokov 🙂
Odpovedať
osobne by som sa toho vyblednutia neobávala. mám doma niekoľko umelých kvetov kľudne aj na okne a veru nebadať, že by im niečo bolo 🙂 keby som toto vedela skôr tak už mám doma dávno miesto živých takéto náhrady 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no keby mam terasu a zivymi rastlinam by sa tam nedarilo, tak by som kludne isla do umelych, podla mna hocijaka zelen tomu doda taky iny prijemny nadych 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ved ale na ake netradicne miesta by ste tie rastliny chceli davat? podla mna dat ich do vnutra na parapetu alebo kludne aj von je absolutne ok 🙂 na to ani nie je, ze nevhodne miesto alebo co, kvalitna rastlina vydrzi vsade 🙂
Odpovedať
ako casto treba taketo umele rastliny osetrovat? ci len vtedy ked je na nich prach tak to zotriet, alebo je na ne nejaky specialny pripravok? reku ci to potom nie je narocnejsie na starostlivost ako so zivym kvetom 😄
Odpovedať
To by si podla mna videla. Ono stane sa, pokial mas tu rastlinu na takom mieste, ze pri otvorenom okne na nu zvonku nieco dofuka, tak si ju jednoducho utries, umyjes. Inak si myslim ze radsej opatrne nie nejako casto, aby ti praveze vydrzala co najdlhsie. Maximalne nejakym sprejom prestreknut aby sa leskli a je to 🙂
Odpovedať
zienky, podla coho ste sa rozhodli, ze chcete domov umele rastlinky? alebo presnejsie, ako dlho vam trvalo, kym ste nasli take ktore sa vam pacili? 🙂 nebali ste sa, ze to bude vyzerat hrozne?
Odpovedať
@hracikovie vieš čo u nás to bolo tak, že keď už viaceré živé po sebe začali vykapávať a nič im nepomáhalo, tak prišla aj takáto myšlienka, a veru keď nájdeš pekné tak nie je o čom 🙂 hlavne sa netreba toho báť a kľudne aj investovať, vieš ako, netreba mať hneď veľké oči, že čo najlacnejšie a hotovo 🙂 to nie.
Odpovedať
@hracikovie rozmýšľam ako to bolo u nás, ale vieš čo to keď začneš rozprávať, že chceš umelé kvety domov, tak sa nájdu veľmi rýchlo ľudia, ktorí ti začnú radiť a dávať typy, kde sa čo oplatí pozrieť 🙂 a už pozeráš a vyberáš a ani nevieš ako a máš ich doma 🙂
Odpovedať
aha jasne, ze ste to brali ako nahradu, rozumiem. ved o to vlastne ide aj mne, su rastliny ktore nam proste vykapu, nedari sa im, ale na druhej strane mame doma aj alergikov takze aj z toho pohladu kvoli nim budem asi zhanat. @polina11 nemam nic konkretne vyhliadnute, ani nemam predstavu ze ake umele sa daju najst 🙂
Odpovedať
@hracikovie ak si najdes dobru stranku, tak by som povedala, ze uz kazdy kvet sa da zohnat aj v tej umelej forme, len no cim viac realistickejsi chces, tym mozno bude rastlina aj drahsia
Odpovedať
Profilova fotka
@hracikovie no tak toto bolo u mna narocne 🙂 som sa nevedela rozhodnut, to je tak, ked sa ti paci z kazdeho volaco 🙂 ale poradili mi pozriet stranku HK Green a odtial som si objednala. ale ti poviem, co som sa ja pred tym nahladala a pozerala kade tade kym som nasla podla mojim predstav, to v ziadnom kvetinarstve som nenasla 🙂 a ty to chces kam dat? len tak do vnutra do domu?
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim, veru aj podla mna pokial je rastlinka drahsia aj napriek tomu, ze je umela, tak aspon viem ze platim za kvalitu a o to viac, ked ani nikto doma ani navsteva nevie ze vlastne zive kvety nemam 🙂
Odpovedať
@leuscha akurat pozeram tu stranku a ako paradny vyber a uz na obrazku vyzeraju proste skvelo
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?