SÚŤAŽ: Napíš nám, čo ti tento rok urobilo v záhrade najväčšiu radosť a vyhraj jednu z cien

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Rok, ktorý v ničom nebol typický, pomaly končí. Záhrady sú zazimované, čaká nás zaslúžený oddych. Ešte predtým si však spolu s nami trošku zaspomínajte na uplynulú sezónu. Napíšte nám, čo vám tento rok urobilo v záhrade najväčšiu radosť a vyhrajte jednu z cien. Do diskusie môžete pridať fotku, alebo nám svoj najsvetlejší záhradný zážitok len opíšte. 🙂 (Do fóra sa viete pohodlne prihlásiť aj prostredníctvom svojho Facebook profilu.) Čo môžete vyhrať? 1.cena: Domáca bezdrôtová meteostanica 2.cena: LED dekorácia – 3× sviečka hranatá (s ovládačom) 3.-5. cena: Kalendár s radami od Ivana Hričovského na rok 2021 Podmienky súťaže: - príspevok alebo fotku pridajte do komentárov v tejto diskusii - do súťaže sa môžete zapojiť len raz - súťaž prebieha od 01.12.2020 do 11.12.2020, do 23:59. - výhercovia budú určení náhodným žrebovaním - vyhodnotenie súťaže bude priamo v tejto diskusii, najneskôr do 14.12.2020 - výhercov budeme kontaktovať prostredníctvom internej pošty na stránke - súťažiaci zapojením do súťaže súhlasí s uverejnením príspevku/fotky na FB stránke a Instagrame Záhrada.sk - kompletné podmienky súťaže: http://www.zahrada.sk/cms/rules-sutaz...
Odpovedať
Priatelia, mňa poteší vždy všetko čo rozkvitne či vyrastie 🙂))), tento rok napr. kvety a bylinky i prerastená rudbekia 🙂.
Odpovedať
Profilova fotka
Milujem bylinky a kvety, každý rok mi robia radosť, toho roku bolo najviac nežných krasuliek 🤗🌸🌼, no podarilo sa mi vypestovať aj cervene ľalie. Z kríkov som sa tešila z prvej úrody muchovníka - 10 chutných plodov😜, na budúci rok čakám väčšiu úrodu👍. Už nech je jar 🤩.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som mala radosť z mojich jahôd na balkóne 🙈. Áno viem nie je to záhrada. Ale pre mňa to je kúsok mojej záhrady. Z jahôd sa tešili moje deti. Mám 3 kusy. A mali vždy aspoň 10 kusov každé. Ale pomáham ešte so záhradou mojej mamke. Posadim a potom chodím trhať burinu. A potom samozrejme pomáham so zavaranim a konzumaciou. Zvláštne je že táto Corona doba nám umožnila chodiť častejšie za ňou ako minule roky.
Odpovedať
...tento rok mi najväčšiu radosť spravila lufa a lagenaria pestovania zo semiacok deda a babky Jonatánka...budúci rok sa chystám na arašídy a bavlnik... 😉
Odpovedať
Tohto roku som do záhrady posadila bobuľoviny, mali sme prvú úrodu malín, čučoriedok, jahôd a ríbezlí. Tešili sme sa z toho my a najmä deti, ktoré každý deň chodili pozerať, či už je tá či tá bobuľka zrelá a môžu ju hneď zjesť. Nie je nič krajšie, ako sa prechádzať po záhrade a niečo čerstvé a lahodné si pritom odtrhnúť a skonzumovať 🙂
Odpovedať
nas potesili prace na zachrane 15 rokov neudrziavanej zahrade 🙂
Odpovedať
Najväčšiu radosť som si urobila sama, keď som spravila novú skalku na záhrade. Nanosila krásne kamene, a potom šla úprava pozemku , hlina, štrk , kamene a záver - sadenie nových i starých skalničiek.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som úúúplný amatér a začiatočník, prvýkrát som zasadila kvety pred panelák a mala som takú veľkú radosť, nabalkone nám okrem papriky sa paradajok vyrástol aj maličký melón 🙂
Odpovedať
My sme tento rok len začali s pestovaním. Radosť mi teda urobilo všetko. Aj melón, ktorý bol len o niečo väčší ako tenisová loptička, avšak sladučký (už budem vedieť, že s vysádzaním začať skôr), aj petržlen, z ktorého boli len vlasy - zužitkoval sa na vňať (už budem vedieť, že závisí aj od odrody), aj paradajky, ktoré boli chutné (už budem vedieť, že Start F1 bude mať u mňa vždy miesto, a že neplatí, čím vyššia rastlina, tým lepšie), aj chilli, ktoré v kombinácii s paradajkami tvorí výborný základ do omáčok (už budem vedieť, že pri manipulácii použivať rukavice 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tento rok som vykopal takú menšiu slivku ktorá sama vyrástla ale asi 10 rokov vôbec nikdy nerodila a namiesto nej som zasadil višňu tak uvidíme čo z toho bude 🍒
Odpovedať
Vypestovala som mak , torý bude na vianočné opekance, cesnak do polievočky,fazuľku a veľa inej zeleniny . Mám rada keď si môžeme pochutnať na domácej zelenine a ovocí.
Odpovedať
Profilova fotka
Najväčšia radosť z prvej úrody broskýň
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzveska Pekný príspevok...toto je tá správna filozofia vo vzťahu k záhradke....aj tešiť sa treba vedieť. Ak chceme nájsť pozitívnu stránku problému, určite ju nájdeme.Prajem pekný večer. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Najväčšiu radosť som mal, keď moja vnučka Lili pochválila bohatú úrodu malín, ktoré má ona veľmi rada.
Odpovedať
@marian_leso Žeby višne? Inak i ja som mal slivku čo dlho nerodila, tak som ju tohto roku na jar prešiepil odrodou Stanley, krásne sa chytila, takže tiež čakám "čo bude".
Odpovedať
Manželovi urobilo najväčšiu radosť, že sa mu ujali zaštepené vrúble jabloní, taktiež zmladená marhuľa krásne povyháňala nové letorasty.
Odpovedať
Profilova fotka
Najväčšiu radosť som mala z tekvice Goliaš🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Každý rok sa v záhrade niečomu darí viac, inému menej, záleží od konkrétnom druhu rastliny a samozrejme tiež na počasí. Mňa potešilo v tomto roku, že okrem zeleniny sa podarilo dopestovať aj bylinky, z ktorých si teraz v zime môžeme variť chutný čaj.
Odpovedať
Tento rok som prvý krát sadila mangold a narástol mi úžasne. Bola som nadmieru spokojná, pretože mi veľmi pripomínal Chorvátsko - letnú dovolenku s rodinou. Vzišli mi červený, biely aj oranžový. 😉 Timatu
Odpovedať
Profilova fotka
V záhrade máme nové čučoriedky, konečne aj na fige boli jedlé plody a dokonca nejaké bobuľky sa objavili aj na Goji.
Odpovedať
Každoročne mi robia radosť moje krásne Anjelske trúby. Sú to krásne kvety, ktoré úžasne voňajú hlavne ráno a po daždi.
Odpovedať
Tento rok ma najviac potešili v záhrade moje čučoriedky a vinič. A pribudol nový ovocný stromček- stará odroda hrušky KRIVICA. Dúfam, že sa mu u nás bude dariť.
Odpovedať
@duarde Ďakujem krásne, presne tak, treba sa tešiť aj z maličkosti, aj keď nie všetko ide podľa plánu. Pekný deň prajem.
Odpovedať
Profilova fotka
tento rok to bola pekná úroda fíg, Ešte v novembri sme oberali 2. úrodu.
Odpovedať
Radosť Som mala z každej rastliny,zeleniny,kvietkov...potešili má aj chrobáky,motýle 🙂 Podarilo sa mi zohnať cibuľky drakovca,tak sa teším na ďalšiu sezónu🤗
Odpovedať
Tento rok ma ako prvé potešili snežienky
Odpovedať
Profilova fotka
Krásny predvianočný čas prajem, pred dvomi rokmi na jeseň sme zasadili broskyňu Red Haven a toho roku krásne zarodila 🙂 - boli koláče i zaváraniny. Tiež sme začali cez zimu lákať operencov stravou v kŕmidle a v predjarí sme im vybudovali aj zo dve-tri kopy chrastia z konárov a malé napájadlo, takže sme po celý rok mohli pozorovať vtáčiky a počúvať ich spev. Radi by sme v budúcnosti ešte vybudovali priestor pre žabky. Popri trvalkách pre včielky a motýle sme zasadili aj niekoľko druhov jednoročných kvetov a liečiviek (toho roku po prvý krát kapucínku - ešte začiatkom novembra krásne kvitla a máme už aj tinktúru) a k tradičnému prikrývaniu pôdy nastlaním buriny a na zimu popadaným lístím (aby prezimovali chrobáky a pôdne organizmy) sme začali toho roku aplikovať napr. zálievky z výluhu žihľavy pre jahôdky a rajčinky. Naše mesto začalo prepožičiavať kompostéry a už sme si vyprodukovali krásny sypký kompost 🙂. A ohromnú radosť máme z toho, že sa nám ujala tráva, ktorou sme spevňovali svahy terás - isto vďaka tomu, že toho roku zvyklo pršať lepšie ako predchádzajúce roky. Možno preto boli slnečnice toho roku naozaj 3-metrové! Pripájame zopár foto. Nech Vám všetkým Vaša srdcovka prináša plno radosti a úrody!
Odpovedať
Profilova fotka
Milujeme našu záhradu. Trávime tam veľa času, či už s kávičkou, hrami alebou prácou. Tento rok, obzvlášť, sme si uvedomili aké šťastie, že ju máme. Už od marca nám počasie prialo a tak sme ju využili naplno. Pridávam fotografie, ktoré spríjemnia spomienky na tento bláznivý rok. Od jari až do teraz... PS: chcela som prihodiť aj kvietky, čo nám ju počas roku skrášľovali, ale mám ich niekoľko stoviek a to by bolo už trošku veľa 😉😄
Odpovedať
Profilova fotka
Milí naši záhradkári, ďakujeme za všetky vaše príspevky a radosti, o ktoré ste sa s nami podelili. Napriek tomu, aký bol tento rok neštandardný, ste sa naozaj dokázali úprimne tešiť zo všetkého, čo vám záhrada priniesla. 🙂 Zo všetkých odpovedí sme vyžrebovali týchto výhercov: 1.cena: Domáca bezdrôtová meteostanica - vyhráva @zuzveska 2.cena: LED dekorácia – 3× sviečka hranatá (s ovládačom) - vyhráva @miggi83 3.-5. cena: Kalendár s radami od Ivana Hričovského na rok 2021 - vyhrávajú Monika Fačkovcová @victus a @juhaky Výhercom gratulujeme, všetkým zasielame správu (v hornom menu vám, keď ste prihlásení, bude svietiť číslo pri obálke) a prosíme o zaslanie kontaktných údajov. Prajeme vám krásne sviatky! Záhrada.sk
Odpovedať
@zahradask ďakujem!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?