SÚŤAŽ: Prezraď nám, čo sa chystáš tento rok sadiť a vyhraj knihu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Nová sezóna sa nezadržateľne blíži a vy už máte určite v hlave plán, čo kde a kedy vysadíte, prípadne máte za sebou prvé výsevy. Pochváľte sa v diskusii tým, čo sa chystáte v tejto sezóne pestovať, inšpirujte sa tak navzájom a vyhrajte knihu od Ivana Hričovského. 1.cena: Kniha Rok v ovocnej záhrade - praktické rady záhradkárom 2.cena: Kniha Osvedčené rady do záhrady - 265 otázok a odpovedí Výhercu určíme náhodným žrebovaním. Podmienky súťaže: - príspevok alebo fotku pridajte do komentárov v tejto diskusii - do súťaže sa môžete zapojiť len raz - súťaž prebieha od 01.03.2018 do 08.03.2018, do polnoci - výhercovia budú určení náhodným žrebovaním - vyhodnotenie súťaže bude priamo v tejdo diskusii, najneskôr do 11.03.2018 - výhercov budeme kontaktovať prostredníctvom internej pošty na stránke - súťažiaci zapojením do súťaže súhlasí s uverejnením príspevku/fotky na FB stránke a Instagrame Záhrada.sk - kompletné podmienky súťaže:http://www.zahrada.sk/cms/rules-sutaz-marec2018
vsetko mozne zacneme redkovkou, hrasok, mrkva cvikla petrzlen uhorky rajcinky....a kyticky....
Ja sa tento rok chystám pestovať mrkvu, petržlen, reďkovku, rajčiny, papriku, uhorky, jarnú cibuľku, cibuľu, cesnak, zemiaky, cuketu, kukuricu.
Kedze sme kupili v septembri domcek tak sa prve pestovanie strasne tesime a mame toho v plane vela:blush: zeleninka do polievky musi byt tak isto paradajky, kukurica, bylinky na cajik, hrasok a ovocie to zboznujem a o mojej malinkej ani nevravim takze od jahod, malin, melonu cernic plus stromceky broskyne, marhule, jablka, nejake hrozno... Taakze vsetko mozneee Uz sa hrozne tesime len nech je teplucko:blush:
Profilova fotka
Ja sa chystám vynoviť záhon okolo altánku. Mám objednanú krásnu astilbu, echinaceu, heucheru, perovskiu, nízke aj vysoké rozchodníky, parádny veľkokvetý plamienok a anglické ťahavé muškáty :-p záhradu ešte nemáme, takže zeleninu neriešim, ale tak pomôžem svokre pri sadení, ak bude treba ;-)
Na malom balkóne sa veľa sadiť nedá, teda tradične veľa muškátov, jahody, cibuľka, pažítka, tymian, medovka, bazalka, rozmarín, miniparadajky a čučoriedky.
Tak my sa snažíme zasadiť všetko od ovocia po zeleninu. Toho roku ideme znova zasadiť melón no snáď sa nám podarí ho vypestovať. Minulého roku sa nám podarilo vypestovať chutnú brokolicu, kapustu. Najradšej máme paradajky, fazuľky a uhorky. Milujeme taktiež bylinky ktoré predávame do jedla alebo vysušíme na zimu.
v našej urban mini záhradke budeme sadiť paradajky s bazalkou, zelený šalát, žeruchu, redkvičky, do hrantíkov surfínie a muškáty. Teším sa na prvú úrody z mini odrody marhule, ktorú som sadila v jeseni ;-)
ja mám vyvýšené záhony , tak budem overovať , čomu sa najviac zadarí - rajčiny, cibuľa,kaleráby, pór a klasika, mrkva . hrach,petržlen
Profilova fotka
Milí záhradkári, súťaž sme včera ukončili a dnes sme náhodným generátorom čísiel vybrali dvoch výhercov. :) Knihu Rok v ovocnej záhrade - praktické rady záhradkárom vyhráva @lacikom Knihu Osvedčené rady do záhrady - 265 otázok a odpovedí vyhráva @poisonblu Víťazom súťaže srdečne gratulujeme, budem vás kontaktovať cez internú poštu 😉 Ďakujem všetkým, že ste sa s nami podelili o svoje plány do tejto sezóny. Verím, že i naďalej budete aktívnou súčasťou našej záhradnej komunity :)
Profilova fotka
@miselaho dakujem :-)
Diskusia pokračuje po 1 roku
Klasika rajčiny papriky, baklažán, cesnak, pór, polníček, ale aj obľúbené kvetiny georgíny, gladioly canny. Novinka čo som ešte nepestoval Klasnatka Stauntonova, Elsholtzia stauntonii bol článok v Záhradkári a podarilo sa zohnať osivo. Vysadím včelám).
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Mrkva petržlen cibuľa cvikla reďkovky paradajky papriky uhorky a skúšam melón. Minulého roku som sadili červený a bol mňamkovy. Tento rok idem na melón žltý a cantaloupe
Článok sa načítava...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?