Vyvysene zahony pozdlz plota

Ahojte, som zahradna zaciatocnicka. Momentalne sme vo faze kupy pozemku a naslednej vystavby domu. Pozemok nie je velky, neostane tam teda vela miesta na vysadbu a klasicke hriadky. Preto by som rada vyuzila celu dlzku plota a popri nom vybudovala vyvysene zahony pre pestovanie aspon zakladnej zeleniny. Mate to niekto takto pri dome riesene? Poprosim nejake fotky, navrhty, tipy, co a ako. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Také niečo myslíš?
Odpovedať
Rada sa tiez necham inspirovat :)
Odpovedať
@darho Nooo skor nieco na tento styl. Proste ludia popri plote na malom pozemku zvyknu mat tuje, a cojaviemco, okrasnu zahradu. Ja chcem po krajoch uzitkovu
Odpovedať
Noo a je nejaky problem v tom, ze by ste si take zahony porobili na dvore?
Odpovedať
@ericka753 :) ano, sme zaciatocnici takze ma zaujimaju rady, skusenosti a potesia vlastne riesenia ;)
Odpovedať
@zaciatocnicka pozri PINTEREST
Odpovedať
@brunoartur dakujem, ja uz som pozrela inspiracie, len hladam cloveka, ktory to aj realne nejak podobne riesil pri dome aby mi povedal coho sa vyvarovat a tak :)
Odpovedať
@zaciatocnicka ono by pomohla fotka miesta cinu, vedeli by sme poradit viac, lepsie a hlavne konkretne. A potom este aky material chcete pouzit na ohradky. Ale uz teraz sa pozeraj po zdroju drevnej hmoty na zaklad, klatiky, konare, vetvicky... ktore potrebujes polozit na samy spodok a v hojnom mnozstve. Aspon si zisti odkial by ste to vedeli zobrat ked nemate vlastne zdroje
Odpovedať
@zita19 momentalne je miesto cinu este len zarastene a robi sa vykolikovanie :D zatial som v stave uvah a rozmyslania, priprav.
Odpovedať
@zaciatocnicka tak mas iste, ze to ide, ked dojde cas, tak potom sa k tomu vratis(me)
Odpovedať
Profilova fotka
aj vies, co vsetko chces v nich sadit?
Odpovedať
@jela85 ano, zeleninu - rajciny, papriky, redkovku, salat, mrkvu, petrzlen, cukety, cibulku...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Hlavne nezabudnúť beton vykuruje a berie vlhko.POZOR dôležitá pripomienka.
Odpovedať
@brunoartur áno ďakujem, počítame so závlahou
Odpovedať
Je to trend tohto roka, dokonca aj v novovybudovanych a modernych stvrtiach su casto vidno tieto zahony
Odpovedať
@kubiano ono vraj to je uz dlho trendom, sama to obzeram uz nejaky ten rocik, len by som rada s niekym kto to ma.. :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ahojte, zaujala ma táto téma. Ja by som zas chcela vyvýšený záhon skôr na tie tuje, má s tým niekto prosím skúsenosti? Chcem to postaviť k susedovmu plotu, pretože má betónový plot a na tej mojej strane nie je žiaden vzor takže to nevyzerá veľmi pekne a vyvýšený chcem preto, lebo mám psa a bojím sa že keď bude značkovať tak mi stromčeky vyschnú. Rozmýšľala som že ten záhon by som spravila z tých betónových tvárnic. Máte s tým niekto skúsenosti, pripadne iné riešenie? Ďakujem
Odpovedať
Nechces zamaskovat susedov plot niecim inym ako prave tujami? Skor by som volila nejaku zmiesanu vysadbu, rozne kry, polokry, stlpovite ihliicnany, nizsie listnate stromy doplnene vyssimi trvalkami a letnickami. Medzi dvoma betonmi to budu mat tuje mimoriadne tazke, hlavne co sa tyka vlahy a prehrievania pody, treba vyberat hlavne druhy, ktore odolavaju suchu a nevadi im alkalicka poda
Odpovedať
@zita19 Veľmi pekne ďakujem, určite si radšej nechám poradiť. Vedela by si mi prosím aj poradiť aké druhy rastlín by som mala pozerať?
Odpovedať
napriklad popinave ruze, aj ked potrebuju oporu, stacia im droty natiahnute medzi kolikmi, zlaty dazd, stepeny orgovan, ten tvori pekny kmienok a nenarastie obludne velky any sa nemnozi korenovymi oddenkami, drien (ci uz nejaky ozdobny alebo velkoplody), kludne by som tam pichla aj cernice, maliny, ribezle, egrese, aj bude maskovat, aj uzitok bude. Nejake stlpove ihlicnany, ako trpaslicie tuje, jalovce. Aj lieska by mohla byt. Treba vyberat odrody, ktore maju v popise stihly rast, ostatne sa daju udrziavat rerom v rozumnych rozmeroch. Trvalky v podstate ake sa ti pacia. A kym to vsetko dorastie da sa tam vysievat kukurica (su aj ozdobne, ale jedla padne dobre), popinave fazule, ozdobne tekvice, ale aj mensie jedle, napriklad hokaido sa celkom uspesne splha po opore a aj zarodi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?