Benzinovu alebo elektricku pilu?

Zobraz úvodný príspevok
Neviem sa rozhodnut ci si kupit benzinovu, alebo motorovu pilu. Co myslite, co je lepsie? Pilit budem aj hranoly aj stare stromy...Dik..Mozte pripadne dat tip ze aku konkretne odporucate, dakujem.
Odpovedať
@hornis zdravím ťa, nemusíš sa báť, my máme už 2 roky pílu fieldmann a drží, žiadny problém sme s ňou nemali, jedine taký, že sme ju museli dať nabrúsiť ale to máš pri každej jednej píle, takže to v podstate žiadny problém nie je. práve je super, že majú nízke ceny, lebo nie všetci si môžu dovoliť pílu za 300-400€ a niekedy aj viac.
Odpovedať
@hornis my ju mame cca rok, nejako minuly rok sme ju kupovali ale presne kedy to si nepamatam, to by si chcel vela odomna 😄 Vies, ja som si povedal, ze radsej si najprv kupim lacnejsiu a kolko vydrzi, tolko vydrzi, nebude ma mrziet, ked sa pokazi, lebo som do nej nebachol prilis velke peniaze. A zatial ide, nekazi sa, takze uplne v pohode.
Odpovedať
@lacikom to mi je jasne, ze nejaky ten servis na nej bude musiet byt ale tak to aj na takej, ktora stoji 500€, takze to do uvahy vobec neberiem! a ktoru presne od nich mas? pamatas si este cislo tej pili?
Odpovedať
@rudho spravne zmyslanie mas, ved aj ja rozmyslam, ze to tak isto spravim a kupim len nejaku do max. 100€
Odpovedať
@hornis ani sa ti necudujem, ved nie sme profesionali, ktory potrebuju profesionalne naradie 😄 😄 😄 Vsak ptoom daj vediet, ked uz nejaku vyberies.
Odpovedať
@hornis nepamätal som si už číslo ale pozrel som to na internete a je to fzp 5016-b.
Odpovedať
@lacikom dik, idem ju pozriet.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez mam benzinovu a myslim si, ze taka je aj lepsia, lebo nemusite vsade so sebou tahat predlzovaky a kable. takto date do pili len benzin a uz pilite kde chcete.
Odpovedať
Profilova fotka
@sebrino suhlasim s tebou 😉 🙂 My mame tiez vsetko len na benzin, ci uz kosacku a aj manzel ma benzinovu pilu. Vsetko jednej znacky, tak je to podla nas najlepsie 🙂 My napriklad ked sme kupovali, tak sme nechceli ani prilis drahe masiny, lebo potom sa o to len bojis, ci ti to niekto zo zahradneho domceka neukradne a na pocudovanie sme vybrali super, lebo kosacku aj pilu uz mame 4 roky 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jaskura ako citam tvoju spravu, tak je citit, ze ste fakt spokojni so svojimi zahradnymi pomocnikmi. no chcel by som vediet, akej znacky mate, ked tvrdis, ze boli lacnejsie, hm? ak to teda nie je tajne.
Odpovedať
@hornis našiel si, čo hovoríš?
Odpovedať
@lacikom jasne, ze som nasiel. ked si mi napisal typ, znacku som vedel, tak som to tukol do google a hned mi ju vyhladalo. nooo vyzera vcelku dobre. ale este mam v merku jednu, tak pojdem este aj tu pozriet a potom sa rozhodnem, ktoru kupim. snad uz tento tyzden rozhodnem 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak mozem po case povedat ze benzinova ma svoje caro, sikovna hracka to je, do elektrickej by som uz nesiel
Odpovedať
@hornis som rád, že si nemal problém ju nájsť. počúvaj, ty pokiaľ vyberieš správnu kosačku tak aj leto skončí a prestane tráva rásť 😄 😄 😄
Odpovedať
@majstercapko tak to veru má, benzínové píly sú vynikajúce hračky, ako si to ty nazval. aaaa hlavne je s ňou ľahšia manipulácia 😎 ktorú konkrétne máš?
Odpovedať
Profilova fotka
@sebrino to veru sme! 😉 Nieee, nie je to tajne, no uplne som zabudla na teba, tak preto odpisujem az teraz. Mame znacku fieldmann, za mna najlepsi zahradny pomocnici 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@jaskura v pohode, nic sa nedeje. aj som si myslel, ze si pozabudla. pozeral som na nete, ze maju viac tych elektrickych pil. ktoru konkretne mate? mozes mi aj to napisat, diky!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
V prvom rade nekupuj nič čo sa volá Fieldmann či Hecht .Ušetríš si kopu starostí . Ak už Čínu tak jednoznačne aspoň z Lídla . Bezproblémová záruka .Rôznych Hechtov a Fieldmannov je plný bazoš ,každý sa toho šuntu ihneď pokúša zbaviť . Takže k píle ,ak to máš na pílenie popri dome stačí elektrická ...napr. Makita UC3541A stojí v Hornbachu asi stovku .Ak motorovú tak zainvestuj Husqvarna alebo Stihl , Píla sa nekupuje na tri roky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte, ake mate skusenosti s pilami? ktory typ je podla vas lepsi? podla coho ste sa rozhodovali pri kupe? diky za vase postrehy a rady🙂
Odpovedať
Profilova fotka
zalezi, co vsetko s nou planujete robit. mal som moznost vyskusat si obe, pri tej benzinovej som postrehol, ze ma o kusok vyssi vykon, logicky, ako tie elektricke, ale dalo sa v pohode robit s oboma. co sa elektrickej pily tyka, tam mi dost vadilo, ze bolo treba ju mat neustale zapojenu v sieti, takze to je take minus by som povedal.
Odpovedať
veď to a podľa mňa nie že je to obmedzujúce ale aj nebezpečné, keďže na kábel môžeš nie len stúpiť, ale koniec koncov si ho aj odpíliť 🙂
Odpovedať
no ved to mi presne napadlo, ze aby s tym proste nebolo este viacej roboty ako treba. potrebujeme taku, ktora nam pracu ulahci, nie taku, pri ktorej musi clovek davat pozor este na toto a tamto. ten kabel je aj podla mna velke obmedzenie, len som to chcela pocut aj od niekoho, kto s tym ma realnu skusenost🙂
Odpovedať
@hracikovie o tom ze benzinova je lepsia nie je pochyb, ale pokial to pouzijete raz za tok, tak vobec nie je iste, ze tu benzinovu len tak nastartujete. To nie je ako elektricka ze pustis a ide. V tom pripade radsej kabel. Pri praci s pilou treba urcite pouzivat aj hlavu, potom kabel nie je az taky problem, ale ak by ste ho ale museli natahovat desat krat za rok (alebo viac) tak to sa na to treba vykaslat a brat beznin.
Odpovedať
to je pravda ale tak da sa kupit aj taka aj taka. no fakt treba zvazit, kolko krat ju za rok clovek pouzije, na cca ake drevo a podobne a podla toho potom vyberat
Odpovedať
Ja mam benzinovu pilu, a teda vobec by som nemenil. Akoze mal som aj elektricku, nebol s nou nejaky problem, ale castejsie vytahujem tuto 😄 Lepsie sa mi s nou robi, je to taky moj sikovny partak, je mala, ale vykonna. Co sa tyka kabla pri tej elektrickej, tak to bol asi ten zadrhel, co mne osobne nevyhovoval. Ale tak niekto je s tym v pohode.
Odpovedať
muz takisto sa skor priklana k tej benzinovej, takze asi je v podstate rozhodnute by som povedala. a co sa tyka tej vahy, asi je motorova o kus tazsia od tej elektrickej, no nie? ci sa mylim?
Odpovedať
@kubiano a nie je moc tazka napriklad? @hracikovie hej hej ono to hlavne kvoli tomu motoru
Odpovedať
Profilova fotka
@mischia tak pytas sa, ci nie je tazka a potom napises, ze je tazka kvoli motoru, asi nechapem troska🙂 je mozno trosku tazsia, ale myslim si, ze je teda z vacsej casti urcena na take veci, ktorych sa chopia chlapi. akoze sa vyberu aj na take nedostupne miesta a tak. a ziadny chlap podla mna nema problem nieco take udvihnut.
Odpovedať
zaujimala ma priamo vaha. hej hej to je jasne, skor som sa pytala preto lebo otec sa teraz po nejakej obhliada a pride mi lepsie ak bude benzinova, kedze on by sa do elektrickej isto zamotal. a kedze ma svoj vek, tak neviem aka opacha, to by asi nebolo tiez moc pre neho
Odpovedať
mas aj na krabici uvedene, ze ma 6kg🙂 neviem, ci je to podla teba vela alebo malo, ale myslim, ze to zvladne🙂 a takisto si myslim, ze ani do tej elektrickej by sa nezamotal, istotne uz nejaku tu skusenost ma, takze by si zrejme poradil aj s niecim takym ako je kabel.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?