Dobrý benzínový vertikutátor

Poradíte dobrý benzínový vertikutátor? Benziňák je asi silnejší však? Moc sa v tom nevyznáme, ocenili by sme, keby ste poradili, čo používate vy a ako ste spokojní.🤔
Odpovedať
1
2
@netrpezliva preco prave benzinak?
Odpovedať
No všetko má svoje pre a proti....Myslím ale že dobre sú aj elektrické..Záleží od toho kolko chcete do toho investovať akú plochu trávnike máte..Pokial to nie je velka plocha benzínový považujem za zbytočnosť...A značky? Značiek je veľa my ponúkame fieldman, wolfgarten a mtd....Odporúčam sa pohrabať po nete a prečítať si k produktom aj nejaké recenzie...dosť to pomôže vo výbere...
Odpovedať
@spuchlina lebo som citala ze je na vacsiu plochu
Odpovedať
@oasis1 moc sa v tom nevyzname...plocha je cca 10 arov...ktoru znacku teda odporucate?
Odpovedať
Pls ten vertikutator co mavaju v Lidl mate niekto? Je ok?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ahojte ludia, viem, ze je tato tema uz stara ale inu som nenasla a novu zakladat zbytocne nechcem, kedze potrebujeme taktiez poradit ohladom vertikutatora do zahrady. My sme skor nakloneny na elektricky, co myslite, je aj elektricky dobry? A ake znacky mate? Ktora je dobra a za prijatelny peniaz? Dakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
@liminka a preco by nemal byt dobry? my mame vertikutator tiez elektricky a vyhovuje nam. co pre teba znamena prijatelny peniaz? kolko ste ochotny investovat?
Odpovedať
@branojan trepnem tak do 150€ je mozne, nejaky taky vykonnejsi vertikutator kupit? To by bolo idealne, keby ano. Porad mi, aky mate vy 🙂
Odpovedať
@liminka tak to mate vcelku normalny limit a za tie peniaze vies kupit dobry aj elektricky vertikutator. my mame od znacky Fieldmann (oni celkovo vsetkych pomocnikov maju v takej cenovo prijatelnej relacii) a ma oznacenie FZV 2004-E a stal nas do 80€. takze ak sa vyberiete takouto cestou, tak este aj nejake eurace usetrite.
Odpovedať
@branojan iba 80€?? Tak to ma este aj manzel pochvali, aky lacny som vybrala 🙂 Idem ho pozriet a ked pride manzel z prace tak aj s nim sa este poradim, ze ci pojdeme do tohto alebo budeme hladat este nejaky iny.
Odpovedať
@liminka takto isto som sa aj ja cudovala, ked som zistila, ake dobre ceny maju 😉 🙂
Odpovedať
@liminka ano, iba tolko. ved som ti hovoril, ze maju velmi dobre ceny a to som ti pisal smrtelne vazne, nevymyslal som si to! a co povedal tvoj manzel nan? preberali ste to spolu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@martiza a aj mate nieco od nich? @branojan ano, rozpravali sme sa o tom a tiez sa mu pozdaval. Aj rozmyslame, ze si ho objedname, lebo je fakt za super cenu. Manzel hned povedal, ze keby len tri roky vydrzal, tak aj tak super za tu cenu 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@liminka mame, pilu som minuly rok manzelovi kupovala retazovu tejto znacky a mame vertikutator, ale ten sme len tento rok na zaciatku roka kupovali. Ten mame novy ale uz sme s nim aj pracovali, teda manzel, nie ja 😄
Odpovedať
@martiza a dobre, vyhovuje vam?
Odpovedať
Premýšlal som takto aj ja na jar z kúpou ale kultivátora najpred z elektrickým z Lídlu, ten bol najlacnejší z elektrických ,no potom našiel motorový z 170ccm obsahom. Za dobrú cenu 246 eur. https://www.hornbach.sk/shop/Kultivat... Manželka však povedala že nám to netreba ,že už aj tak máme plné humno a bolo po nákupe.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
je vertikutator vobec potrebny? pouzivate ho? pocul som, ze je to fajn vecicka, ale teda vobec neviem aky zvolit, znaciek je asi milion momentalne na trhu.
Odpovedať
@branojan zalezi, co mas v plane robit, ja vertikutator mam a som zan vdacny, sam by som si ho asi nekupil, dostal som 😄 to mas pravdu, je ich strasne vela, ale kazdopadne si myslim, ze na to obcasne pouzitie ti staci aj nejaky lacnejsi.
Odpovedať
a ako casto treba vertikutovat? pytal som sa, ci je to vobec potrebne🙂 akoze ci ta poda bude bez toho uplne nepouzitelna?
Odpovedať
Asi mas na mysli travnik🙂 No najlepsi a najvhodnejsi cas pre to uplne prve vertikutovanie nastava na jar, cize uz pomalicky by bolo aj fajn, marec-april🙂 Cize v case, ked travnik zacina rast. Pokosis 1-2x, nechas travu preschnut a potom vertikutujes. Toto som sa naucila, uz to u nas robim len ja, bavi ma to 😄
Odpovedať
takže vravíte, že pri výsadbe nového trávnika je to vcelku dosť podstatné trávu povertikulovať? tento rok budeme zasievať úplne na novo a ako poviem, ohľadne trávnika to vyzerá byť v celku aj dosť náročné. podľa čoho ste si samotný vertikutátor vôbec vyberali?
Odpovedať
@lacikom Vobec to nie je narocne. Ked sa naucis poriadne robit tych par cinnosti, ktore si travnik takpovediac vyzaduje, tak si z toho velmi rychlo spravis svoju rutinu🙂 Ja sa priznam, ze sme vyberali podla ceny. Nechceli sme nejak extra investovat, na tych parkrat rocne, co sa vertikutuje to je uplne ok.
Odpovedať
a kolko ste teda zan dali, lebo cenove rozpetie je teda fakt rozne a aj ked ano mas pravdu, ze sa vyuzije len par krat do roka, napriklad by som bola rada, ak by daco ten stroj aj vydrzal... robite to aj ked uz mate teda travnik zasiaty?
Odpovedať
@branojan pri starsom travniku skoro na jar a mozes aj na jesen (to mozes vynechat) @lacikom novy travnik nechate na pokoji aspon 2 roky. 😉 Az potom robite vertikutaciu. My sme vertikutator nakoniec tiez kupili v Lidl a je v pohode.
Odpovedať
@cickamica nebude ho treba po lete tak nejak na jeseň s ním prebehnúť?
Odpovedať
@lacikom Zaciatkom jesene to robievame tiez, ale vobec to nie je pravidlom, nemusi sa. Hlavne na jar teda, to je zaklad🙂 My sme kupovali od Fieldmannu a nemame mu vobec co vytknut.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez by som potreboval nieco efektivne, s cim sa dobre pracuje, uz som zistil, ze cesta k dokonalemu travniku nie je vobec jednoducha 😬 ale ked sa uz clovek do toho pusti a ma k dispozicii kvalitne naradie, tak to ide ako po masle. joj, uz sa tesim, ked sa budem motat na jar okolo domu a v zahrade. pre mna je toto jednoznacne najvacsi relax. 😎
Odpovedať
Profilova fotka
prosim vas a su aj take mensie, ze by som to napriklad mohla obsluhovat aj ja? manzel chodieva za pracou do zahranicia, takze je doma len turnusovo
Odpovedať
@lacikom nie, mlade travniky tym mozete poskodit
Odpovedať
@leuscha ten lidlovy sice nie je maly, ale ja ho v pohode obsluzim aj vymenim noze za strunky....
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?