Drvič konárov

Zobraz úvodný príspevok
Kupovali ste drvic konarov? Vyuzivate? Rad by som konare zo strihania stromov drvil a material nasledne vyuzil v komposte. Pripada mi to ako dobra volba. Aky drvic mate? Co odporucate? Vdaka
Odpovedať
@konyk Kúpil som v OBI. LUX. Tuším 2,5 kW. Za dve stovky. Ide dva roky bez poruchy skoro každý týždeň, dávam do neho najviac 3 cm priemer. Zavýja, ale melie. Predtým som mal z hornbachu Pattfield nožový za stovku. Uštval som ho.
Odpovedať
@janocap super, presne takuto skusenost som potreboval, dik...zuzil si moj vyber 🙂
Odpovedať
No u nás sa docela predáva tento a má aj dobré recenzie ale je nožový. Zase to zasekávanie záleží aj od výkonu a otáčiek.2800W a 2850 otáčiek sa o konáre postará. Je troška drahší ale robí štiepku tiež. http://www.oasis.sk/zahradna-technika...
Odpovedať
no idem sa nan pozriet, lebo by sa nam veru zisiel na zahradku
Odpovedať
@oasis1 ten vyzera dobre 🤔
Odpovedať
Pokiaľ ste zblízka treba prísť pozrieť...🙂 a keď nie tak treba objednať a skúsiť 😉...a prípadne sa podeliť potom o dojem z neho... S čo sa týka značky tak kvalitka docela, neviem či má niekto nejakú negatívnu skúsenosť...
Odpovedať
@oasis1 urcite si ho pojdem pozriet, dakujem...nerad kupujem take veci bez toho aby som si ich pozrel live ;-)
Odpovedať
@konyk odfotim ked budem pouzivat, dlho trvalo kym mi to bolo dorucene a teraz uz na to nemam cas, takze az po sviatkoch
Odpovedať
@firefly21 jasne, teraz je kopu inych starosti ;)
Odpovedať
@konyk vcera som to testovala na vianocnom stromceku. Celkom fajn to islo :)
Odpovedať
@firefly21 ale to je aky dobry napad, zmordovat takto vianocny strom :)
Odpovedať
@konyk a drt pouzijem na cucoriedky :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@firefly21 to je skvely napad, o dovod viac dokopat sa k tomu uz naozaj
Odpovedať
@konyk to zasa pani nemá pravdu, ak tvrdí že len štiepkovač....mám drvič a som spokojný....v záhrade opilujem na jar a na jesen a niečo aj v lete....úplne tenké konáre prosto len nožnicami postrimám ručne a spálim z jari...ak mám konáre, hrubšie, tak aj do 8 cm, tam si sekerkou poobtínam tie hrubšie samostatne, a také o priemere do 3--5 cm vytriedim na zdrvenie....tie nemá drviž problem zdrvit...parádne to pracuje...drvič je na 220v, má podvozok s 2 kolieskami, suplík na zdrvenú hmotu, bezpečnostný vypínač....a výsledok je dobrý...mám zdrvenú hmotu asi tak 1 cm až do 2cm a porozhadzujem to okolo ríbezlí a pod. 3tiepkovač, neviem aký pani myslela, je bud na 380V alebo motorový na benzín... sú rozne aj velké za traktor a pod. absolútne sa nehodí do záhrady...hodí sa do hory a proste tam, kde sa každý den spracúvajú hrubé konáre vo velkom množstve ....chcel som si ho poriešim aj ja, ale som potom zvážil, či mám vyhodit drahé peniaze za stroj, ktorý bude v jeden den robit hodinu , a bude stát a zavadzat niekde v garáži alebo v humne celý rok bez práce alebo si kúpin,malé spratné pracovité čudo , po 2 - 3 hod. práce ho zase odložim kdekolvek do rohu a o rok ho zase vytiahnem...dokonca za 3 roky som ho nevytiahol vôbec-nebolo čo drvit......chlapi sa na rizdiel od žien v technických veciach trosku, skutočne len trošku lepšie viznajú....
Odpovedať
@bohuzial ja to vidim tak, ze proste kazdy je spokojny s niecim, tiez musim asi sam odskusat co nam sadne
Odpovedať
ja mam ten valcovy pomalobezny z lidlu, a som s nim spokojny, akurat ked sa ostrihaju haluze je dobre ich tak 2-3 tyzdne nechat trosku preschnut, a potom pochrume vsetko :-) ked to bolo uplne cerstve tak to niekedy len rozzulo vetvicky (viem je tam ta dotahovacia skrutka, tu som zatiahol :-) a potom niekde na fore som cital tuto radu, a odvtedy to tak robim.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@majavierova ty brdo!!!! Ked uz robim reklamu v dvojrocnej teme, tak to aspon napisem poriadne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte 🙂 rada by som zistila s ktorymi drvicmi konarov mate dobre skusenosti? vidim, ze nejake znacky su tu napisane ale predsa len su to uz dva roky a odvtedy isto su uz aj ine, lepsie 🙂 dakujem za odpovede 😉 🙂 pekny zvysok dna 😉
Odpovedať
@jela85 ahoj, ahoj, my mame drvic konarov znacky Fieldmann, FZD 4007. nam uplne staci. vybrali sme si ho aj kvoli tomu, ze cena nebola vysoka. ani ho uz moc nepouzivame iba z casu na cas, ked striham stromy, tak potom konare podrvim a mame zase pokoj na istu dobu.
Odpovedať
@jela85 https://www.zemito.sk/zahradne-drvice... Ja mám tento už pár rokov a som spokojný. Podrvené konáre sú skvelé do kompostu.
Odpovedať
Profilova fotka
@branojan dakujem za tip, pojdem pozriet. tiez by sme chceli nieco lacnejsie 🙂 kedze penazi nazvys moc nie je. ako dlho ho uz mate? @duarde dakujem aj tebe. pozerala som cenu a je dost vysoka, neviem, co my povie manzel. musim sa aj s nim poradit. este raz ale dakujem aj tebe 😉
Odpovedať
@jela85 Máme ho 3 roky zatiaľ v pohode.Len ma prekvapila terajšia cena, my sme ho kupovali za 244 E.Ono je to poctivý kus železa- žiaden plast, aj výkon v pohode, ale uznám cena je teraz už dosť vysoká.Narástla o cca 70 E za tri roky.Je to na vás.Prajem pri výbere šťastnú ruku. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@duarde sa cudujem, vacsinou cena klesa, ked sa jedna o starsi produkt a nie ze este stupa. som myslela, ze vy ste ho este za viac kupovali, ako je teraz cena. si ma teraz prekvapil. dakujem, snad ju budem mat a podari sa nam dobre vybrat 😉
Odpovedať
@jela85 minuly rok som ho kupoval, takze sa da povedat, ze rok ma. nie je to prilis dlho, ale predtym som nic podobne nepotreboval, tak som ani nekupoval. no za ten rok, som ho dost vyuzival. nebol len odlozeny v garazi, to v ziadnom pripade!
Odpovedať
Profilova fotka
@branojan servus, vidis, ze frcis na tej istej znacke ako aj ja 😎 ja mam od nich niekolko veci a jednou z nich je aj drvic. uz 4 roky bude mat. jednoznacne odporucam 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@branojan rozumiem 🙂 aj my sme sa napokon rozhodli pre drvicku od nich, cena nas prehovorila 😉
Odpovedať
@branislavv cauko, cauko, ano frcim, to mas pravdu, lebo za tu cenu sa fakt oplatia, lebo su aj dobre (mne na zahradu uplne postacujuce). mne uz nemusis odporucat, kedze drvicku konarov mam, odporucaj dalsim, ktory sa este len rozhoduju 😄
Odpovedať
@jela85 takuto spravu rad citam, tesim sa, ze ste ju tiez kupili. tak uz mi ostava ti len popriat, aby sa s nou dobre pracovalo a aby praca isla od ruky 😎 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@branojan jaj sorry som si to zle precital. neviem preco som si myslel, ze aj ty sa rozhodujes a az teraz som pochopil, ze ty ju mas a radil si Jele 😄 ale tak aspon budu ostatni vediet, ze aj ja mam od nich a tym padom sme uz dvaja co svedci o tom, ze su to dobry pomocnici do zahrady.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?