Ponorne čerpadlo problem

Zdravim, mame pod zemou zakopanu nadrz na zber dazdovej vody, vid foto. Kupil som si ponorne cerpadlo a chcem z tejto nadoby cerpat vodu do zahrady. Problem je ze neviem ako poriesit privodny kabel na elektrinu alebo ako to cele urobit aby to bolo aj esteticky fajn. Na fotke je vrch nadoby ktory sa otvara kde ponorim cerpadlo. Chcel by som aby cerpadlo bolo stale v nadobe. Len co s tym privodnym 10m kablom ? - zasuvka je na fasade asi cca 4metre od otvoru nadoby. Cerpadlo je: https://www.planeo.sk/katalog/1098996... +davam foto zahrady ako to mame teraz urobene okolo otvoru nadoby Nejake napady? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si do zeme zakopal jednu 40 trubku akou mam v byte robený odpad z umývadla,a mám ju privedenú zo šachty priamo k domu zakopanú v zemi v hĺbke asi 10 cm pod povrchom.Cez tú trubku som si potiahol kábel od čerpadla v nádrži až k rozvádzaču.Nič nevidno.Len čerpadlo mám s tlakovým spínačom,aby stále nešlo,keď nie je odber vody /bol som lenivý ho stále pred polievaním zapínať a po polievaní vypínať/. Keď pustím polievanie,čerpadlo sa zopne,keď vypnem polievanie,čerpadlo sa zastaví
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@crit Pri realizácií záhrady mi odporúčame zákazníkom spraviť vonkajší rozvádzač niekde za záhonom, a tam priviesť kabeláž. Odporúčam dať väčšiu chráničku, aby ste dokázali pretiahnuť aj nový kábel keď sa čerpadlo pokazí. Do vnútra do šachty by som nedával elektriku. A do záchytnej šachty by som priviedol aj pitnú vodu, ale musí prívod vody byť vyššie ako max hladina vody, ktorú dokážete zachytiť. V obchodoch zo závlahami dokážete kúpiť čidlo (cca 100 eur) ktoré dokáže dopustiť vodu ak by bolo malo vody v nádrži. A z nádrže by ste potom mohli roztiahnuť cely rozvod vody po záhrade. PS: Je zakázane aj v zákone miešať vodu zo záchytnej nádrže, studne s pitnou jediná legálna možnosť je, ako som vyššie písal. Pitná voda musí padať do nádrže nemôže dôjsť do priameho kontaktu s inou vodou. Lebo je tam možnosť, že dokáže sa dostať baktéria do pitnej vody a vodári budú musieť odstaviť cely vodovod u Vás v dedine/meste. A všetky náklady na čistenie meského vodovou budete hradiť Vy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?