Atraktívne rajčiny.

Talianský pestovatelia sa zamerali na chuťové vlasnosti rajčín ,ale čo ma zaujalo zamerali sa aj na vzhľad sú atraktívne.
Odpovedať
@milan59 Vyzerá to na starú talliansku odrodu Piennolo del Vesuvio, pestovanú tradične okolo Neapola na sopečných úbočiach Vezuvu, u nás sa jej nedarí- potrebuje práve takéto prostredie, aké tamajú. A takto krásne ju sušia. :) 8-) Prajem krásnu Veľkú Noc. Eva T
Odpovedať
vyzerajú ako šípky:) mne sa celkom páči, keď sa vyšľachtí tak trocha aktraktívnejšie ovocie a zelenina. podľa mňa to k tomu aj tak patrí nejako
Odpovedať
@polina11 Tak ty červené se špičkou nemají nic společného s novými odrůdami. Naopak jsou to jedny z nejstarších odrůd pěstovaných na úpatí Vesuvu a dnes chráněné EU. Odrůdy jako Principe Borghese, Re Umberto, Pienollo del Vesuvio, atd. se tam pěstují už před rokem 1878, t.j. tehdy kdy se stal králem sjednocené Italie Umberto I na jehož počest byla při jeho návštěvě také pojmenovaná jedna z těchto odrůd. Vladimír
Odpovedať
@milan59 krasne su, ja by som ich vsak brala vacsie :D milujem pokrajane rajciny
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
S pani Janou z, pestovateľkou spoza hraníc z Veľkej nad Veličkou sme minulý pondelok u nás porovnávali aj napr. chuť tmavých . Z trojice Kumato, SacherF1 a KakaoF1,ktorých plody vyzerali temer rovnako, nám predsa najviac svojou zvláštnou príchuťou ( dcéra ju nemá rada a hovorí jej bakelitová) chutilo Kumato, Sacher bol sladší , ale menej výrazný, Kakao chuť v pohode ,úrodnosť pomerne vysoká. Výborne chutilo tmavé pruhované Girl Girl’s Weird Thing a indigo Lucid Gem - očarili aj na reze. Sladučké bolo aj Brads-black-heart , no Sergeant Pepper chuťou moc neoslnil, hoci vzhľadom bol atraktívny. Z viacfarebných mäsitých noviniek v mojom sortimente ma zaujali chuťou i farbou zeleno- červený Captain Lucky, Ananas Noire a samozrejme Eva Amish Stripe a Flame. Orange Russian 117, ktoré už pestujem 2. rok -zaradím na budúci rok určite tiež . Jeden koreň som nechala v kvetináči a tam rodí už od mája doteraz a stále nahadzuje plody, hoci pod strieškou ho trápia molice.
Odpovedať
@purpleball dobry den, prosim robite si aj semineka na buducorocnu vysadbu? Velmi by som chcela Orange Russian 117 a Ananas Noire. aj som si ich kupila ale vysledky mizerne. ruske su vzrastom obrovske, ale maju len cherry plody :-( a ananasky mi vobec nevzisli. rada si od Vas semienka odkupim.
Odpovedať
Jen jedna fotka velkých srdíček pro potěchu oka. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 Ktoru z nich hodnotite ako chutovo najlepsiu ?
Odpovedať
@suhaj24 Je hrozně těžké hodnotit takto rozdílná rajčata. Jejich chuť je od jednoho ke druhému úplně jiná. Některá jsou více rajčatová, jiná mají chuť více ovocnou. Pokud jde o ta rajčata na fotce, tak asi nejrajčatovější je Reinhard´s Chocolate Heart (úplně vpravo) a nejméně Reinhard´s Green Heart (uprostřed). Pochopitelně mám i srdcová rajčata s typickou rajčatovou chutí, např. červená (Mayo´s Delight, Alice, Fresa), růžová (Ludmila´s Pink Heart), fialová (Reinhard´s Purple Heart) a černá (Brad´s Black Heart), ale ty se na tu fotku nevešly. Já osobně preferuji růžová rajčata (pink) a teprve potom červená. Miluji chuť Československého rajčete Start F1 a když jsem pravidelně jezdíval do Vysokých Tater, tak v krabici s jídlem jsem vždycky na zádech táhl i pár těchto rajčat. Na Prielomu, Polském hrebeni nebo třeba na Jahňačím štítě chutnaly skvěle. :) Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 Kedysi som sadil Stupicke paradajky (povodnu ceskoslovensku odrodu vyslachtenu v Stupiciach) , mali vyraznu paradajkovu chut, ludia ktorym som ich dal ochutnat ich popisovali slovami, takto chutili paradajky za komunistov.Myslim ze ich pestuju aj na Alijaske koli kratkej vegetacnej dobe.Preferujem takuto chut paradajok a pokial mozno kedze som viac na severe s co najkratsou vegetacnosu dobou dozrievania .Je mozne ze Start je natom podobne , ale nejako ma to do F1 hybridov netaha.Asi po velmi zlych skusenostiach s Tornadom F1 :)
Odpovedať
stupicke som aj ja skusala a nezdali sa mi ovela lepsie ako tornada :-/ celkovo tiez hladam vybornu odrodu ako za starych cias
Odpovedať
@suhaj24 Já také většinou nepěstuji hybridy, jen v roce 2017 jsem zkusil všechny starší i novější české, počínaje Tornádem F1 (druhý českosl. hybrid) konče těmi novými Gallant F1 apod. Ale stále nejchutnějším rajčetem zůstává první československý hybrid Start F1 kde otcem (spíše dědečkem) je Stupické polní rané a matkou je bulharská odrůda M21, Opakovaně se kříží a dávají semena Startu F1. Opravdu pěstuji i hodně odrůd z ciziny (zkoušel jsem víc než 300 různých odrůd), ale takovou dobrou chuť jsem nenašel. Pochopitelně Start F1 má také své horší stránky, které podědil po Stupickém- tvorba žlutého límce a praskání plodů. Vladimír
Odpovedať
Článok sa načítava...
@salamandrazuza Chut u Tornad mi pripominala chut paradajok z hypermarketu,teda skoro bez chuti.Stupicke bola uplne ina liga.Najlepsiu chut dosahovali koncom augusta zaciatkom septembra kedy uz noci boli chladnejsie tym padom rozdiel v teplotach sa prejavil na lepsej chuti.
Odpovedať
@suhaj24 Ja tiež preferujem chuť Štartiek- vždy ich vysádzam najviac koreňov, Tornáda mi nechutia, napriek ich úrodnosti a popularite ich nepestujem. Stupické skoré poľné dávam posledné roky 3-4 korene do skleníka- istia vždy moju najskoršiu úrodu a rodia tam až do jesene. Nenadarmo vo svete sú stále populárne. Nejak ich ani nevylamujem,aby mi príliš nenarástli do výšky. Eva T.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?