Cuketa v kvetinaci

peknu sobotu zelam,najde sa tu dobra dusa,ktora mi poradi ako pestovat cukety v kvetinacoch? dakujem
Odpovedať
Na to nepotrebuješ dobrú dušu, ale aspoň 10l kvetináč, kvalitnú zeminu,poprípade si zožeň kompost, pretože cukety sú náročné na živiny.A napokon dobrú odrodu cukiet.Tu môžem zodpovedne poradiť cuketu Orelia,pestujem ju už viac rokov, je kríčková,skutočne bohato rodí,krásne žltučké plody, netreba ju lúpať,chutná vhodná na akúkoľvek úpravu.Tento výber neoľutuješ.Poslednou podmienkou je slnko a vlaha.Cukety potrebujú veľa slnka a sú náročné na vlahu.Držím palce.
Odpovedať
@duarde ,dakujem pekne za radu,som zaciatocnik a kedze vela miesta na priamu vysadbu nemam,rada bz som do nadob. jeden kvetinac jedna rastlinka vsak ? prosim vas a hnojivo si ake zadovazim ? dakujem
Odpovedať
Dve rastlinky do kvetináča,je to vraj lepšie kôli opeľovaniu.
Odpovedať
K tomu hnojivu.Výborné je hojivo/je to skôr dobrý kompost/ od firmy Agor. v názve sa uvádza Maštaľný hnoj a názov je píaný aj maďarčine: Szarvasmárhatrágya..-teraz nech mi maďari prepáčia ak som to nenapísal správne.Nijako to necítiť a je to výborný produkt.Predáva sa v 40l sáčkoch-neviem, možno existujú aj menšie.Na cukety by som to namiešal tak 1:1 s nejakou inou zeminou na zeleninu.Oboje dostanete bežne v záhradkársvach.Nech sa darí.
Odpovedať
Profilova fotka
@sragorka ahoj, moja starka milovala cuketu. Pestovala v 10l vedre na balkone, ziadne specialne hnojiva, nic. Vysiala a zbierala urodu, kazdy rok uzasnu 🙂
Odpovedať
@miselaho ďakujem 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@sragorka za málo, držím palce, potom pridaj foto úrody 😉
Odpovedať
@miselaho oki 😉
Odpovedať
hmm ale to je zaujimave, kolki aj hnoja neviem ako sa staraju a nakoniec nemaju urodu ziadnu. asi mala dobre semiacka a skvely balkon 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?