Ekologický postrek proti pásavke zemiakovej

Existuje nejaky ekolektvar proti mandelinkam prosim? Vyluh, nejaky komercny ekopripravok, cokolvek. Rucne zbieranie dakujem, nemyslitelne :D
Odpovedať
O bio pripravku neviem. Ale trochu menej skod by mohlo byt, ked sa zemiaky prikryju netkanou textiliou. Jasne, tie, co vylezu spod zeme to nezastavi, ale zabrani to aspon tym, co priletia od susedov. Pri velkej ploche asi trochu narocnejsie riesenie, ale ziadne lepsie som zatial okrem zbierania neobjavila
Odpovedať
@ariadna30 dakujem, no je pravda ze na vacsich plochach je to celkom narocne riesenie. Ale zrejme vyskusame o rok aj toto
Odpovedať
Tu textiliu odporucam hned pri vysadbe. Moje zemiaky doslova este len vykukli spod zeme a uz priletovali mandolinky na navstevu. Nevie niekto v akej hlbke prezimovavaju mandolinky?
Odpovedať
Profilova fotka
Nuž mňa vždy rodičia nahnali medzi zemiaky a zbierala som do pohára :) Celkom ma to bavilo, študovala som ich, rôzne štádiá... Takže treba nahnať do záhonu nejaké zvedavé dieťa nech pozbiera :-D
Odpovedať
@ariadna30 v nezamrznej hlbke
Odpovedať
@zita19 tak to nemam sancu. Myslela som ze ked zrylujem tak si pomozem,ale do takej hlbky to nedam.
Odpovedať
@ariadna30 nejake vyrusis, nejake potom vtyky vyzobu, ale vsetky nedas urcite
Odpovedať
🤔 jediný čo na tie pásikavé svine ešte zaberá je ACTARA 25 WG, ale o ekológii to nie je.
Odpovedať
Skus neemazal alebo kombinaciu bio nimboveho oleja, vody a prirodneho saponatu (napr. Dr. Bonner cleanser). Zarucene funguje, aj ked nie hned, je to skor systemove riesenie ktore savy hmyz vyhladuje
Odpovedať
@arkadius111 dakujem, neemazal uz davno obzeram, tak si kupim
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?