Helsing junction blues

Zdravim záhradkári, zoženiem niekde semienka paradajky helsing junction blues? Všetko čo som pozerala je zahraničie. Dik za info
Odpovedať
@miggi83 ked ich nemas na SK shopoch, tak odroda zrejme u nas nie je registrovana. Musi byt tato? lebo vzhladovo podobne sme pestovali tohto roku (a boli asi jedine, ktore sa tvarili, ze sa ich tohtorocna plesen netykala) . Ked chces, pohladam sacok, co to bola za odrodu
Odpovedať
@zita19 viem že pani Evka alias purpleball ich pestuje. Ja som pozerala len tie známe e-shopy, keď som dala do vyhľadávača zväčša to bolo Anglicko. Viem že pani Evka nakupuje na celom Svete. 😊 Skús pozrieť prosím. Ešte bude naskladnovat aj bioekologic do 2 týždňov.
Odpovedať
@miggi83 https://zahrada-magnolia.sk/paradajky...
Odpovedať
@miggi83 na sla som toto https://dobrasemena.cz/clanky/indigo-... Již v roce 2013 jsme měli v pokusech v Březcích černé odrůdy HELSING JUNCTION BLUE, KLACKAMAS BLUEBERRY a BOSQUE BLUE, všechny původem z USA. Nepřesvědčili nás, zdáli se nám „nehotové“ - ne úplně vyrovnané. Prostě materiály, které potřebují ještě kus šlechtitelské práce, než se bude možné nabídnout je zahrádkářům.
Odpovedať
Helsing Junction Blue pestujem 3 roky a som s nimi spokojná. Na indigo druh malú veľmi slušnú chuť a výnosnosť ( testovala som minulé roky asi 12 druhov) . Moje mali tento rok temer 3 m. Semienka môžem poskytnúť.
Odpovedať
@zita19 Prečítala som si to hodnotenie od Dobrá semena- podľa mňa nezodpovedá pravde. Indigo Rose som mala prvý krát pred 5 rokmi, chuťovo najhoršie z Indigo druhov, sadila som ho 2 roky a Helsing Junction Blue je na chuť o 2 triedy lepšie. Celkovo od Dobra semena už neobjedávam, mala som od nich Black From Tula a sklamalo, predtým som ho mala z iného zdroja a bolo vynikajúce. Ešte sklamal aj Black Opal od Dobra Semena.
Odpovedať
@zita19 miggi83 Indigo Rose by som až tak neodporúčala, rodí síce dobre, ale zo všetkých indigo, čo som pestovala, chutí najmenej. Tento rok som pestovala aj determinantnú Blaue Zimmertomate- na skorú úrodu - dzobkanie fajn, možno pestovať a rýchliť aj na okne v kvetináči. Už mám vysiate na rýchlenie, tento trpaslík sa nevyťahuje.
Odpovedať
@purpleball pani Evka bola by ste velmi zlata. Kludne si pre ne pridem osobne ak Vam to nevadi, no ak byste vzhladom na momentalnu situaciu boli proti poskytnem adresu preplatim naklady plus cenu za semienka. Relaciu s Vami mam nahratu a podchvilu pozeram, vdaka Vam som tento rok skusila pestovat na viac vyhonov uroda bola aj napriek plesni super. citala som Vase postrehy k indigo rajcinam a pozerala som do mojej kuzelnej krabicky so semienkami a ja mam 90% od f.dobra semena - indigo rose, black opal, black from tula. Zial v mojom okoli tieto atypicke odrody ponuka tusim len tato firma no budem dufat, ze budu doma chutit aby som nedostala hubovu polievku 😂. Dakujem za info ohl semienok.
Odpovedať
@zita19 to mam uz doma 😳 zaujala ma praveze ta dotazovana odroda, tento rok som povedala ze dost tornadu idem skusat uplne nove, mozno pohorim mozno nieco zaujme a najde si u nas trvale miesto v zahrade, ked vidim ako vsetci v okoli sadia zo staroturanskeho trhu len tornada...... Zo zaciatku som sadila tri!!! Druhy Tornado, perun zlta cherry hrustickova ta bola zo zaciatku najchutnejsia no casom po dozreti ostalo velmi sypke vnutro bez stavy a posledne dva roky bolo na rastline max 10 ks rajciny a zalistky boli vsade nechapem co sa stalo. A s Radanou uz sme objedeni, zaujalo nas jahodo a gardenberry.
Odpovedať
@miggi83 ja som tornado mala pred rokmi, teda za mna najjalovejsia paradajka aku som kedy jedla, chut ako spanielske z tesca kupene v januari. My sme tento rok mali 20 odrod, vybojovali sme vojnu s plesnou a podla statistiky co viedla svagrina mali sme 150 kil paradajok 😄 Pri tej pestrej skladbe si kazdy najde paradajku podla svojho gusta. Za mna uplne najlepsia a najchutnejsia je Zlatava, zlte hrustickove sme zrusili po prvom roku, velmi praskali
Odpovedať
@zita19 s tym tornadom suhlasim, po tomto roku najhorsia sorta chutovo, mala som aj startky ale mali pre mna strasne pevnu tvrdu supku, takze ani tie, skusim stupicke san marzano na susenie, s tymi trosku bojujem, ale ja to dam 😄
Odpovedať
@miggi83 S kľudom sa zastavte, adresu môžem napísať do správy. Eva T.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 Ano, Zlatava je dobrá, úrodná česká klasika, mala som ju aj vlani, vyzerá dobre aj na reze.Len keď chcem skúšať ďalšie odrody, nezostáva mi miesto. Ale určite sa k nej niekedy vrátim. Eva T.
Odpovedať
@miggi83 Gardenberry F1( od Japonskej šľachtiteľskej firmy Tokita) je chuťovo jedno z najlepších a najkrajších cherry rajčín, má ho v ponuke aj Semo. Okrem neho aj vlastný šľachtenec - nehybridné Jahodo- pdobné vzhľadom, celkom úrodné, trocha tvrdšia šupka, chuť o málo slabšia ako Gardenberry- ale v pohode. Od eama je celkom dobré ešte Valdo F1. Eva T.
Odpovedať
Clackamass Blueberry je chutovo dobra odroda. Je velmi atraktivna vzhladovo.Pestoval som ju tri roky dozadu. Vyska cca 1,7m. Indigo Rose mne osobne nechutila, ale krasna to urcite je. slniecko
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@miggi83 napis pani Eva Tomisova na messenger. Posle ti. Ma ich blud odrod.
Odpovedať
@marek_sendy Viem že má veľmi veľa všakovakých odrôd no túto sezónu som si pozhanala aj ja nové odrody táto síce medzi nimi nie je ale momentálne nevadí dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?