Horky salat

Preco mi horkne salat? Mam zmes listovych salatov a vsetky su horke :( Hoci pekne aj v teple :-/
Odpovedať
no podla mna mu vadia tie vysoke teploty a mozno nepravidelna zalievka?
Odpovedať
niektore listove salaty su prirodzene nahorkaste, mozno je to odrodova vlastnost
Odpovedať
Pomohlo mu vymachanie v studenej vode, potom uz nebol horky. Asi to bolo teplom no
Odpovedať
@salamandrazuza teplo a celkovo tie zmeny teplot neprospievaju zelenine, aj uhorky vtedy horknu
Odpovedať
@slimejsa ano ano, ale asi celkovo vysoke teploty aj dlhodobe nerobia dobrotu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Prosím o radu. Prepikíroval som v skleníku hlávkový šalát a po troch týždňoch mi ho začalo niečo požierať. Najprv sa vytvoria na listoch kruhové otvory a postupne ho niečo kompletne zožerie. Slimáky to nie sú. Vykopal som jednu napoly zožratú hlávku a medzi koreňmi som našiel dva malé červíčky dlhé cca 4 mm takej lesklej sklovitej farby. Vie niekto čo sú to za červíčky a či môžu byť príčinou požierania rastliny? Ako sa proti tomu brániť?
Odpovedať
@igor_haas_st skuste pridat foto toho cervicka, aj ked verim ze je asi tazke zaostrit na to
Odpovedať
@igor_haas_st salat skor slimaky bezulitove zeru, oni to robia v noci, ked my kludne spime a potom zalezu
Odpovedať
Profilova fotka
vyskúšam si urobiť nočnú či niečo objavím.
Odpovedať
@igor_haas_st alebo skuste popozerat pod dreva, slapaky, pod rozne veci poukladane na zemi. Tam sa zvyknu schovavat
Odpovedať
Profilova fotka
večerná obhliadka dopadla na výbornú. Objavilo sa 7 slimákov, ktoré boli zlikvidované. Ďakujem za radu.
Odpovedať
Mimoriadne vysoké teploty sú pravdepodobne príčinou neobvyklej chuti. Nie som si istý, či sa v tomto prípade dá niečo urobiť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ako na slizniaky v skleníku? Vyskúšala som pivo, zrnkovú mletú kávu, horkú soľ - nič nepomáha. Obyčajná soľ áno, ale tá znehodnocuje pôdu. Najviac im však chutia celkom mladé plody paprík, ostatné si nevšimnú. Prosím skúsenejších o radu.
Odpovedať
Profilova fotka
@antonia_neradova co mam odozvy od zahradkarov, pomaha jednoduchy elektricky obvod okolo rastlin (spravi sa konstrukcia z dosiek): https://www.zahrada.sk/magazine/8-ove...
Odpovedať
@antonia_neradova krmit ich ferramolom. Pravidelne a v dostatocnych davkach
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?