Kedy davate rajciny na zahon?

Kedy mozu ist von? Su uz velke 😬 🤔
Odpovedať
1
2
Az ked odide Zofia aj so svojimi zamrznutymi kamosmi, co vychadza tak na 17.5. Ale sledujem spravy, v poslednych rokoch sa zvyknu omeskat o tyzden. Ked su moc vysoke, popresadzaj do hlbsich leimkov. Normalne ich nechaj zavadnut aj 3 - 4 dni bez zalievky aby zmakli, vyklop ich, opatrne pozakrucaj stonky tak aby sa z nich co najviac odstalo pod zeminu a zasyp.
Odpovedať
@marrietta určite až v máji :)
Odpovedať
V maji po zamrznutych, skor by som neriskoval
Odpovedať
@zita19 @anezkatomasova @tolstolobik dakujem krasne za rady, moc sa nevyznam
Odpovedať
@marrietta rajciny v zdy az po "zamrznutych" v polke maja. Nie je sa kam ponahlat
Odpovedať
Profilova fotka
este by som pockala, mozno az tak po polke maja. to uz bude podla mna stabilne pocasie
Odpovedať
Tie maju este cas. Vela ludi sa unahlilo, vysievali v polke februara, zaciatkom marca. Potom clovek nevie co s tymi prerastenymi obludami a najradsej by ich dal na hriadky. Ale je na mieste pockat, lebo to nemusi dopadnut dobre
Odpovedať
A co navrhujete co s nimi ked su velke? 🤔
Odpovedať
@marrietta vylozit von, pribrzdia v raste a zosilneju na svetle, pripadne posadit do vyssich nadob. Ja som sa s tym moc neondela a nastrkala ich do vysokych velkych kvetinacov celkom nahusto, nech pustia co najviac korenov zo stonky, vsak sa aj tak sadia na lezato a ked sa budu vyberat vobec im nebude vadit ak sa im trosku okmasu korene. Ale ked sa ti s nimi chce moc obsierat tak ich nechat zo 3 dni bez zalievky aby zavadli a potom kazdu jednu presadit do co najhlbsieho kelimka a poskrucat co najviac stonky pod zeminu. Ked puknu alebo zlomia sa, netreba podliehat panike, zastrcit ich az po usi do zeminy, ony este pustia kooopu korenov Kebyze mala prist zima tak schovat ale do +10 mozu byt vonku bez ujmy na kvalite
Odpovedať
@zita19 ja uz som ich presadzala, cely den a uz aj noc su vonku a ajtak su mega :-.
Odpovedať
@marrietta nechaj ich tak, kolkokret som vysadzala paradajky aj s plodmi. Tohto roku sa asi neudari, lebo vacsina mojich ma asi tak 5 cm 😒 , ale este naju skoro mesiac cas, to dobehnu
Odpovedať
@zita19 jaj ako by som brala tvojich 5cm :P
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marrietta kedy si siala? Ja po skusenosty s vysadbou metrovych paradajok uz nevysievam skor ako 15. marca
Odpovedať
po zamrznutych - pankrac, servac, bonifac a este aj zofia vie prituhnut ;)
Odpovedať
v máji ;-)
Odpovedať
@marrietta ja ich mam tiez nejake velke :) :) , ale som tento rok skusil ich rozmnozit odrezkami, podla rad tu z fora, tak som nejake skusil rozmnozit, a nejake som nechal tak, tie co som nechal su uz dost velke, tak rozmylsam ze ich zasadim von, a ked zmrznu tak zmrznu, vsak mam este zalohu tie odrezkove ;-)
Odpovedať
Netreba sa ponahlat radsej tyzden dva pockat ,prizemne mraziky v tejto dobe byvaju nie nezvykle a paradajaka je sice trvalka (v mexiku :) ) ale je to velmi teplomilny druh.
Odpovedať
@suhaj24 fakt je to trvalka v mexiku? 🙁 😵‍💫
Odpovedať
@peterpe ja ich az tolko nemam aby som experimentovala, ale keby ano, tak uz by som ich tam dala ;)
Odpovedať
@zita19 ja som siala nejak v polke marca
Odpovedať
@marrietta ja presne pred mesiacom. Skor mi nevyslo a teraz ich ocami taham do vysky. Ale dufam, ze to daju
Odpovedať
@marrietta Rajče jedlé, též lilek rajče (Solanum lycopersicum L., 1753) je trvalka bylinného charakteru pěstovaná jako jednoletka. Patří do čeledi lilkovitých. Pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Plodem je bobule zvaná rajče, původně rajské jablko, považované za zeleninu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Rajče_j... https://www.zahrada.cz/forum/plodova-...
Odpovedať
@suhaj24 to je uzasne, fakt som netušila že je to trvalka, sranda
Odpovedať
@zita19 ja som na tom opacne, tlacim ich pohladom do zeme :triumph:
Odpovedať
Buduci tyzden "akcia" v Lidli priesady paradajok,paprik 1ks 2eura :)
Odpovedať
pocasie laka dat to von uz teraz, ale este mozu prist mrazy. Je az moc horuco na tuto dobu :(
Odpovedať
@suhaj24 nevies ake odrody za tu cenu?
Odpovedať
@framboise1 Neviem uvidi sa v stvrtok na mieste ,ale urcite kupovat nebudem mam dost svojich priesad.
Odpovedať
@suhaj24 ani ja, len ma zaujima co su to za priesady ked taku cenu na to navalali
Odpovedať
@framboise1 Asi to dopadne tak ako zo stromcekmi.Pochybujem ze by tam predavali nieco extra.Kto potrebuje desiatky sadenic nechal by tam riadnu sumu.Predavaju aj jahody(sadenica) v crepniku za 7 eur a vinic za 7e cize zas sa niekto nabali na spoluobcanoch.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?