Morenie cesnaku

Morite cesnak aj niecim inym okrem sulky alebo vsetci pouzivate len tu? Teraz som citala ze na hadatko teda moc nepomaha, tak naco to vlastne morit? Kto sadi naozaj bez morenia a nema problem?
Odpovedať
ja sadim uz roky nemoreny a cesnak sme vzdy mali, tohto roku ho na jar daco pozralo, ale to urcite nebolo hadatko, lebo nam ostali len byle nad zemou (alebo nejaka ina guta ho chytila a zhnili cibule)
Odpovedať
@zita19 no ta sulka asi nepomoze ani ked to bude zrat larva chrusta...lebo uz aj to sa nam stalo
Odpovedať
@vyrehotana sulka je fungicid, ta na pazravu haved nezabera, nech je ta haved akakolvek 😒
Odpovedať
@zita19 tak potom asi celkovo nema velky vyznam to v nej macat, asi to tento rok risknem bez 🤔 ale mam je celkom vela este :D
Odpovedať
@vyrehotana ale sulka sa da pouzit aj inac, aspon sa mi zda
Odpovedať
Profilova fotka
@vyrehotana Skús použiť toto : https://zahrada-magnolia.sk/lignohuma.... Ja používam lignohumát už roky, namáčam v ňom cesnak a ten je vždy zdravý a hlavičky veľké ako päsť dospelého muža. Taktiež v ňom namáčam aj rajčiny pred sadením.
Odpovedať
@stevig dakujem, ako dlho ho v nom pred vysadbou macas?
Odpovedať
@zita19 sulkou sa tusim striekaju nejake ovocne stromy na jar
Odpovedať
@vyrehotana moze byt. Ja som sa este k postrekovaniu stromov nikdy nedopracovala, teda raz ano, ked mi stlpove jablone zrali roztoce, takze ja skoro vobec netusim co a ako
Odpovedať
Profilova fotka
@vyrehotana Stačí tak 10, maximálne 15 minút. Potom ho nechaj osušiť na nejakej sieťke a až tak potom sadiť. Ja ho sadím až na ďalší deň, nech dobre vyschne.
Odpovedať
Ja morim v sulke, nikdy som sa nezamyslala ze by to nemalo pomoct na hadatko. Tak naco sa to potom robi hm
Odpovedať
Profilova fotka
@vyrehotana Ah bože tá moja stará hlava. Ospravedlňujem sa, ale zavádzal som Ťa. Miesto 10 maximálne 15 hodín som napísal, 10 maximálne 15 minút. No čo už " chybička se vloudila ". Inak je to napísané na tej fľaši, je tam celý návod.
Odpovedať
Článok sa načítava...
uz morim kazdorocne, skusim podla toho ako radi @stevig tento rok
Odpovedať
@stevig a sa mi to zdalo nejake expresne :D dakujem
Odpovedať
@cickamica proti inym hubovym ochoreniam, uz to tu niekto pisal.
Odpovedať
@vyrehotana tak to asi predsa namorim vzdy lebo obcas mavame take vlhkejsie pocasie aby to nieco nechytilo
Odpovedať
@cickamica nic tym nepokazis zda sa..podla toho co citam tak sulka nie je nic zle
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?