Mrkva - kedy vzide?

Zasial dom mrkvu a cibulu cca pred 3 tyzdnami, a absolutne nic, nevidim ze by sa daco dralo zo zeme, je to normalne? Je sice pravda ze boli velmi nizke teploty ale tak myslim si ze po 3 tydnoch by aspon cibula mala vzist...myslite ze zato moxe pocasie?
Odpovedať
Záleží od pôdnej vlhkosti ale hlavne teploty.Zatiaľ čo cibuli chlad príliš nevadí, petržlen a mrkva schádzajú dlhšie a dlhý pobyt v chladnej pôde, naviac ak je vlhko im nerobí dobre, a niekedy nevzídu vôbec/hlavne petržlen/.Vypláca sa sadiť radšej do teplejšej , vlhkej pôdy-a za 10 dní máte mrkvu aj petržlen von. Pokiaľ ide o cibuľu zo semena, môže byť príčina sucho....
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mrvku sadili asi pred dvoma tyzdnami a stale nic. uvidim a pockam este no podla mna ted ak bude trocha teplejsie a stalejsie pocasie, tak si myslim, ze by aj mohla vzist
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež som sadil mrkvu aj petržlen pred 2 týždňami a mrkva dnes vyrašila,petržlen ešte nie
Odpovedať
No ja ako vravim, bude to cez vikend uz mesiac a nic, sle dnes som nakukol do zeme a nasiel som semiacka cibule s malym bielym vyhonkom, takze asi toto teplo rozbehne klicenie, uvidime...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?