Najchutnejšia odroda paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa uz nahotovat na dalsi rok. Uz roky sadim Tornada, ale nejak mi uz idu usami. Mohli by ste mi napisat svoje najoblubenejsie odrody a pripadne pridat foto? Uprednostnujem tycove rajciny, ale ak mate tip na dobru krickovu, ocenim. Nemam konkretne podmienky pre masite atd, proste chcem buduci rok zaexperimentovat. Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
....po tomto lete pridávam k oblúbeným emeraldu
Odpovedať
Pridavam fotku balkonových Vilma u našej mamy a našich prinesených, ked budem doma, odfotím rastliny nasich oblúbených, tie stredne koktailove nas potešili, samorasty, stačí len vyviazat a úroda je sice neskôr, ale bohatá ;-)
Odpovedať
@babkazvidieka chcela som sa spýtať, zohnali ste medulienku? A aká je chuť? Chcela by som vyskúšať budúci rok, vďaka za odpoveď ;-)
Odpovedať
@marlo v pohode, aspon som ochutnal tu ruzovu :-) Su fakt dobre, urcite ich budem chciet zasadit aj na rok, len som musel instruovat doma ze tie ruzove su len dva korene, lebo malemu mu zachutili a potom isiel rad radom a snazil sa jest aj cervene nedozrete :-D :-D
Odpovedať
@janine1030 no odlozila som si semienka z tej co sa da kupit, takze na rok sadim
Odpovedať
@jankomotitinko pridaj foto tej zazracnice
Odpovedať
@mrbig46 krasne rajciny, to mas rovno davku na jeden kecup :D
Odpovedať
tak u nas tento rok uplne najuspesnejsie kolikove Spencer https://www.semenaonline.sk/kolikove-... a oranzove tangella https://www.saikei.sk/p/1813/rajciak-... cervene steakove Supersteak (skoda, ze ju burka zlomila a uz to nerozchodila) https://www.saikei.sk/p/1467/rajciak-...
Odpovedať
Caute, uz je viac menej po sezone, otazka je kedy zacat pestovat plantu, myslim ze kedy doma zasadit stupicke skore a kedy napriklad startky a cherry paradajky
Odpovedať
@mart1k a chces pestovat v skleniku ci vo volnej pode? Rajciny vysievam v marci, v maji potom po zamrznutych idu von. Ak mas vyhrievany sklenik tak mozes zacat o mesiac skor. Ale ak tak skoro tak treba prisvecovat, lebo rajciny sa budu v tme tahat, budu slabe a vytiahnute
Odpovedať
@vyrehotana no hlavne vonku,mne osobne viac chutia tie na slnku dozrete ako tie vo foliaku,takze mam cas,tento rok chcem vlastne priesady,nech nemusim hladat kde co maju
Odpovedať
@mart1k ano to mas pravdu, tiez pestujem len volne na hriadke. Tak to ti uplne staci vysievat koncom marca, aby neboli velke a vytiahnuty kym dojde koniec maja. Ja som uz vysievala aj zaciatkom aprila a nic im nechybalo ;) Radsej sa neponahlat lebo budu vyhuknute a nebudes sa vediet dockat kym prejdu zamrznuti
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mart1k a je jedno aku odrodu, vsetky mozes vysievat naraz
Odpovedať
Už čtvrtý rok dělám pokusy s pěstováním velmi raných keříčkových rajčat v pařeništi. Nemám kde pěstovat sazenice, jediné místo kde je mohu pěstovat je severní okno v paneláku. Protože v té místnosti mám relativně nízkou teplotu, jen 18°C, a chci vysazovat kvetoucí rostliny už okolo 20. března, musím vysévat rajčata velmi brzy, letos to bude 1,listopadu. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 fiha asi im musis aj prisvecovat potom nie?
Odpovedať
@boise Nepřisvětluji. Při těch 18 °C a i při krátkém dni stačí to světlo co přichází z venku k tomu aby rostliny rajčata pomalu rostly a později také kvetly. Nemám s tím žádnou práci a také žádné náklady. Prostě mám doma takovou místnost a nemusím s tím nijak čarovat. Občas se na rostliny podívám, případně je zaliji. Okolo dvacátého března mám kvalitní nevytažené rostliny a tyto mohu dát do pařeniště.¨ Vladimír
Odpovedať
@vyrehotana ok dik tak uz len nakupit tie odrody kt mi najviac chutia :)
Odpovedať
@zita19 tie supersteaky nechytaju suchu hnilobu?
Odpovedať
@babkazvidieka kym rastle tak nechytila nic
Odpovedať
@zita19 skoda ze ten link uz nejde
Odpovedať
@mart1k a to su ktore odrody? Nech po nich tiez kuknem
Odpovedať
@vyrehotana no to ma kazdy inak, u mna to su: bycie srdce, San Marzano, Start, tie nebudu chybat a plus skusim nejake cherry detom, miluju rajciny a ked su vo velkosti cherry tak 2x tak :)
Odpovedať
@babkazvidieka tu maju supersteak https://www.vypestuj.sk/semena/zeleni...
Odpovedať
@mart1k aj u nas decka miluju cherry, to je asi vsade tak :)
Odpovedať
@marrietta aj u nas len tie ficia, uz mam objednanu aj novu varku semienok na buduci rok :-)
Odpovedať
@mrbig46 tak to je potom supr
Odpovedať
Toto moze byt nekonecna tema, lebo kazdy ma svojich favoritov :)
Odpovedať
@mart1k býčie srdce mi chytalo suchú hnilobu :pensive: pozriem tie start
Odpovedať
Profilova fotka
no celé som si to tu porečítala a som z toho jeleň. 😬 Toľko odrôd že si jeden nevie vybrať. No určite skúsim tie Stupické skoré poľné a dalej neviem. 🤔 Chcela by som nejaké čo toľko nepraskajú a hlavne čo nemajú ten tvrdý zelený golier pri stopke. Aké máte teda na pláne tento rok ? Klasické aj nejaké tie cherry. ;-)
Odpovedať
@jurenikova paradajky praskaju pri nepravidelnej zalievka, pripade po dlhych dazdoch a najnachylnejsie na praskanie su hlavne velke plody , napriklad Bycie srdce (aj ked vlani nam praskali aj ceresnove, ale len jedna odroda, neviem ktora), ale zas su velmi chutne, takze idem do toho aj s tymto rizikom. To iste aj s tym zelenym golierom, to sa mi objavuje len pri velkoplodych . Co sa vyberu odrod tyka, kazdy rok skusam nove, zvycajne poda popisu a obrazka vyberam a stalicou je u nas Salus, tu pestujeme kazdy rok.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?