Najchutnejšia odroda paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa uz nahotovat na dalsi rok. Uz roky sadim Tornada, ale nejak mi uz idu usami. Mohli by ste mi napisat svoje najoblubenejsie odrody a pripadne pridat foto? Uprednostnujem tycove rajciny, ale ak mate tip na dobru krickovu, ocenim. Nemam konkretne podmienky pre masite atd, proste chcem buduci rok zaexperimentovat. Vdaka
Odpovedať
@purpleball nie som nejaký odborník cez paradajky, iba amatérska pestovateľka a iba som popísala svoje skúsenosti. Neviem, odkedy sa oficiálne tato odroda objavila, ale moji rodičia si semienka priviezli z býv. ZSSR, nepoznali tiež názov a už vôbec pojem heirloom. Je pravda, že bývajú roky, ked sú plody menšie, alebo ich je menej a inokedy je zasa úroda výborná. Chuťovo ani štruktúrou sa ale nič nezmenilo - svoje dedíčstvo si nesú ďalej
Odpovedať
Trhání cherry rajčat je pro mne hrozná otrava a tak jsem je moc poslední dva roky nepěstoval. Ale dcera mně slíbila, že jednou týdně přijede a tato rajčátka si otrhá, dokonce mně i nějaká přiveze. A tak jsem prohlídl své zásoby semen a vypadá to tak, že budu pěstovat tato cherry. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 Vladimíre, som zvedavá, ako dopadne tento rok tvoje degustovanie Cherry a koktejlových Kumát. Olomoucké nízke mi zišli 2 semienka z 5 vysiatych, ale to na testovanie stačí. Eva T. :)
Odpovedať
Pokud jde o to Olomoucké nízké, tak jsem ten druhý sáček semen ještě nenašel, vlastně jsem ho ani nehledal. Doufám, že ho najdu, až budu dávat dohromady všechna ta semena co mám. Pokud jde o ta Kumata, tak jsem také zvědavý co to které je, jestli to nejsou jenom různé názvy pro stejná rajčata, ale nemělo by to tak být, protože většinu z nich mně poslal Baikal a ten by měl vědět, jestli jsou rozdílné. Kdyby byly stejné, tak by mně je asi neposílal. Minulý týden jsem byl na kávě (alžírské) s Alexem a ten mně donesl semena Ramallet Pequeňito Malorquin, která by měla být originální s ničím nezkřížená, loni je pěstoval a všechny rostliny byly jednotné. Semena vybral z plodů, které jsem mu přinesl někdy na podzim 2017. Moc mne potěšil. Vladimír
Odpovedať
@purpleball Zdravim Evicka. Ja len tisko zavidim, ked vidim, ze vase paradajky su uz v stadiu kvitnutia. Ja si este budem musiet pockat. Prave dnes mi prisli semienka z bio-eko-logic. Objednala som si Amana orange, Orange strawberry a na vase odporucanie aj Priezracny klenot. Tesila som sa na Tutti frutty a Orange santa, ale asi sa k nim nedopracujem.
Odpovedať
@purpleball dakujem pekne . Tak skusim aj ja.
Odpovedať
@alenkab11 Alenka, Tutti Frutti dostať na stránke: https://www.planto.sk/paradajky--rajc..., alebo http://www.semenarstvo.sk, prajem veľa pestovateľských úspechov Eva T.
Odpovedať
Pestoval už niekto rajčinu hildares? Doteraz som mala iba tornado ale chcem skúsiť niečo iné.
Odpovedať
@evka3d Ano, pestovala som, je pomerne odolná proti plesni a nepraská. Semená dostať v Lídli. Eva T.
Odpovedať
@mrbig46 teda, to je uctyhodny zoznam :-o
Odpovedať
@purpleball ty si poklad ako tu radis, paradajkova kralovna :)
Odpovedať
Uz ste vysiali paradajky ja som si vysial do kelimkov 14.2 a teraz ich mam asi10 cm.Ma niekto skusenosti so stupickou odrodou,rozhodol som sa ju tento rok pestovat a k tomu schery
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jsbb32 Stupicke su velmi dobre-chut mnohi co som im ich daval ochutnat popisuju slovami-takto chutili paradajky za komunistov-takto by mala paradajka chutit.Tusim jedina chybicka krasy je ze obcas hore pri stopke niektore kusy niesu uplne cervene-nic tragicke.Inak najlepsiu chut maju koncom augusta a v septembri ked uz kolisu teploty a noci su chladnejsie.Inak je to velmi skora odroda tusim 55 dni cize zacina zriet skor ako bezne paradajky.A ako hovorim treba si pockat na dalsie kusy a nie hned z prvych co dozreju sudit.Tusim ze stupice koli kratkej vegetacnej dobe pestuju aj na Aljaske.
Odpovedať
@suhaj24 Dakujem
Odpovedať
Ahojte, som tu novacik a poprosim o radu: v zahradke pri Dunaji mam ilovitu zem, ako ju viem , ,,odlahcit,,? Niekto mi spominal vapnom? Vysadzam paradajky a papriku a paprike sa tam velmi nedari.
Odpovedať
Predava niekto aj.priesady? Hladam zaujimave odrody pradajok a paprik.
Odpovedať
@objavovatel poda sa odlahcuje kompstom a pieskom. Tie treba zapracovat do pody, kompost v podstate neobmedzenom mnozstve, piesok tak umerne. Vapno je pre paradajky dolezite, poda pred pestovanim paradajok by sa mala povapnit (teraz mozes rozhodit granulovany dolomitocky vapenec) ale podu nim neodlahcis
Odpovedať
@zita19 dakujem krasne za radu. 😉 Cize vapno a potom mozem aj gran.hnojivo?
Odpovedať
Poprosim ma tu.niekto skusenosti s klasickou odrodou Tornada? Tie kt. teraz dostat maju vsetky len hrubu ,,kozu,, a nikde nenachadzam tie stare dobre paradajky s jemnou tenkou kozou.
Odpovedať
@objavovatel ano, alebo mas moznost pouzit hnojivo pre plodovu zeleninu, to mavy vyssi obsah vapna, ale ak mas roky nevapnenu podu, dala by som vapno, kompost alebo este teraz vysiala viku na zelene hnojenie a granulovany hnoj az tesne ptred výsadbou alebo pri prvej okopavne. Ked mas tazku podu, odporucam papriku a paradajky cele leto mulcovat travou z kosacky, tenka vrstva po celej ploche postupne ako budes kosit. Neuveritelne to zlepsi strukturu pody pre dalsiu sezonu
Odpovedať
@objavovatel pre mna je Tornado malo paradajkove, uz ho nepestujem. Ak chces paradajky s tenkou supkou, tak skus steakove odrody
Odpovedať
@objavovatel Tornado stalo za staru belu, sice plodnost velka ale chut ako paradajky z marketu.Je mnozstvo inych odrod ktore chutia tak ako paradajky.Dobra semena predavaju z tych kvalitnejsich odrod.Taka Andine Cornue sice mala nie kto vie aku urodnost ale ta chut zato stala. https://dobrasemena.cz/Rajce-tyckove_...
Odpovedať
@suhaj24 Zo starších odrôd ešte stále chuťovo mi vyhovuje Štart S F1- prvý český hybrid, zažíva renesanciu, dostať ho kúpiť všade, ja ho pestujem viac ako35 rokov ešte stále, tento rok je zastúpený najväčším počtom kusov medzi 60-timi odrodami . Tenké šupky má väčšina biftekov, čo je ale na úkor praskania plodov po daždi. Eva T
Odpovedať
@zita19 Dakujem za info.😉 a aspon ako dakovne poprajem krasnu.nedelu😉😉
Odpovedať
@suhaj24 Dakujem za radu. Kedze.nemam.velke.skusenosti na.vysev uz.nie.je.neskoro?
Odpovedať
Viete mi nuekto poradit prosim.kde zozeniem Ambrosiu a Stupicke.skore polne.semienka?
Odpovedať
@objavovatel Na výsev nie je neskoro, Stupické poľné skoré tiež dostať v každom obchode, je skoré , do týždňa by malo vyklíčiť (Vysiať na povrch do kvalitného vlhkého substrátu, nadokryť niečím priesvitným, mať na teplom 22-28 stupňovom mieste, povrch nech je vlhký- do 3- 4 dní by sa mali objaviť klíčky, potom dosypať asi 1cm zeminy, prevlhčiť postrekovačom a za ďalšie 2-3 dni sú rastlinky vonku) Robím to tak pre kontrolu klíčivosti a a aby som semienka "neutopila" Stupické z takéhoto výsevu by vám v čase vysádzania von okolo 15. mája malo už určite kvitnúť a a v prvej polovici júla aj dozrievať. Ambrosie dostať na zahr webe :http://jandlgardens.com ale ja som ich vlani mala od Peťky z jej Webu: http://greycat.sk- skúste napísať. Eva T
Odpovedať
@purpleball Souhlasím s paní Evou T. Start F1 je pokud jde o chuť v kategorii středně velkých rajčat špičkou ve světě. Také je základní odrůdou při mém pěstování rajčat. Je to takové Stupické polní rané s většími plody, větší úrodou a lepší chutí. Vladimír
Odpovedať
@purpleball Dakujem Evka😉
Odpovedať
@objavovatel Stupicke son kupil v OBI
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?