Najchutnejšia odroda paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa uz nahotovat na dalsi rok. Uz roky sadim Tornada, ale nejak mi uz idu usami. Mohli by ste mi napisat svoje najoblubenejsie odrody a pripadne pridat foto? Uprednostnujem tycove rajciny, ale ak mate tip na dobru krickovu, ocenim. Nemam konkretne podmienky pre masite atd, proste chcem buduci rok zaexperimentovat. Vdaka
Odpovedať
Sice som si.objednal.semienka, ale prislo.upozornenie, ze ohladom priesad, som.zameskal, alebo.min. budem.mat z nich paradajky.len.neskor! Viete mi. prosim poradit, kde by som zohnal priesady start F1, Ambrosie, Black.krym, stupicke. skore ? ( cca a 10 ks) adrian
Odpovedať
@jsbb32 dakujem za info mavaju tam aj stupicke skore priesady?
Odpovedať
@objavovatel nejake priesady paradajok tam mali,ale nazov pri nich nebo a stali okoklo 0,70€.
Odpovedať
@objavovatel Vždy je lepšie dopestovať si vlastné priesady, tam by mala byť istota odrody, ešte stále nie je neskoro, ja som v sobotu vysievala 2 odrody( Green Bee a Des Andes) a už sú krásne vonku, ešte obyčajne vysievam aj v apríli a stihnú dozrieť aj tie. Priesady Ambrosie asi ťažko zoženiete, ale Štart, príp. Stupické dostať aj na trhu, obyčajne okolo 15. mája. Eva T.
Odpovedať
Ambrisie som objednavala z Usa J&.L Gardens. Prisli skor ako ako z Ba vypustuj.sk. Postovne zadarmo
Odpovedať
Poprosim o radu, ci mozem.v takomto studenom pocasi vysadzat paradajky, alebo.radsej este pockat? Sused uz vysadzal a neviem ci tym nieco pokazim? Dalej ci.sa paradajky vysadzaju aj po dvoch vedla seba do jednej jamky? (Mam viacej priesad a menej miesta) Dakujem adrian
Odpovedať
@objavovatel praradajka zastavuje svoj rast pri 10°C nad nulou, poskodena je az pri mrazoch, zavisi ake pocasie bude, podla toho sa zariad Vysadzat po dve by som neodporucala, budes to mat velmi prehustene, skor daj sirsie riadky a hustejsi spon medzi jednotlivými rastlinami. Alebo sadenice podaruj. Vela odvazlivcov vysadzalo pred dvoma tyzdnami, budu zhanat nove sadenice...
Odpovedať
@zita19 ano, toho som sa bal aj ja, aby sa mi neznicili priesady v tej zime a hlavne ze mam vypestovane specialne odrody. Dakujem za radu a radsej este tento tyzden s nimi pockam.
Odpovedať
Poprosim mate niekto skusenosti s biol. pripravkom polyversum (prip. inym)? Zahradku mám pri vode tj. vo vlhkom prostredí a bojim sa, ze mi ,,odídu,, paradajky aj paprika.
Odpovedať
Poprosim vas o pomoc, mam.vysadene paradajky a.na.niektorych sa.mi.zacali robit.flaky ( vid fotka) Je to.choroba prip. co mam urpbit?
Odpovedať
@objavovatel Plody nevyzerajú zdravo, ale podľa foto ťažko určiť, možno je to aj fyziologické- bolo by treba vidieť aj listy . Na paradajky sú kyselina boritá ,jód a manganistan draselný výborným spôsobom ošetrenia rastlín postrekom na list, ktoré sú v mnohých prípadoch najefektívnejšie. Spočiatku sa namieša slabý roztok vody s mangánom; , ktorý pripravíte z 1,5g manganistanu a 10 litrov vody, dokážete „vyliečiť“ vaše paradajky ďalší postrek by sa mal uskutočniť roztokom kyseliny boritej Prášok kyseliny boritej( približne 0,5 lyžičky) zriedený v pohári horúcej vody na jeho rýchle a úplné rozpustenie a potom ho ešte nariediť do 10 litrov vlažnej vody posilňuje a vyživuje semenáčiky; • aktivuje kvitnutie; • zvyšuje počet plodov; • zabraňuje hnilobe plodov; • podporuje transport cukru pozdĺž stoniek a zvyšuje obsah cukru v plodoch. na samom konci by ste mali použiť roztok jódu (asi 10 mililitrov na 1 kanvu s vodou). ( 10 kvapiek jódu, na 10l vody, môže sa pridať ešte 1l mlieka) Jód zabraňuje šíreniu hubových chorôb, posinňuje zdravý rast a vývoj plodov. Eva T.
Odpovedať
@objavovatel Polyversum: Ktorýsi rok som ho skúšala, ale je pridrahý na použitie pri veľkom počte sadeníc a stráca na účinku, ak sa použije nejaká chemická ochrana.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@purpleball Souhlasí s Purpleball, že dát dvě fotky poškozených rajčat k tomu, aby se identifikovalo proč k tomu došlo je velmi málo. Mimo další fotky (listů, případně celé rostliny) by bylo vhodné, aby byly uvedeny další údaje, např.: - jestli napadené rostliny jsou jedné odrůdy - jestli jsou na jednom místě nebo porůznu mezi jinými rostlinami -zdroj semen V každém případě je potřeba dodržovat určitou hygienu (při vyštipování zálistků, při zalévání, atd.), aby se případná choroba nepřenášela na jiné rostliny. Všechny listové choroby jsou vesměs infekční ať už houbové nebo bakteriální. Existuje i možnost virové choroby. Já jsem si ji jednou přinesl semeny z jedné české internetové prodejny- konkrétně rajče Brandywine Red, řešil jsem to přes SRS, ale nic mně neporadili. Vladimír
Odpovedať
Přidávám jeden obrázek TSWV. Docela mně to připomíná ta vaše rajčata. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 dakujem za nazor
Odpovedať
@purpleball prosim manganistan to je ten klasicky fialovy hypermangan co sa kupoval volakedy v lekarnach?
Odpovedať
@babkazvidieka Ano, presne tak aj teraz dostať kúpiť v lekárni.
Odpovedať
@purpleball dakujem, no jedneho casu to zmizlo z lekarni, mam len taky stary, uz len kustik. Tak skocim kupit ked je znovu k dostaniu, dakujem
Odpovedať
Včera som mala na návšteve kamošku Janu spoza hraníc, super sme si podebatovali o rajčinách a hodne aj pokoštovali. Pridávam foto z včerajšieho zberu a niektoré bifteky. Veľmi príjemne ma prekvapili viacfarebné Captain Lucky a Ananas Noire svojou farebnosťou , šťavnatosťou a chuťou. Takisto novinka Girl Girl’s Weird Thing chutila výborne.
Odpovedať
@purpleball krasne ich mate, to je radost chodit pomedzi ne a obdivovat
Odpovedať
Ahojte, ako.zaciatocnik.sa stale le.pytam.....poprosim.vie.mi.niekto.poradit.co mam.s.paprikou? Je to.zo.slimakov, alebo choroba? Vid fotka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@babkazvidieka @jankomotitinko @purpleball @janazjarku @zuzik137 @tamisa @peterpe @purpleball @zuzik137 @zuzik137 @tabalugativi @cokoladovyjoe @zita19 @lubicabystrica @tabalugativi @ Máte prosím skúsenosť s odrodu DANUŠA ..ďakujem vám za kazdu odpoveď ..
Odpovedať
@pbe Ja nemam.
Odpovedať
@pbe ani som o takej nepocula
Odpovedať
@zita19
Odpovedať
@pbe nie nepoznam je, ja totiz pestujem len tyckove, a ta tvoja je krickova
Odpovedať
Ja sadím Tornáda-dobrá spoľahlivá, skorá odroda,tá skorosť je nutnou podmienkou pestovania rajčiakov v podmienkach Spiša, ak chcete mať dlhšie obdobie zberu.Totho roku skúsim aj odrodu Parris F1, má byť veľmi skorá odroda s veľkými až 200g plodmi s vysokým obsahom lykopénu..-páni pozor lykopén sa v medicíne využíva na liečbu prostaty, a tato odroda má aj vysoký obsah kartenoidov ktoré pôsobia v organisme ako antioxidanty,Je to kolíkový rajčiak s ukončeným rastom po 4-5 súkvetí, preto je dobré ponechať 2-3 výhony na rastline.Má byť odolnejšia voči fusariovej chorobe.Bohužiaľ pri rajčiakoch sa chémii celkom nevyhneme.Ja som vyskúšal pri rajčiakoch veľa alternatívnych spôsobov ochrany, ale nutnej dávke chémie sa nevyhneme. Jeden nápad- ak striekate rajčiny navlečte na vytvárajúce sa plody na súkvetiach mikroténové sáčky, ochránite tak plody pred priamym postrekom.Je to pracné ale pri určitom množstve rajčín sa to dá zvládnuť.V minulom roku som skúšal zaručene odolnú odrodu bez potreby chemického postreku Crimson crush, bohužiaľ nebola to pravda, v auguste už bola napadnutá plesňou.Tú odrodu Parris mal v minulom roku jeden známy a veľmi si ju chválil, tak uvidíme.Prajem šťastnú ruku pri výbere odrôd.
Odpovedať
@duarde tiež som.vsadil na tornádo , Cherry ,Býčie srdce ,a pokusom je danuša
Odpovedať
No ja som zase vysadil vacsinou len cherry, a okrem nich aj Start a Stupice.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Cherry nepestujem. Kopa roboty, denno dennej starostlivosti a par paradajok. Ja mam zatial velmi dobre skusenosti s krickovou Darinka a s kolikovou Hardy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?