Najchutnejšia odroda paradajok

15. aug 2019260

registrovaný 18. 10. 2018

27 príspevkov

27. mar 2019

Sice som si.objednal.semienka, ale prislo.upozornenie, ze ohladom priesad, som.zameskal, alebo.min. budem.mat
    z nich paradajky.len.neskor!
    Viete mi. prosim poradit, kde by som zohnal priesady start F1, Ambrosie, Black.krym, stupicke. skore ? ( cca a 10 ks)
    adrian

27 príspevkov

27. mar 2019

@jsbb32
    dakujem za info
    mavaju tam aj stupicke skore priesady?

registrovaný 14. 3. 2019

11 príspevkov

28. mar 2019

@objavovatel &nbspnejake priesady paradajok tam mali,ale nazov pri nich nebo a stali okoklo 0,70€.

• Sponzor fóra

registrovaný 22. 1. 2018

182 príspevkov

28. mar 2019

@objavovatel Vždy je lepšie dopestovať si vlastné priesady, tam by mala byť istota odrody, ešte stále nie je neskoro, ja som v sobotu vysievala 2 odrody( Green Bee a Des Andes) a už sú krásne vonku, ešte obyčajne vysievam aj v apríli a stihnú dozrieť aj tie. Priesady Ambrosie asi ťažko zoženiete, ale Štart, príp. Stupické dostať aj na trhu, obyčajne okolo 15. mája.
    Eva T.

registrovaný 25. 7. 2010

3 príspevkov

3. apr 2019

Ambrisie som objednavala z Usa J&.L Gardens. Prisli skor ako ako z Ba vypustuj.sk. Postovne zadarmo

27 príspevkov

13. máj 2019

Poprosim o radu, ci mozem.v takomto studenom pocasi vysadzat paradajky, alebo.radsej este pockat? Sused uz vysadzal a neviem ci tym nieco pokazim?
    Dalej ci.sa&nbspparadajky vysadzaju aj po dvoch vedla seba do jednej jamky? (Mam viacej priesad a menej miesta)
    Dakujem
    adrian

registrovaný 17. 9. 2013

2328 príspevkov

13. máj 2019

@objavovatel &nbsppraradajka zastavuje svoj rast pri 10°C nad nulou, poskodena je az pri mrazoch, zavisi ake pocasie bude, podla toho sa zariad
    Vysadzat po dve by som neodporucala, budes to mat velmi prehustene, skor daj sirsie riadky a hustejsi spon medzi jednotlivými rastlinami. Alebo sadenice podaruj. Vela odvazlivcov vysadzalo pred dvoma tyzdnami, budu zhanat nove sadenice...

27 príspevkov

13. máj 2019

@zita19
    ano, toho som sa bal aj ja, aby sa mi neznicili priesady v tej zime a hlavne ze mam vypestovane specialne odrody.
    Dakujem za radu a radsej este tento tyzden s nimi pockam.

27 príspevkov

27. máj 2019

Poprosim mate niekto skusenosti s biol. pripravkom polyversum (prip. inym)?
    Zahradku mám pri vode tj. vo vlhkom prostredí a bojim sa, ze mi ,,odídu,, paradajky aj paprika.

27 príspevkov

20. jún 2019

Poprosim vas o pomoc, mam.vysadene paradajky a.na.niektorych sa.mi.zacali robit.flaky ( vid fotka)
    Je to.choroba prip. co mam urpbit?

registrovaný 22. 1. 2018

182 príspevkov

20. jún 2019

@objavovatel Plody nevyzerajú zdravo, ale podľa foto ťažko určiť, možno je to aj fyziologické- bolo by treba vidieť aj listy .

Na paradajky sú kyselina boritá ,jód a manganistan draselný
    výborným spôsobom ošetrenia rastlín postrekom na list, ktoré sú v mnohých prípadoch najefektívnejšie.

Spočiatku sa namieša slabý roztok vody s mangánom; , ktorý pripravíte z 1,5g manganistanu a 10 litrov vody, dokážete „vyliečiť“ vaše paradajky
    ďalší postrek by sa mal uskutočniť roztokom kyseliny boritej Prášok kyseliny boritej( približne 0,5 lyžičky) zriedený v pohári horúcej vody na jeho rýchle a úplné rozpustenie a potom ho ešte nariediť do 10 litrov vlažnej vody
    posilňuje a vyživuje semenáčiky;
    • aktivuje kvitnutie;
    • zvyšuje počet plodov;
    • zabraňuje hnilobe plodov;
    • podporuje transport cukru pozdĺž stoniek a zvyšuje obsah cukru v plodoch.

na samom konci by ste mali použiť roztok jódu (asi 10 mililitrov na 1 kanvu s vodou).
    ( 10 kvapiek jódu, na 10l vody, môže sa pridať ešte 1l mlieka)
    Jód zabraňuje šíreniu hubových chorôb, posinňuje zdravý rast a vývoj plodov.
    Eva T.

registrovaný 22. 1. 2018

182 príspevkov

20. jún 2019

@objavovatel &nbspPolyversum: Ktorýsi rok som ho skúšala, ale je pridrahý na použitie pri veľkom počte sadeníc a stráca na účinku, ak sa použije nejaká chemická ochrana.

registrovaný 26. 5. 2018

193 príspevkov

20. jún 2019

@purpleball &nbspSouhlasí s Purpleball, že dát dvě fotky poškozených rajčat k tomu, aby se identifikovalo proč k tomu došlo je velmi málo. Mimo další fotky (listů, případně celé rostliny) by bylo vhodné, aby byly uvedeny další údaje, např.:
    - jestli napadené rostliny jsou jedné odrůdy
    - jestli jsou na jednom místě nebo porůznu mezi jinými rostlinami
    -zdroj semen
    V každém případě je potřeba dodržovat určitou hygienu (při vyštipování zálistků, při zalévání, atd.), aby se případná choroba nepřenášela na jiné rostliny. Všechny listové choroby jsou vesměs infekční ať už houbové nebo bakteriální. Existuje i možnost virové choroby. Já jsem si ji jednou přinesl semeny z jedné české internetové prodejny- konkrétně rajče Brandywine Red, řešil jsem to přes SRS, ale nic mně neporadili.
    Vladimír

registrovaný 26. 5. 2018

193 príspevkov

21. jún 2019

Přidávám jeden obrázek TSWV. Docela mně to připomíná ta vaše rajčata.
    Vladimír

27 príspevkov

25. jún 2019

@mrbig46
    dakujem za nazor

• Sponzor fóra
    Autor

registrovaný 29. 6. 2017

461 príspevkov

15. júl 2019

@purpleball &nbspprosim manganistan to je ten klasicky fialovy hypermangan co sa kupoval volakedy v lekarnach?

registrovaný 22. 1. 2018

182 príspevkov

15. júl 2019

@babkazvidieka &nbspAno, presne tak aj teraz dostať kúpiť v lekárni.

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

461 príspevkov

15. júl 2019

@purpleball &nbspdakujem, no jedneho casu to zmizlo z lekarni, mam len taky stary, uz len kustik. Tak skocim kupit ked je znovu k dostaniu, dakujem

registrovaný 22. 1. 2018

182 príspevkov

13. aug 2019

Včera som mala na návšteve kamošku Janu spoza hraníc, super sme si podebatovali o rajčinách a hodne aj pokoštovali.

&nbspPridávam foto z včerajšieho zberu a niektoré bifteky. Veľmi príjemne ma prekvapili viacfarebné Captain Lucky a Ananas Noire svojou farebnosťou , šťavnatosťou a chuťou. Takisto novinka Girl Girl’s Weird Thing chutila výborne.

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

461 príspevkov

14. aug 2019

@purpleball &nbspkrasne ich mate, to je radost chodit pomedzi ne a obdivovat

27 príspevkov

15. aug 2019

Ahojte, ako.zaciatocnik.sa&nbspstale le.pytam.....poprosim.vie.mi.niekto.poradit.co&nbspmam.s.paprikou?
    Je to.zo.slimakov, alebo choroba?
    Vid fotka

Pridaj tvoj príspevok

:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

Reklama