Najchutnejšia odroda paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa uz nahotovat na dalsi rok. Uz roky sadim Tornada, ale nejak mi uz idu usami. Mohli by ste mi napisat svoje najoblubenejsie odrody a pripadne pridat foto? Uprednostnujem tycove rajciny, ale ak mate tip na dobru krickovu, ocenim. Nemam konkretne podmienky pre masite atd, proste chcem buduci rok zaexperimentovat. Vdaka
Odpovedať
@focus3ccd Tú Darinku som pestoval, veľmi skorá odroda.Potom som nemohol zohnať semienka tak ju teraz nemám, ale fakt je veľmi dobrá.Určite ešte budem zháňať semená.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Pre mňa doteraz top rajčiny : Mrs. Schlaubaugh Famous Strawberry, Orange Russian 117 ,Green Tiger, Sansibar F1, Lucid Gem... Eva T
Odpovedať
Priatelia, prajem krásny slnečný deň. V sezóne 2021 budem pestovať tieto šmaky 🙂) Cherry: Black Cherry, Red Pear, Gardeners Delight, Isis Candy, Barrys Crazy Cherry, Sun Gold F1, Green Envy F1, Super sweet 100 F1, Mexico Midget, Blondkopfchen. Koktaily: Mexican Honey, Camp Joy, Yellow Gooseberry, Black Zebra. Paprikovité, iné : Pepper Pink, Pepper Orange, Cuban Black, Purple Russian Plum, Tlacolula, Black Japanise Triffele. Steaky a srdcia: Bulls Heart pink aj red, Azoyushka, Carbon, Aunt Ruby German Green, Ananas Noire, Mariannas Peace, Hillbilly, Brandywine red aj Sudduth strain. Klasiky: Aussie, Siberians Pride, Olympus Pink, Early Love, Alicante, Siberian Apple, Black Prince, Cosmonaut Volkov, Paul Robson, Black Sea Man, Tiger Paw, Black Russian. Teším sa na budúcu sezónu a prajem všetkým príjemné sviatky, najmä harmóniu. slniečko
Odpovedať
Profilova fotka
@slnieckonarukavicke oooo, ja ako maniak na paradajky sa teším na fotky 🙂 Zaujímalo by ma, ktoré z tých steakových sú naj a v pohode znesú pestovanie v piesčitej pôde priamo na hriadke, nie vo fólii, alebo skleníku 😉 Ďakujem 🙂
Odpovedať
@miselaho Ak by ste byvali v okoli Nesvad, tak sa Vam bude darit pestovat vsetko.🙂 Pri pestovani je dolezita okrem pody aj klimaticka zona, ja som 7a a 130mnm. Mozte paralelne pestovat aj vo velkom kvetinaci, kybli, vrecy so zeminou z maloobchodu pre paradajky a potom uvidite vhodnost Vasej zeminy. Pestujem len vonku. Nemal som este vsetky steakove odrody, co asi ani nestihnem do konca zivota,🙂) ale z toho, co som pestoval Vam odporucam: Noire de Crimee, Black from Tula, Old German, Pinneaple, Brandywine Red.
Odpovedať
Môj výber odrôd k budúcemu roku ešte nie je definitívny,možno niečo vypustím a niečo pridám, v databáze mám 4 krát toľko odrôd takže rozhodovanie je ťažké, lebo zase chcem vyskúšať min.30 odrôd, čo som ešte nepestovala. Odrody pre rok 2021: Cherry: DATTERO MOSCATO F1, GARDENBERRY F1, GRAPEKUMATO, GREEN GRAPE, DIVOKÉ HAVAJSKÉ KORALIK SAKURA F1 SANSIBAR F1, SANTA ORANGE F1, SUNGRAPE F1, TUTTI FRUTTI F1 Koktejlové GREEN TIGER, LORETO F1, MOUNTAIN MAGIC F1, SWEET CASADAY, HELSING JUNCTION BLUE , Klasika- krájače : FIOLETOVYI KRUGLYI, BRUNITO F1 START S F1, STUPICKÉ SKORÉ POĽNÉ Bifteky a srdcia: ABRIKOS, ALICES DREAM, ANANAS NOIRE , APRICOT COUR DI ZEBRE, BLACK BEAUTY, BLACK PRINCE, BUFFALLO STEAK F1 , COPPER RIVER , CORAZON F1 , CRUSHED HEART , EVERETT´S RUSTY OXHEART , EVOLUTION F1, HEART OF SURPRIZ, HEART OF TIBET, CHEROKEE PURPLE HEART , JERGUS F1, LUCID GEM, MAIDEN´S FIRE, NORTHERN LIGHT PLAN 9 FROM OUTER SPACE , MISSOURI ROSE, MORTGAGE LIFTER BICOLOR STRAIN, MRS SCHLAUBAUGH FAMOUS STRAWBERRY, NOIRE DE CRIMEÉ , ORANGE RUSSIAN 117, OR PERA D´ABRUZZO, PICADOR F1, PINK WONDER F1, REBEL STERFIGHTER PRIME, REBEL STERFIGHTER VT16, SPUTNIK, SUGAR NASTASIA , TETON DE VENUS ,WHITE OXHEART , ZOLOTOE SERDTSE Paprikové : AGROF1, AURIA, BIG RED STUFFER, BURGESS STUFFING, CORNABEL F1, DES ANDES, ŠKVRNITÝ RIMAN , YELLOW STUFFER. Dwarf: ADELAIDE FESTIVAL, BIG GREEN DWARF, PURPLE HEART, PINK PASSION , Determinantné skoré : BLAUE ZIMMERTOMATE, FOREST FIRE, KOMJATNYI SIUPRIZ, MAGLIA ROSA, MONGOLSKYI KARLIK, SILVERY FIRE TREE, SOPHIE´S CHOICE, URALSKYI RANYI
Odpovedať
Ja pestujem rajčiny v nadm. výške 350m, prevažnú väčšinu na záhonoch vonku, iba zopár druhov rýchlim aj za oknami a v studenom skleníku. Keďže mám dosť ílovitú pôdu, veľa koreňov sadím do kýblov s čiastočne urezaným dnom a trocha zapustených v zemi. Má to aj výhodu, že takto môžem vysádzať na záhon väčšie rastliny,s neporušeným koreňovým balom , preasteným až po spodok a rajčiny potom skorej rodia.Foto sú z júna 2020
Odpovedať
Ja ked toto vidim tieto vsakovate odrody aj sa hanbím priznat, ze pestujem len jalove tornado 😂 ale dufam, ze buducu sezonu mi moje pokusne pestovanie novych odrod ( pre mna) vyjde. Velmi sa na to tesim, uz sliedim po nete na semienka, nieco uz mam kupene a dufam, ze po novom roku sa dostanem k Pani Evke do vedlajsieho okresu. prajem Vam vsetkym pestovatelom skusenym aj zaciatocnikom vela zdaru bohatu a zdravu urodu ziadne pliagy, chrobace @slnieckonarukavicke @miselaho @duarde @zita19
Odpovedať
@miggi83 No nie je sa za čo hanbiť.Sto ľudí sto chutí, každý nech pestuje to čo mu chutí a vyhovuje.Tornádo tu je dlho, mal som ho každý rok, no musím povedať, že chuť sa mi zdá iná než v začiatkoch.Neviem či pri pestovaní rajčín na semená došlo k nejakému prepeleniu, a tým k narušeniu genofondu odrody,ale ako to tu niekde spomínala aj Zita nie je to už ono.Na druhej strane treba dať pozor aj na reklamu, keď mnohé reklamou do neba vychválené odrody sú o dosť horšie ako spomínané Tornádo.Skúšal som napr. "vychválenú" odrodu Crimson Crush, ktorá mala byť najodolnejšia na trhu voči chorobám, vhodná na pestovanie bez chemickej ochrany, no musím povedať, že bola plesňou napadnutá rovnako ako iné, a chuť... poviem že tornádo bolo lepšie.Výber odrôd je potrebné prispôsobiť aj klimatickým podmienkam. Takisto je dôležitá príprava pôdy a silné, životaschopné priesady.Ja budúci rok budem mať ako základ odrodu Start, skorý hybrid Perkos, určite aspoň 1-2 čerešňové rajčiny Bibi a vyskúšať chcem odrodu Niki, tú so ešte nemal, ale mal ju priateľ a chválil si ju, tak uvidíme. Tento rok bol pre mňa a moje rajčiny vzhľadom na počasie a silný infekčný tlak neudržateľný, tak dúfam že to na budúci rok bude lepšie.Prajem ti pekné sviatky veľa zdravia, a bohatú úrodu na budúci rok.
Odpovedať
@miggi83 Mám tam preklep, jedna z tých rajčín nie je Perkos ale Prekos F1....Stane sa. 🙂
Odpovedať
@duarde Crimson CrushF1 pred 2 rokmi ani mňa neoslovil. Zo starej klasiky pestujem každý rok iba Start F1( podľa mňa chuťovo doteraz najlepší čs. hybrid) a Stupické skoré poľné( stále uznávané aj vo svete pre svoju skorosť a chladuodolnosť). Tornádo, napriek jeho úrodnosti ma nikdy chuťovo neoslnilo, už ho minimálne 10 rokov nedávam.Nemyslím, že by chuť bola iná, len máme oveľa väčší výber odrôd na porovnamie chuti. Semo má tento rok novinku typu Kumato- Brunito F1. Tak ho vyskúšam. Niki Zel som mala pred 3 rokmi, má zaujímavý habitus, chuťove priemer. Bulharský semideterminantný Prekos F1 som mala tento rok, Startky dozreli skorej a boli chutnejšie. Plody však boli väčšie.Ešte som tento rok z bulharských mala Rugby F1- vhodný na sušenie a tepelné spraccovanie - za čerstva málo výrazná chuť. Zo starších českých mi ešte chutí Zlatava a Datlo.
Odpovedať
@purpleball Dík za príspevok a info...každá rada dobrá, niečo z toho skúsim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duarde ide o to že nám to tornádo ani nechutí. Ako bolo vyššie spomenuté, za tie roky stratilo dosť na kvalite. U nás v zahr.osade vidím len červené klasiky aj mladí záhradkári aj tí viac pamatajuci 😊 ja sa práveže nebránim a pani Evka mi je vzorom že sa netreba bat experimentovať. My sme rajcinkozruti a prečo neskúsiť niečo iné nevšedné? Keďže si planéty sadim sama, mám v Tom pasiu sledovať ako rastú presadzat, prplat sa v hline preto plantu čo sa týka rajčín nekupujem a dokonca aj otec prestal a vždy si povie čo a koľko chce 😂 ale vidím, že aj vy máte riadny zoznam odrôd, mne kopa však nič nehovoria preto koľkokrát guuglim muž sa len chytá za čelo 😂 už mám zoznam nachystaný 😂 tak tfuj tfuj tfuj v záhradkárskych prácach 🙏
Odpovedať
@miggi83 Samozrejme treba skúšať, veľa gúglim aj ja, ale kto nepátra nič sa nedozvie.Aj ja mám už zoznam, no ešte sa môže zmeniť, pokiaľ budem veľa gúgliť.... 😉 .Priesady predpestuvávam sám, mám ich stále ukážkové, len tie sorty...trafiť sa do podmienok vo svojej oblasti.Preto stále je potrebné posadiť niečo vyskúšané, a s niečim zaexperimentovať. Zdieľam tvoju pasiu vo vŕtaní sa v hline...to si moja krvná skupina.Mimochodom práve dnes som čítal zaujímavý článok o pestovaní rajčín pomocou klimatizačných buniek, sú tam aj dobré informácie o výžive rajčín, všeobecne o pestovaní, aj o odrodách.Tu je link: https://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/z... Prajem pekný večer.
Odpovedať
Priatelia, V roku 2020 som pestoval 50 odrôd po 1 až 2 kusoch z druhu. Hrušky: Tlacolula, Black Truffle,Red Pear cherry Slivky a iné tvary: Purple Russian, Purple Russian Plum, Black Plum, Cuor di Bue. Srdce: Anna Russian, Orange Russian Ríbezľové: Currant Red, Currant Gold Rush,Blondkopfchen Cherry ďatlové: Ildi, Green Envy F1 Cherry okrúhle: Super Sweet 100 F1, Sun Gold F1, Black Cherry, Snow White, Isis Candy. Koktaily: Black Pearl, Indigo Rose, Clackamass Blueberry,Mexican Honey. Yellow Gooseberry, Camp Joy. Klasické: Wapsipinicon Peach, Alicante, Black Russian, Green Zebra, Black Prince, Black Sea Man, Paul Robson, Stupicke polne rane ,Kosmonaut Volkov. Steakové placaté: Mariannas Peace, Brandywine Red, Brandywine Black, Pinneaple, Ananas Noire, Cherokee Purple, Old German, Chocolate Stripes, Black from Tula, Azoyushka, Carbon. Veľké: Amana Orange, Black Krim, Noire de Crimee, Aussie, Sunset Red Horizont. Vaše slniečko 😄 😄 😄 😄
Odpovedať
Vzhladom k tomu, ze Silvester je za rohom,podme spolu humornejsie bilancovat uplynuly rok. Bio sanitku buducej zahrady predstavovala opat Ildi. Nazhromazdila vsetkych cervikov a tym ochranila bratov steakov. Vynikajuci pracant od rana az do vecera. 😎 😎 😎 Neposlusnym kacatkom bola Anna Russian. Napriek zvysenej pozornosti ma odmietala. Ale nevzdal som to. Konzultoval som to na zahranicnych weboch, ale nic. V septembri po detainom pozorovani vsak ma napadli dve moznosti ako na nu, rusku kolchoznícku. Vysledok vsak zverejnim az ,ked si budem istý po dalsich 2 sezonach (nie som predsa Igor, co ma riesenia po zobudeni)- 😴 😴 Rekordmanom bol Sungold, kumulovana dlzka stoniek predstavovala 16m. Uz som nevedel, kade tu pavucinu tahat. Najkrajsiu damu oznacila moja dcerenka, vzhladom k tomu,ze zeny su estetickejsie,nechal som to na nu.Jej volba Indigo Rose. Najchutnejsie odrody, casto mne kladena otazka.Chutove pohariky su ine u kazdeho jedinca vid Family Test trials tejto sezony. dcerenka : Sungold, Black Cherry, Super Sweet 100. Red Pear syncek: Ildi, Red Pear,Mexico Honey, Camp Joy pani domáca: Wapsipinicon Peach,Isis Candy, Sun Gold, Green Envy reklama 😛 😛 😛 slniecko
Odpovedať
pardon, musel som pozriet Popolusku, Sam doma 6 a Mrazika. 😉 😉 😉 Zrejme intelektualne klenoty umeleckeho sveta. 😢 😢 😢 Mohli by ich davat aj castejsie. 😬 😬 😬 Priatelia, pre vsetkych fanusikov legendy Black Krim mam pozitivnu spravu.Tento rok som uzavrel pozorovanie a porovnavanie Black Krimu a Noire de Crimee. Francuzsky preklad druhej odrody znie Cierny Krym takisto ako anglicka verzia. Francuzska verzia je v mojej zahradke plodnejsia, chutnejsia, mohutnejsia.Minuly rok dokazala french. version vzbudit velky respekt. 😵‍💫 😵‍💫 😵‍💫 Momentalne skumam rusku a ukrajinsku verziu jednej z najlepsich odrod segmentu PASTY, cize rajciakov urcenych pre cestovinove salaty. Purple Russian a Purple Russian Plum su odrody blizke nazvom, rozdielne tvarom,rovnake krasnou fialovou farbou a co sa tyka chuti si nechavam zaverecne hodnotenie az po sezone 2021. slniecko
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte chcel by som poprosiť o radu pre pestovanie paradajok v skleníku studenom. 1. Aký typ cherry paradajok je vhodný? A kde semená nakupujete? 2.Sadite niekto pred vysevom napríklad Viku? 3. Na jeseň sme pôdu len porylovali ale neumožnili lebo presadzame kvety z vonku do vnútra. Poradíte hnojivo pre paradajaky npk? Ďakujem veľmi pekne za pomkc
Odpovedať
@peter_mrvecka viku vysievam kazdy rok pred paradajkami, sice nemam sklenik, len na zahony ale vzdy skoro na jar rozhodim viku. Na paradajky pouzivane kompost a granulovany kravsky hnoj, zapracovane spolu s vikou tesne pred vysadbou a cez zimu na buduce paradajkove zahony rozhadzujem dolomiticky vapenec. Okrem toho sme vlani vyskusali mykhorizne huby a cez sezonu ich mulcujeme pokosenou travou. Viac nic
Odpovedať
@peter_mrvecka Pre studený skleník sú z bežne dostupných obchodoch cherry vhodné Gardenberry F1, Pollicino F1, Odat F1(oranžové), Goldkrone, Mandant F1...... Pôdu asi mesiac pred výsadbou dezinfikujem Dusíkatým vápnom( nutné poliaty záhon a miene zapraviť do pôdy hrabľami -ešte zaliať a aspoň na 3 týždne nadokryť igelitom) dodá sa tak do pôdy aj vápnik. Skleník ešte dobre vysírim sírnymi knôtmi.Pred sadením zapravím granulované kurince. Eva T.
Odpovedať
@miselaho Ahoj,mám prosbu,prosím Ta nevieš ako sa volajú tie žlté hruštičkové paradajky?Chcela by som si ich vysiať,len neviem ako sa volajú,alebo kde ich hladať?DAKUJEM 😉 😎
Odpovedať
Krasne, kazdy rok ma inspirujete a skusam nove a nove odrody, dakujem 🙂
Odpovedať
@kukucka62 https://www.osiva-semena.sk/kolikove-... tie zlte hrusky sa bezne predavaju, ja som ich kupovala v Kauflande aj v Tescu, len teraz neviem ako je to s tymto sortimentom v obchodoch
Odpovedať
@kukucka62 U nás dostať 2 hruštičkové žlté odrody- PERUN a ILDI. Ale mne chutná lepšie ornžové DATLO, ktoré tiež bežne dostať v kamenných obchodoch. Eva T
Odpovedať
😎 @zita19 Dakujem Ti velmi pekne,si zlatučká 🙂 😎
Odpovedať
@purpleball To si ma potešil 😉 Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím.Ja mám posledné 2 roky veľmi dobre skúsenosti s odrodou Radana.Vždy kúpim asi 10 priesad,a rajčín máme aj na rozdávanie.Má menšie asi 2cm plody hruškovitého tvaru,neskutočne sladučké.Pestujem ich v skleniku,vyrastú asi do 1,5m,a plody majú v strapcoch.Jeden strapec má asi 2-2,5kg,a na celom kríčku je tých strapcov asi 10-15ks.Sú vhodné aj na šaláty,grilovanie,zaváranie. Prikladám aj foto .Ďalšiu odrodu pestujem San marco,sú väčšie asi 7-10 cm dlhé,oválneho tvaru,tieto používame na polievký,a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@kukucka62 tie zlte hrusky su proste zlte hrusky, nemaju asi speci nazov: https://www.farmalekvarik.sk/Zlta-hru... alebo https://www.osiva-semena.sk/kolikove-...
Odpovedať
Pod nazvom Yellow Pear su vo svete 4 sorty s rovnakym identickym nazvom.Vsetko su cherry male hrusticky. Dovaza sa sem americka, nevyrazna chutovo Yellow Pear,potom velmi rozsirena v Britanii - Yellow Pear ,volaju ju aj Submarine.Dalej je este Yellow Pear s koncovkou Shaped v Europe a v Azii japonska Yellow Pear. Vsetky su krasne a vhodne doplnaju siroku paletu mini cherry hrusticiek na tanieri. 🙂 🙂 🙂 slniecko
Odpovedať
🤔 @miselaho Dakujem velmi pekne.Už som si objednala PERUN a ILDI,dúfam,že z toho niečo bude a teraz môžem zasadiť semiačka,či? 🤔
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?