Najchutnejšia odroda paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa uz nahotovat na dalsi rok. Uz roky sadim Tornada, ale nejak mi uz idu usami. Mohli by ste mi napisat svoje najoblubenejsie odrody a pripadne pridat foto? Uprednostnujem tycove rajciny, ale ak mate tip na dobru krickovu, ocenim. Nemam konkretne podmienky pre masite atd, proste chcem buduci rok zaexperimentovat. Vdaka
Odpovedať
@kukucka62 na paradajky je skoro ak nepojdu do sklenika alebo foliovnika. Polovica marca je optimalny cas
Odpovedať
Profilova fotka
@kukucka62 ja vysievam rajciny na predpestovanie az koncom marca. Ale nemam sklenik ani foliovnik, pestujem vonku na hriadke. Skorsie vysievanie sa mi neosvedcilo, boli potom velmi vysoke. Takto su v maji akurat 😉
Odpovedať
@miselaho Vyskúšam aj ja koncom marca vysiať.Papriku chcem okolo 15februara,dúfam,že nič nepokazím,inak dakujem 😎 😉
Odpovedať
😉 @zita19 A ked dám na parapet v izbe,tak kedy ich mám vysievať,myslím rajčiny,chcem si ich predpestovať,inak dakujem 😉
Odpovedať
@kukucka62 vo vseobecnosti paradajkove priesady na vysadzanie na zahony okolo polovice marca, plus minus tyzden Papriku cim skor, uz mohla byt vysiata ale este nie je po termine
Odpovedať
Zdravím vsetkých, pestuje niekto tieto druhy paradajok,chcem ich vyskusat. START S F1 a COCKTAIL CRUSH F1,tie cocktail su vraj odolne k plesni
Odpovedať
@slnieckonarukavicke tak tento rok idem aj ja skusit supersweet 100 uplnou nahodou som kupila semienka v lidli 😄 @kukucka62 zlte hruskove som mala jedine perun, zo zaciatku mojho pestovania boli spolu s odrodou radana - cervena sorta uplne topka, ale casom a rokmi akosi neviem ci bolo nieco s osivom, proste katastrofa, cela rastlina dala asi 10 plodov, same listy a na konci listov kvetne stonky. Nikdy som sa s tym nestretla pri ziadnej sorte, aj som kupila od inej firmy dalsi rok tuto sortu zial repete. Prestala som ju sadit.
Odpovedať
@zita19 Dakujem za radu,velmi mi pomohla 😉
Odpovedať
🙂 @miggi83 Tak to som velmi zvedavá,lebo aj ja perun idem sadiť 🙂 a ak tiež nič nebude,tak skusim na druhý rok inú sortu 😎 😉
Odpovedať
@miggi83 Dobry vecer, tesi ma, ze ste spokojna. 😄 U mna je ta spokojnost pofiderna, lebo caro objavovania je pre mna transcedentno. 😴 🤔 🤔 😉 😉 🙂 🙂 slniecko
Odpovedať
@purpleball Prosím Vás kde kupujete semiačka paradajok. Chcela by som vyskúšať aj niečo iné ako klasiku Start, Orkado, Stupicka
Odpovedať
@matkoo72 Pri pestovaní na dva výhonky, ponechávame pri prvom vyštipovaní najsilnejší výhonok. Rozoznáme ho, pretože vyrastie vždy v pazuche listu pod prvým súkvetím. Z tohto zálistu vypestujeme druhý výhonok. Pred 1. súkvetím sa obyčajne rastlina snaží rozdvojiť- vlastne vyženie taký silnejší zálistok- tak ten obyčajne nechávam) Ostatné výhony dôsledne vyštipujem. Takto pestujem väčšinou bifteky. Cherry obyčajne sadím spolu po 2 kusy pestujem potom aj na 4- 6 výhonov- nerastú potom do tak obrovskej výšky. Na poslednom obr. Orange Santa F1 posadené 2 rastlinky spolu a majú dohromady 8 výhonov. Eva T
Odpovedať
Článok sa načítava...
@natali610 Obyčajne na zahraničných Weboch - chorvátskom croatianseeds ,francúzskom tomatofifou .... Z našich webov majú celkom dobrý výber najmä hybridov aj noviniek na https://zahrada-magnolia.sk/semena/ze.... Z odrôd, ktoré sa mi osvedčili si aj sama dorábam semienka. Eva T
Odpovedať
@purpleball Pani Evka prosim vas ked pozeram ba tie Vase fotky napadaju ma dve otazky 1.pri poslednej foto su stonky obsypane plodmi, podobne dom to mala ja pri sorte Radana, vzdy pod tarchou sa mi stonka zlomila a plody zakrpeteli. Viete poradit ako na to? Snazila som sa ju podviazat zafixovat ale bez uspechu. 2. pisete ze cherry pestujete na dve rastliny v jednom hniezde. Ma to vplyv na vynosnost? Dakujem
Odpovedať
@miggi83 Treba včas vyväzovať, ja mám železné rúrky-1 m( zo starších školských lavíc) hlbšie zatlčené a do nich ešte nasúvam špirály1,5-2m . Pri tom poslednom obr mám pri rastline 2 rúry a 52 špirály a medzi nimi ešte špagát a viazače zostarých tričiek a úpletov. Samozrejme , keď je dosť sadeníc a menej miesta na záhrade, tak sa to viac oplatí- výnos je vyšší. Eva T.
Odpovedať
@purpleball Ano, pani Evka pri sadeni 2v1, cize 2rajcinky jedneho druhu v 1jamke sa da globalne povedat,ze je vynos vyssi,ale vzdialenosti vysadby su vacsie. 1) pri mensom spone vysadby ako 41cm to vsak uz prehustuje zahradku.Cize pri hustejsej vysadbe neodporucam 2) Rastlinky su zive bytosti a takisto ako ludia su niektore "introvertne", cize odrody nemaju radi blizkost jedneho druhu.Ak takyto druh zasadite 2v1 paradajka sa nerozvinie do plnej krasy.A konecna produktivita je nizsia.Percento takychto odrod je c.ca 1% napr.Anna Russian 3) Su paradajky, ktore su zas velmi bujare,mohutne a zavadzia jej blizkost druhej mohutnej. Black cherry mi dala viac urody jednotlivo zasadena ako 2v1. Cize globalne to plati, co pani Evka odporucila, ale niektore odrody su proste "zvlastne" a tym su krasne. 😄 😄 😄 😄 😄
Odpovedať
@slnieckonarukavicke Ja sadím 50%rastlín do nádob s urezaným dnom zapustenné do pôdy, dbám, aby mali rastliny veľa slnka, osvedčilo sa mi hlavne pri východnom múriku, kde sa zrána stihnú prehriať a oschnúť listy od rosy, vždy s medzerou medzi jednotlivými radmi. prípadne pri chodníkoch pre dobrý prístup k rastlinám. Práve do tých nádob sadím po 2 rastliny - nestalo sa mi, že by si konkurovali- ani dokonca pri biftekoch. Vzdialenosti nepremeriavam, riadim sa svojimi skúsenosťami. Na priloženom obr. vysadené bifteky v máji po 2 ks v nádobe.Koreňová sústava 2 rastlín prijíma lepšie živiny, ako u 1 rastliny pestovanej na 2 výhony. Vysádzam postupne, nie naraz,predposl. obr. s úrodou Lucid Gem, posl. obr.rastliny začiatkom júla. Black cherry už 4 roky nepestujem, nechutila nám, podobne ako Black Opal, Suchocola F1 je chuťovo vyváženejšia, ale zase na jeseň mi praskala. Stálicou z tmavších cherry je u mňa už viac rokov Grapekumato. Tento rok skúsim antokyánovú cherry Dancing With Smurfs. Eva T.
Odpovedať
@purpleball Suhlasim pani Evka, aj ja by som dal do vedierka 2 rastlinky. 🙂 🙂 🙂 🙂 Aplikoval som to vseobecne na pole. Na dolniakoch je dobra poda a teplejsie podnebie, preto som to doplnil.U nas ide vacsinou vsetko do zeme. slniecko
Odpovedať
@slnieckonarukavicke V dobrom závidím. U nás ílovica a chladnejšie, takže musím sústavne niečo vymýšlať na prilepšenie rastlinkám. 🙂 😎
Odpovedať
@purpleball dobrý deň. Kde prosím tieto semienka objednávate? Ďakujem.
Odpovedať
@vvinka Objednávala som väčšinou na zahraničných weboch- https://croatianseeds-store.com/index..., francúzskom https://www.tomatofifou.com/boutique, poľskom https://tomatoeden.com/, z amerického Oregonu:https://www.adaptiveseeds.com/,z Ruskaod pestovateľov a výmenou od známych. Teraz mám už vlastnú databázu okolo 350 odrôd a semenárim si aj zo svojich, ktoré sa mi osvedčili. Eva T.
Odpovedať
Priatelia, az zajtra zasadim do zeme posledne rajcinky. Mal som uhorky vysadene von 15.5. a boli s minimalnym prirastkom.V zimnej zahrade ta ista sorta aj datum o pol metra vyssia. Navyse dal som geotextiliu pod papriky, rajciny a uhorky. Tie uhorky chytili plesen. Pre istotu som vyrazil uhorky aj geotextiliu spod rajcin a uhoriek.Pod chilli a paprikami ju zatial nechavam. Ma z Vas niekto skusenosti s geotextiliou? Mam ju z Castoramy,najhrubsia 80tka. slniecko
Odpovedať
@slnieckonarukavicke ano ma, za na len tie najhorsie. Toto nebola spravna cesta. Mulcujem uz par rokov iba a len pokosenou travou a okrem minuleho roka s plesnami problem nebol. Vlani bol velky pretlak plesni kvoli pocasiu, tak som zachranovala BIO postrekmi aspon co sa dalo. Tohto roku je pocasie ake je, vsetko vysadene v podstate len preziva, ale paradajky som preventivne striekala cuprotonicom este ako priesady a pokracujem v tom aj ked su vysadene na zahone. Tohto roku som zaradila aj postrek imunofolom. Uvidime ako bude s pocasim a ci nieco zachranim
Odpovedať
Skusim to s travou buduci rok. Pouziva niekto inu overenu atypicku technologiu alebo klasika hola zem? 😮 😮 😮
Odpovedať
@slnieckonarukavicke akurat dnes som davala uz druhu vrstvu travy pod paradajky a tekvice. Ta z pred dvoch tyzdnov sa uz pomaly rozpadla. Za mna najidealnejsia metoda
Odpovedať
@slnieckonarukavicke s textiliou mam len zle skusenosti, rastliny vobec neprospievali, ak sa to da nazvat hlinou pod nou jej stav bol viac ako zalostny, nikdy by som nic podovne v zahrade uz nepouzila. radsej ohnem chrbat a kopkam, ak sa jedna o zvysenie teploty pody, som poucena z tohto a minuleho roka, ze von vysadzaz az po 1.6..... ci rajciny, ci papriky, uhorky obzvlast, tie som musela sadit znova, uskodili im tohtotyzdnove nizke nocne teploty a navyse ostali velmi krehke a akesi ako polka stonky postruhanej. nechapem...
Odpovedať
@miggi83 super dakujem. Tie uhorky ma netrapia, mal som naviac,ocakaval som lepsie pocasie.Nakoniec som porovnal len 21dnovy rozdiel medzi uhorkami v Zimnej zahrade,ktore som preventivne nevytiahol von a medzi dvomi zasiatymi.Rozdiel 50cm, zlte listy vs. krasne zelene.Riskol som, ale bez straty.Dobra informacia pre buducnost. Geotextilia .Ano tam sa mi jednalo o ciernu farbu,cize teplejsia poda, prievzdusnost,ochrana pred burinami.Je pravda, ze som sa bal plesni, ale snad nebude prsat. Lenze celkovy nedostatok slnecneho svitu nahradil dazd a dazd. Rajcinky,uhorky su vsetky vonku bez plesni, co je fajn, ale mensie oproti minulemu roku. slniecko
Odpovedať
Želám krásný dník paradajkomilom 🙂. Prosím o radu, dnes som objavil na rajčinkách na spodných listoch takéto biele chlpaté neviem čo. Prosím, jedná sa o múcnatku? A ako proti tomu bojovať? Ďakujem krásne za Vaše rady.
Odpovedať
Pani Evka @purpleball prosím viete poradiť ? Ďakujem
Odpovedať
@purpleball Ahoj, kde kupujes tieto odrody rajcin?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?