Obria zelenina a ovocie.

Na rôznych stránkach záhradkári dávajú svoje foto s obrovskou zeleninou alebo ovocím, máte niečo zaujímavé zo záhrady, dajte foto.
Odpovedať
No neviem ci podaktore nie su fotomontaze ;) Ja mavam skor opacnych rekorderov, minimikrorajciny, vlasocnicovu mrkvu... :D :D :D
Odpovedať
tak mna nasa 35 kilove tekvica potesila ale nakoniec sme nevedeli co snou a boli s nou len strapacie. Takze po zvysok zivota budem rada ked mi narastie zelenina standardnych rozmerov. Kilova paradajka bohate staci :-D
Odpovedať
Podľa mňa je takáto zelenina prehnojená a prepchatá chémiou - pripadá mi ako kulturista na steroidoch 🤔 . Ja mám radšej moje menšie a zaručene bio výpestky a vôbec mi nevadí, že niesú rekordné. ;-)
Odpovedať
štandardná veľkosť mojej zeleniny nám bohato postačuje. minulý rok k môjmu údivu a bez výraznejšieho snaženia vyrástla celkom veľká cvikla a par 800 g rajčín. o obriu zeleninu sa nepokúšam, neviem, čo by sme s ňou robili :) ved aj pre tu cviklu som mala problém nájsť hrniec na varenie :)
Odpovedať
@zuzik137 to su ake rajcinky?
Odpovedať
No tie fotky hore vyzeraju niektore fakt cudne, ale stava sa ze sa dopestuju rozne obrie veci
Odpovedať
@babkazvidieka Soutěže o největší ovoce a zeleninu jsou zábavou spíše američanů. Často tyto výpěstky nejsou jedlé a také ke konzumaci nejsou určené. V každém státě USA si lze ověřit hmotnost těchto maxi výsledků a dokonce se tam v těchto státech vedou rekordy. Jsou vedeny i světové rekordy, Mám dojem, že světový rekord pro rajčata je okolo 4 kg, přičemž odrůda je Big Zac. Na jméno pěstitele si teď nemohu vzpomenout, stejně mne to nezajímá. Kdyby to někoho zajímalo, můžu všechno pohledat (možná i kde by se daly sehnat semena tohoto rajčete). Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 oni to cielene pestuju pre tieto sutaze? Cize je to asi prehnojene a starostlivost saprisposobuje tomu aby to bolo cele mega?
Odpovedať
@babkazvidieka je to názov - Rajčiak- Lycopersicon Esculentum. Nasla som ho na stránke semena-osiva pred 2 rokmi a už si robím semienka sama. Super odroda. len škoda, že ma malo plodov naraz, ale rodí na viac etáp. Posledne sme jedli začiatkom decembra. Krásne dozreli v krabici
Odpovedať
Haha no sice velke ale ci aj jedle...prepchate hnojivami? 🤔
Odpovedať
@zuzik137 Lycopersicon esculentum je latinský název pro rajče jedlé. Co za odrůdu Vám poslali to z tohoto názvu nelze poznat. Velkých odrůd je plno. Vladimír
Odpovedať
@vyrehotana Přehnojené a plné chemie a také škaredé, protože je to vyrostlé z tzv. megabloomu (květ ve kterém je slepeno pět a více pestíků). Vladimír
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzik137 hm pod takym nazvom naslo vela roznych rajcin, nie je to nejake vseobecne pomenovanie? 🤔
Odpovedať
@mrbig46 dakujem, aj som si myslela ze to bude tak nejak ucelovo pestovane
Odpovedať
Moja doteraz najväčšia paprika mala 270g, ale zdokumentovanú mám iba kapiu 264g. Podarilo sa mi vo vedre od farby dopestovať aj 23 ks zemiakov odrody Antónia z jedného koreňa - fotku ale nemám ;-( . Na fotke je pre porovnanie moja ,,mozoľnatá " dlaň ;-) Nie je to žiaden rekord, ale sú zdravé, vypestované iba na žihľavovom zákvase a slepačincoch od našich ,,hraběnek".
Odpovedať
@maphteth Super.
Odpovedať
@babkazvidieka tak to neviem, ale vyzera takto na stranke semena osiva. vyberala som podla obrazku a nazov pod nim je takyto Rajčiak- Lycopersicon Esculentum - Zlatá Medaila - Semená - 6 Ks takze lutujem ale iny nazov nemam
Odpovedať
@zuzik137 To rajče má jméno, jmenuje se Gold Medal v překladu Zlatá medaile. Je to OP odrůda z Baker Creek. Rajčata při správném pěstování by měly být opravdu velká, 90 dkg až nějakých třicet deka nad kilo. Chuť bude pravděpodobně více ovocná než u červených rajčat, výborná, masité rajče výborné na saláty, na sandviče (na chleba s máslem nebo sádlem) i na zpracování (oranžová omáčka by byla jistě chutná a zajímavá i když neobvyklá). V sáčku máte asi jen 6 semen, ale můžete při určité péči (sáčkování květů) udržet tuto odrůdu na své zahradě nekonečně dlouho- není to hybrid. myslím si, že jste koupila dobře. přeji úspěch s pěstováním. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 ano chut je vyborna, sladko ovocna a uz 3 rok si robim vlastne semienka. dakujem za obsirne vysvetlenie a prajem pekny den :)
Odpovedať
@maphteth vau, to je uzasna, krasna paprika, gratulujem. To sa mne este nepodarilo takato fesanda
Odpovedať
@zuzik137 ta rajcina vyzera tiez dobre 🤔 mnam uz nech je leto
Odpovedať
@vyrehotana ďakujem za pochvalu, aj ja sa už neviem dočkať.
Odpovedať
Na niektorych tych fotkach je vidno, ze je to fotomontaz. Ako co s takymi fotkami ludia len sleduju
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?