Opory k tyčovým rajčinám

Zobraz úvodný príspevok
Co pouzivate ako opory k tycovym rajcinam? Ja som si na skusku kupila tie tocene kovove spiraly, ale teda ono sa to cele ohyba a vala :( Natrafila som na nejake blbe? Mam take zelene.
Odpovedať
No ja mam za to ze pokial postihuje tato plesen aj rajciny a je hlasena vystraha na zemiak, tak je docela mozne ze sa prenesie aj na rajciny, nie? Logiku to da
Odpovedať
@arkadius111 Logiku to dá, až budou brambory zničené plísní bramborovou a z nich se bude prostřednictvím spór šířit nákaza na rajčata. Výstraha je jen výstraha. Ale zajímá mne čím teď budete stříkat a jak často, abyste měl jistotu, že plíseň nenapadne Vaše rajčata. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 Vladimíre, ako vyzerajú tvoje cherry na záhone? Z mojich zatiaľ najlepšie znáša chlad a vlhko Green Bee, Tutti Frutti, Arielle, Orange Santa. Sú zatiaľ pekné svieže, zelené. Ambrosia Ubx, Sunchocola, Minikumato, Apricot Dream odspodu mierne žltnú listy a vrchné sa trocha skrúcajú- snáď je to len reakcia na chlad.Ostatné sú v pohode. Z väčších druhov Kibits a Sergeant Pepper majú trocha spálené listy od slnka. Eva T.
Odpovedať
Striekat budem bio postrekmi, cuprotonic, chytopron, na posilnenie imunity plantonic a biomit...do pody som pri vysadbe aplikoval hubi trichodermu...
Odpovedať
@purpleball Ahoj Evi, trochu jsi mne zaskočila. Na zahradě jsem skoro každý den, ale na rajčata jsem se od výsadby ještě detailně ani nepodíval. Měl jsem hodně jiné práce, která mně dala dost zabrat. Zahradu mám posekanou (cca 1100 m2 trávníku), mám nachystanou konstrukci 2,6 m vysokou na Hokaida (už mně vylezly- 20 rostlin) a také jsem v pondělí dodělal zalévání rajčat- kbelíky a děrovaná hadice. Všechno jsem musel udělat přednostně, protože příští týden jedeme na dovolenou a má být teplo a já potřebuji, aby syn zaléval. Tak jsem mu to chtěl ulehčit. K těm rajčatům: Pochopitelně když jdu na zahradu, tak se mrknu jak prosperují. Celkově bych řekl, že některé více, některé méně mají nějaké zažloutlé spodní listy, vrcholy jsou tmavěji zelené, Kumata jsou daleko tmavší až do zeleno modra, všechny rostou a musí se vypořádat s tím počasím samy. Pokud vím, tak jedině Sungold se mně zlomil, ale vyrazil znovu ze zálistku. Z těch větších jsem neměl štěstí s tím Talvezem F1, jedna rostlina se mně zlomila už v dubnu doma a druhá se nalomila při převozu na zahradu, zasadil jsem ji hlouběji, ale stejně uschla. Včera jsem dal místo ní Independence day, které jsem dostal jako keříčkové, ale myslím si, že je tyčkové. Zbylo mně doma, má už plno zelených plodů a tak uvidím, jestli z něho něco bude. Jinak rajčata mám zatím vysazena podle nákresu, cedulky mám nachystané, ale nemám je pověšené. Tak, když se na ně dívám, tak jen tuším o kterou odrůdu z těch cca osmdesáti se jedná- některé si pamatuji. V neděli chci všechny rostliny projít, odstranit to co tam nemá být, možná pověsit nějaké jmenovky. Na detailnější prohlídku se chystám až po dovolené. Vladimír
Odpovedať
Ako sa dari vasim rajcinam po tych dazdoch? Zvladli to?
Odpovedať
@zaciatocnicka mozem povedat len jedno. Vacsina prezila. Uvidime co bude dalej...
Odpovedať
@zaciatocnicka u nas sa tiez drzia, spodne listy sli preventivne dole
Odpovedať
@zita19 @tabalugativi mne uz zacali hnednut spodne listy ;-(
Odpovedať
@zaciatocnicka @tabalugativi moje spodne listy boli chtene uz ked som vysadzala, teraz uz tam nie su ziadne. Vzdali to predminuly tyzden ked bola tak zima. Mam asi25 cm holej stonky, nad tym krasne zelene paradajky, co uz aj kvitnu. Este stihli dalsie dve umriet, ale tie co neumreli su na tom velmi dobre na to co sa s nimi dialo a kupila som Bioton, som zvedava co za zazrak to bude
Odpovedať
@zita19 co ma ten bioton robit? Zlepsovat kondiciu rastlin?
Odpovedať
@zaciatocnicka vraj ano, no uvidíme. Ked neuvidime, tak budem nadavat, ze repkoveho oleja a lecitinu som mohla za 4€ kupit habafuk :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@coconr paradajky sa nemajú skoro vôbec polievať len na začiatku rastu. Potom už len vo veľkom suchu. Ja to robím tak, že okolo koreňa vo vzdialenosti cca 30 až 40 cm urobím jarček a doň nalejem vodu v čase veľkého sucha. Inak ich nepolievam. Majú veľmi hlboké korene, vodu si nájdu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?