Oteplenie a prvé výsevy

Ahojte, buduci tyzden sa ma vyrazne oteplit. Myslite, ze mozem uz napichat do zeme cibulu a vysiat mrkvu? Na jesen sa zvykne vysievat mrkva tiez, tak mi napadlo, ze by som to urobila teraz, aby vyuzila pripadnu vlahu z konciacej zimy. Pripadne co este by sa dalo? Petrzlen?
Odpovedať
mrkvu ano, aj petrzlen, spenat, cibulku len semeno cibulu nie, keby prisla zima, prebehne u nej jarovizacia a potom ti hned pojde do kvetu
Odpovedať
Ja sa chystam vysiat mak.
Odpovedať
tiez som premyslala nad vysevmi, ale ja sa pohravam aj s takou sialenostou, ze hrach...do pareniska...a parenisko potom otvorit ked zacne rast a uz nebude taka zima
Odpovedať
Ja som minulý rok skúšala vysiať hrášok do papierových krabíc na 10 vajec a predpestovaný som ho potom dala von na záhon. Len tie spodky kalíškov som pred tým než som ich položila do hriadky odlúpla (ide to ľahko keď je krabica premočená). Za chvíľu som mala vysiate, a potom aj posadené. V druhej várke asi v apríli som skúšala sadiť predpestovaný v samokrútkach, aj ten mal úspech. Len sadenie potom trvalo trochu dlhšie. Ja budem teraz najbližšie sadiť bôb.
Odpovedať
@emasan ja vysadzam aj s kartonom. Priroda si s nim poradi velmi rychlo
Odpovedať
Veď práve aj ja som to vysádzala celé ako to bolo, len teraz skúsim to dno dať preč alebo aspoň načať, aby sa tým koreňom urýchlil prísup k ďalšej pôde.
Odpovedať
Viděl jsem zajímavé video. Dotyčná (profesionál) předpěstovávala hrášek ve skleníku v plastovém okapu a když nastal čas, tak ho přesunula z okapu do vyhloubeného žlábku na záhoně. Moc se mně to líbilo, jen momentálně to video nemohu najít. Já jsem dnes vyséval hrách do mobilního pařeniště. Vladimír
Odpovedať
To původní video jsem nenašel, ale tady je něco podobného.¨ https://www.youtube.com/watch?v=xj1xG... Vladimír
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?